I I I 1 66 Mijn familie ging vroeger nooit op wintersport, maar door de hal kon ik toch vaak trainen 66 Het zou best kunnen dat er een Zeeuwse snowboarder meedoet aan de komende edities van de Olympische Spelen s1. ZEELAND 29 ,m if1'- ook mee in het wedstrijdcircuit. Hij snow- boardt al vanaf z'n zesde. „Binnenkort ga ik naar Winterberg", zegt hij. Ook Mikai glun dert van oor tot oor. „Ik heb heel veel lol: springen en nieuwe trucjes vind ik het aller leukst." De twee snowboardvrienden zitten deze we ken dagelijks aan de buis gekluisterd om de wedstrijden bij de Olympische Spelen te vol gen. „Ik ben elke dag om half zeven opgestaan om te kijken", zegt Jochem. Mikai: „Ik kijk ook elke dag. Mark McMorris (een snowboar der uit Canada, red.) is mijn favoriet." Jochem: „Die sporters daar kunnen echt veel moeilijke re en technischere dingen dan wij. Ik wil ook een 'ten eighty' kunnen. Dan draai je drie rondjes in de lucht. Supervet! Mijn droom is om in 2018 aan de Olympische Spelen mee te doen. Ik hoop echt dat het lukt." Wouter Blokland, trainer en voorzitter van het Terneuzense boardteam, glimlacht om de ambities van de jongens. „Ik denk dat 2018 te vroeg is voor deze jongens, maar er zit zeker veel talent in ons team. Het zou best kunnen dat er een Zeeuwse snowboarder meedoet in de komende edities van de Olympische Spe len. Ik denk dat de skihal daar een grote rol in speelt. Ze kunnen dichtbij huis de basis leren. Daardoor is er voor de Zeeuwse jongeren veel meer mogelijk." Hoe belangrijk een indoor skihal is voor talentvolle snowboarders, be wijst Nicolien Sauerbreij. De Ne derlandse Olympisch kampioen, die vandaag in actie komt op de parallelreuzenslalom in Sotsji, bracht haar jeugd door op de ski baan in Zoeterrheer. En Zeeuws- Vlaanderen heeft z'n eerste kam pioenen ook al voortgebracht: Erik Bastiaansen (15) uit Terneu zen maakt deel uit van de Neder landse rookieselectie, waar de grootste talenten van het land in zitten. Hij werd vorige maand nog zevende op het World Rookie Toer nooi in Italië. Jordy 't Gilde, geboren en getogen in Terneuzen, is kampioen van de Bene lux op het onderdeel 'rails' (een sta len balk waar snowboarders overheen glijden, red.). Hij is inmiddels wat min der fanatiek en traint de jongere genera tie. „Ik begon met snowboarden, vlak voordat de hal open ging. Mijn familie ging vroeger nooit op wintersport, maar door de hal kon ik toch vaak trainen. Ik bleef maar doorgaan. Die bochten gingen me op een gegeven moment vervelen. Daarom ging ik verder op de schan sen. Ik was hier zeven dagen per week. Ik zat eerst ook op voetbal en tennis, maar dat was snel afgelopen." Hij kijkt vol bewondering naar de negenjarige Evi die weer vol lef over de schans vliegt. „Ik wou dat ik zo jong begonnen was als die kin deren die hier nu bezig zijn. Als ik hen zie, dan kan het niet anders dat ze veel gaan pres teren." Hij refereert aan de Nederlandse snow boarders Dolf van der Wal en Dimi de Jong, die nu meedoen in Sotsji. „Zij zijn ook in een hal begonnen." WOENSDAG 19 FEBRUARI 2014 Evi Poppe (9) uit Zelzate springt over de schans in de hal van Skidöme Terneuzen. foto's Peter Nicolai Jordy 't Gilde uit Terneuzen Wouter Blokland, trainer snowboardteam Kijk op www.sdtboardteam.nl. Mikai Markusse (11) uit Terneuzen: „Springen en nieuwe trucjes vind ik het leukst."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29