Dakloos echtpaar moet Christenunie Kapelle vermoedt uit garage in Westdorpe 'diefstal' van verkiezingsborden Toren en carillon wachten grondige restauratie WALCHEREN 27 uüiêfili Maria liet dit gisteren weten. „We zitten hier in onderhuur en mo gen niet langer blijven." Voor de huisraad heeft het echtpaar in een leegstaand pand in Axel een plekje gevonden. Voor zichzelf hebben ze nog altijd geen perma nent onderdak. Maria (65) en Philippe (73) die uit hun huis in Axel zijn gezet vanwe ge huurschulden, verblijven sinds begin dit jaar in de garage. Ze sla pen geregeld in de dag- en nacht- opvang van het Leger des Heils in Terneuzen. Tot nu toe hebben in spanningen van onder meer de ge meente en het Leger des Heils om het echtpaar te huisvesten niets opgeleverd. De Buitendijks stel len hoge eisen, volgens Edwin Geerse van het Leger des Heils. Maria zegt nog geen aanbod te hebben gehad. Zij richt haar hoop op een bewindvoerder met wie het echtpaar deze week voor het eerst een afspraak heeft gemaakt. Navraag binnen de ambtelijke or ganisatie van Kapelle leerde hem dat de borden niet zijn wegge haald door medewerkers van de gemeente. Dat dacht hij in eerste instantie. De verkiezingsborden hingen aan de lichtmasten met dwarsliggers, waar in het verle den de inmiddels wegbezuinigde bloembakken aan hingen. „Vreemd blijft dat juist nu, ter wijl er borden hangen aan dwars liggers van lichtmasten, deze wor den gedemonteerd en er door nie mand een seintje wordt gegeven over de verwijdering van de ver kiezingsborden. Aangezien de ge meente die dwarsliggers in het verleden heeft laten monteren ten behoeve van het aanbrengen van de wegbezuinigde bloembak ken kan het ook niet anders of het is onder verantwoordelijk heid van de gemeente gebeurd." Duidelijkheid is er volgens Krui zinga nog niet over de vraag of de leverancier verantwoordelijk is voor de vermissing van de bor den. „Het zou ook kunnen zijn dat die dwarsliggers, inclusief de borden, zijn gestolen. Onze frac tie gaat in ieder geval aangifte doen bij de politie." Binnen het college van Burge meester en Wethouders van Ka pelle is dinsdagmorgen over de vermissing gesproken. „Wie ze heeft weggehaald, is bij ons niet bekend", zegt wethouder Leo Kos ten. „Niemand heeft met ons con tact gehad om de dwarsliggers weg te halen." De Christenunie heeft nog een aantal borden op reserve. SWM geeft korte EHBO-cursus Stichting Welzijn Middel burg begint op maandag 3 maart een verkorte EHBO cursus. Die omvat zes weke lijkse lessen en wordt gege- gen in Hof van Buren aan de Nassaulaan. Kosten 40 euro. Aan bod komen: reanimatie, levensreddend handelen, breuken/ontwrichting, wondverzorging, herkennen van ziekten. Info: www.wel- zijnmiddelburg.nl. Keersluisbrug twee nachten dicht De Keersluisbrug in Vlissin- gen is twee nachten dicht voor wegverkeer: van woensdag 19 op donderdag 20 februari en van woens dag 26 op donderdag 27 fe bruari tussen 21.00 en 6.00 uur. Auto's wordt omgeleid via de Sloebrug. Fietsers moeten een andere route kiezen. In maart is de brug vrijwel de hele maand geslo ten voor groot onderhoud. Wandeling door de Manteling Wandelweg soplus houdt sd- zet houdt zondag 23 februari in de Manteling een natuur wandeling voor belangstel lenden. Er is dan aandacht voor de vroege bloei van bloemen. De start is om 11.00 uur op het grote par keerterrein bij kasteel West- hove. De tocht naar Dom burg is 8 kilometer lang. On derweg is er koffie of thee. Bibliotheek houdt weer Tablet Café De Bibliotheek Vlissingen houdt morgen weer een zo genaamd Tablet Café. Van 14.00 tot 16.00 uur kunnen gebruikers van iPad of ande re tabiets dan ervaringen, trucs, apps en games met el kaar uitwisselen bij een kop koffie. Medewerkers van de bibliotheek geven tips. Gra tis inloop. Info: www.bibliotheekvlis- singen.nl/agenda. GOES - Goes heeft weliswaar een nieuwe stadsbeiaardier, maar van af eind volgende maand zullen de klokken weer een halfjaar zwij gen. Het carillon wordt namelijk gereviseerd, als onderdeel van een algehele en hoognodige restaura tie van de toren, die wordt ge plaagd door boktor. Die revisie is iets waar de Stich ting Goese Beiaard al 'heel lang om bedelt', zegt secretaris-pen ningmeester Dick Oostinga van de stichting. „Die boktor moet aangepakt worden, dus de klok ken moeten er toch uit." Ze gaan naar Asten, waar 's werelds groot ste klokkengieterij en fabriek van torenuurwerken is gevestigd. Dat belooft spectaculair te worden, want de klokken moeten met een kraan uit de toren worden ge haald. Behalve de klokken zal ook het klavier zelf worden gereviseerd, al zou de stichting het liefst zien dat het compleet wordt vernieuwd zo dat het wat comfortabeler spelen is. De restauratie is een kostbare aangelegenheid, maar de gemeen te Goes, eigenaar van de toren en het carillon, wil dat niet halfslach tig aanpakken. Het is tevens de be doeling dat de toren weer een au thentiek slingeruurwerk krijgt. Voor wat betreft het carillon wordt de stichting om advies ge vraagd. „We worden wel gehoord door de gemeente." De werkzaamheden betekenen dat er dit jaar geen zomerconcer- ten zullen plaatsvinden. Toch ziet de Stichting Goese Beiaard het ook als een kans om het carillon weer meer in de belangstelling te krijgen. „We willen in het najaar een evenement verbinden aan de heringebruikname, bijvoorbeeld een wedstrijd", zegt Oostinga. Wie denkt dat het carillon een uit gerangeerd instrument is, heeft het mis. Er komt een nieuwe, jon ge generatie beiaardiers aan. Er is meer animo dan dat er torens zijn. „Een nieuwe impuls, ook voor het Goese carillon. Dat moe ten we zien vast te houden." WOENSDAG 19 FEBRUARI 2014 door Harmen van der Werf WESTDORPE - Het oudere dakloze echtpaar Maria en Philippe Buiten dijk moet eind deze maand de gara ge in Westdorpe verlaten hebben waar ze hun huisraad hebben opge slagen en ook wel de nacht door brengen. door Frank van Cooten KAPELLE - Verkiezingsborden van de Christenunie in Kapelle zijn spoorloos verdwenen. Lijsttrekker Pierre Kruizinga doet morgena vond bij de wijkagent aangifte van diefstal. „Niemand heeft het recht onze borden weg te halen." MIDDELBURG VLISSINGEN OOSTKAPELLE VLISSINGEN door Luc Oggel De nieuwe stadsbeiaardier Rien Donkersloot achter het klavier van het Goese carillon, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27