xochi ZOII| 1 O 1 PZC IKON Opgraving tempel Nederlanders vandaag in actie Meer nieuws over de Olympische Speten op pagina's 2 en 30 t/m 33 Volg de Spelen op www.pzc.nl/sotsji 10 en 11 f human Buiten Zorgautoriteit: 134 miljoen euro aan teveel betaald persoonsgebonden budget moet worden terugbetaald. Komt er een t* einde aan kerk-tv? Joodse Omroep f~ Geregeld zon 10 WOENSDAG 19 februari 2014 Cadzand-Bad mag vernieuwen, maar wel duurzaam graag UTRECHT - De controle op pgb-gel den deugt nog steeds niet. De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) constateert dat de bestrij ding van misbruik en oneigen lijk gebruik van het persoonsge bonden budget alleen maar is verslechterd. Op de helft van de 129.000 ont vangers van een pgb is onvol doende toezicht. Dat moet dit jaar nog verbeteren, zegt NZa, an ders worden sancties opgelegd, waaronder forse boetes. Het toezicht wordt uitgeoefend door zogeheten zorgkantoren van ziektekostenverzekeraars, die ook belast zijn met toeken ning van de 2,7 miljard euro (in 2012) aan pgb's. Gemiddeld bedraagt een per soonsgebonden budget 21.000 eu ro. Daarmee kan zorg worden in gekocht. Eind 2012 moest nog 134 miljoen euro van teveel of ten onrechte betaalde pgb's worden terugge vorderd. Dat bedrag stond al meer dan één jaar open. Volgens NZa kost het steeds meer moeite dit geld terug te krijgen van de budgethouders. Intussen blijkt 21,4 miljoen euro -bijna drie keer zoveel als in 2011 - niet meer inbaar. Dat geld komt nooit meer terug. De teveel betaalde pgb-gelden overstijgen de fraude ruim schoots. Volgens het ministerie van VWS werd in 2012 voor 6 miljoen euro gefraudeerd, ter wijl het Openbaar Ministerie nog onderzoek doet naar ver meende fraude ter grootte van enkele tientallen miljoenen eu ro's. Bestrijding van fraude en het oneigenlijk gebruik van pgb's is een prioriteit van het ka binet. NZa verwijt de verzekeraars dat ze zich te weinig inspannen om teveel betaald pgb-geld terug te halen. Ook beschikken ze over te weinig mensen om oneigenlijk gebruik te bestrijden. NZa zegt dat de verzekeraars vooral reage ren op signalen van buitenaf over fraude of misbruik, maar zelf te weinig doen aan onder zoek naar de risico's. Volgens de NZa schieten met na me Achmea, Menzis, Agis en Sal- land tekort bij bestrijding van misbruik en oneigenlijk gebruik. Over de hele linie gemeten, scoort Achmea, de grootste verze keraar van Nederland, slecht en is Agis de slechtste van allemaal. DSW is het beste, maar geen van de zorgkantoren behaalt de maxi mumscore. NIJMEGEN - Nijmegen zoekt naar de restanten van een Romeins tempelcomplex aan de westzijde van de stad. In april start de opgra ving, waarbij voor het eerst ook burgers mogen helpen. Het tem pelcomplex was onderdeel van de Romeinse Limes, de noordelijke grens van het Romeinse Rijk. SOTSJl - Vandaag staat het laatste individuele schaatsonderdeel op de agenda. Vanaf 14.30 uur wordt de 5000 meter voor vrouwen verre den, met Carien Kleibeuker, Yvon ne Nauta en Ireen Wüst. De twee mansbob met Esmé Kamphuis en Judith Vis komt vanaf 17.15 uur voor de tweede dag in actie. Nico- lien Sauerbreij gaat op haar snow board proberen net als vier jaar te rug goud te winnen op de slalom. Michelle Dekker is de tweede Ne derlandse showboardster. DESTELLING UW MENING 479 reacties Ik ben blij met de zachte winter Word ook abonnee! Ga naar www.pzc.nl/abonneren 8 71 161 58" 530 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 42 Los nummer €1,95 Abonneeprtjs 1,07 Toezicht op pgb-gelden deugt niet door Chris van Alem pagina 5: Voorschot pgb verdwijnt Ik heb medelijden met Sven Kramer Reageer op pzc.nl ONEENS 26% i foto's Leo Vogelzang en Soenar Chamid/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1