Kamp heeft toerisme in vizier als hij kijkt naar windparken dichtbij kust Ideale boxspring voor ouderen Dijksma bij eierproducent ECONOMIE 15 Juweliersketen Siebel krijgt bod molenaar^ efja stuur mij de gratis brochure over bedden Dat zei hij gisteravond in de Twee de Kamer. Tegelijkertijd nuanceer de hij die opmerking. „Iemand die alleen kijkt naar de belangen van het toerisme zal vinden dat er geen windmolens dichtbij de kust mogen komen. Het is de kunst voor ons als bestuurders om meer belangen af te wegen." Die belangen kunnen bijvoor beeld natuurwaarden zijn of de kosten voor onderhoud van wind parken. Ook de effecten voor (toe ristische) werkgelegenheid wor den dus meegewogen, benadruk te Kamp op vragen van Stientje van Veldhoven (D66). Kamp: „We brengen dat alles nu in kaart en pas daarna trek ik een conclusie. Ik heb nu nog geen opvatting. Waar ze er al staan, stemmen de effecten ervan op de kust mij niet tot ongerustheid." Onlangs bleek uit een brief van het ministerie van Economische Zaken dat een gebied voor de kust van Schouwen-Duiveland is aan gewezen als zoeklocatie voor een windpark op zee. Het gebied ligt pal tegen de buitengrens van de drie-mijlszone aan, dat is onge veer 5,5 kilometer uit de kust. Tijdens het debat vroeg het CDA aandacht voor de gevolgen van een mogelijke verkoop van ener giebedrijf Delta. „Hoe kijkt de mi nister aan tegen de verkoop van de kerncentrale aan een buiten lands bedrijf?", vroeg CDA'er Ag nes Mulder. In het verlengde er van stelde de PvdA dat minister Kamp rekening moet houden met de gevolgen die de zogeheten splitsingswet voor Zeeland heeft. Op grond van die wet zou Delta het netwerkbedrijf moeten afsplit sen. Delta heeft de verplichte splitsing aangevochten bij het Eu ropese Hof van Justitie, maar dat ziet geen obstakels voor splitsing. De zaak is terugverwezen naar de Hoge Raad. Het is nu aan een Ne derlandse rechter om te beoorde len of de splitsingswet te ver gaat. PvdA'er Jan Vos: „Zeeland is hard geraakt door de faillissementen van Zalco en Thermphos. Vorige week hebben we tijdens een prachtige avond bestuurders uit Zeeland op bezoek gehad. Duide lijk is dat er in Zeeland veel speelt. De splitsingswet betekent veel voor Delta. Houd er rekening mee." Minister Kamp liet zich niet verleiden tot een uitspraak. „Het is niet zinvol om te specule ren. Er kan van alles met Delta ge beuren. Zodra er een uitspraak over de splitsing is informeer ik u en dan zal ik de kerncentrale daar bij betrekken." De curator is hoopvol in de ko mende weken met een van de par tijen tot een overeenkomst te ko men. Pannevis wilde in dit sta dium van de gesprekken geen ver dere details geven, behalve dat het gaat om partijen uit binnen- en buitenland. Hij zei wel te hopen alle 36 winkels van Siebel (waaron der de vestigingen in Goes en Mid delburg) te kunnen verkopen. Vooruitlopend op een mogelijke doorstart hebben sinds vorige week verspreid over Nederland 12 winkels de deuren heropend. Die winkels blijven in elk geval open tot en met 1 maart. „Wij hopen dat de doorstart daarop aansluit", aldus Pannevis. Klanten kunnen in deze winkels hun cadeaukaar- ten weer besteden. Ook de duizen den reparatieartikelen en trouw ringen worden via deze vestigin gen weer uitgeleverd. Siebel ging vorige maand over de kop, nadat de verkopen in december waren tegengevallen en de Rabobank een belangrijk krediet had opge zegd. .Er werkten ongeveer 170 mensen bij de onderneming. Kie^un): \/oof ee-H, gezonde Bezoek een winkel bij u in de buurt 0% v lette*! WOENSDAG 19 FEBRUARI 2014 YSSELSTEYN - Staatssecretaris Sharon Dijksma bezocht gisteren eierproductie- bedrijf Claessens in het Limburgse Ysselsteyn, de winnaar van de Agrarische Ondernemersprijs 2013. Claessens heeft 340.000 leghennen en 160.000 op- fokhennen. Kippen groeien in een gesloten systeem in zeventien weken uit van eendagskuiken tot leghen, foto Ger Loeffen/HH door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Henk Kamp (Economische Zaken) houdt reke ning met het toerisme als hij kijkt naar waar er windparken dichtbij de kust moeten komen. Minister Henk Kamp: „Het is niet zinvol om te specule ren. Er kan van alles met Delta gebeuren." AMSTERDAM - Diverse overname kandidaten hebben onlangs een bod gedaan op de failliete juwe liersketen Siebel. Dit zei curator Marinus Pannevis dinsdag. Aardappelen Frites geschikt droog uit de schuur 40 mm opw. €9,50-14,50; Ex port droog uit de schuur 40 mm opw. €11,00-13,25 stemming flauw. Zaaiuien 30% grof uit schuur €14,50- 16,00 per kg; 60% grof uit schuur €16,0 0-17,50. Granen, zaden en Peulvruchten Maaltarwe 180,00; Voertarwe 178,00; Voergerst 164,00; Blauwmaanzaad 2100,00 (Prijs p. 1000 kg uit collecte rende opsl.) Hooi, stro, per ton Nieuwe oogst Weidehooi 75,00-100,00; Veldbeemd- hooi 80,00-110,00; Roodzwenkhooi 80,00-110,00; Engels raaigras 90,00-110,00; Rietzwenkhooi 80,00- 90,00; Tarwestro af land grote pakken 65,00-80,00 (prijzen per ton uit schuur) -\ Als u hierop gaat liggen, hebt u één en al comfort onder u. Want de zorgvuldige verpakte pocketveren worden omsloten door 100% natuurlijke materialen zoals vlas, katoen, paardenhaar en schapenwol. Ze geven de boxsprings van Molenaar haar ultieme comfort. Ergonomisch topcomfort dat de kwaliteitsbewuste slaper uit het hart is gegrepen... Bel gratis 0800 - 27 40 400 voor een gesprek met één van onze adviseuses. Handgemaakt in Nederland Bekijk de productvideo op molenaarbedden.nl/video Gratis brochure? Bel 0800-27 40 400 Naam Dhr Mevr Q Adres Postcode Alkmaar Rijnstraat 117 Arnhem Rtngoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Beneden-Leeuwen (outlet) Heemstraweg 46 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16' Katwijk Lageweg 35e ('t Heen) Nunspeet Laan 18 Roden Westeresch 8 Roosendaal Oostplein 17a Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen Gravenzandseweg 28 Weert Roermondseweg 58b Zwolle Stadionplein 6 (In PEC Zwolle h GRATIS GRATIS stadion) Plaats Open di t/m vrij van 10-18 uur. Za van 10-17 uur. Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. Bekijk de website www.molenaar.nl voor de actuele collectie per showroom Telefoon E-mail wk08_M2_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet www.molenaar.nl Tel 0800-27 40 400 info<3molenaar.nl Diverse maten, kleuren en uitvoeringen mogelijk Altijd de juiste o instaphoogte op uw maat afgestemd. Elektrisch verstel baarvoor extra comfort Ergonomische werking o door pocketveren voor een ontspannen nachtrust Natuurlijke materialen zorgen voor warmte en transpiratieafvoer Boxspring vormt mee met uw lichaamshouding De topper maakt het opmaken eenvoudig o Het hoofdbord, matras en boxspring zijn zeer rijk gestoffeerd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 15