Kruising Hogeweg Hulst moet veiliger maaskant Oplichter moet half jaar zitten ZEEUWS-VLAANDEREN 29 reizen Maakt er meer vakantie van. Berlijn Potsdam maaskantreizen.nl 'slankere back-office' nodig is. Met vier lokale partijen is de ver snippering in de gemeente Sluis groot, beaamden de aanwezigen. Een fusie is -op termijn- best mo gelijk, vonden Babijn en Gerrit sen (Helder Zeeuws). Bolijn (D&T) ziet dat 'wegens onverenig baarheid van karakters' niet zo snel gebeuren. De politici bogen zich tenslotte over de vraag hoe de komende coalitie in Sluis eruit gaat zien. Evers (PvdA) ziet continuering van de huidige situatie -met wet houders namens CDA, WD en PvdA- wel zitten. „De wethouder van sociale zaken moet in elk ge val blijven zitten om alle sociale en zorgtaken die op af komen, voort te kunnen zetten." Van de Vijver van de grootste oppositie partij Nieuw Gemeentebelang liet zich nog niet over toekomsti ge mogelijkheden uit. Maar ze wil de wel kwijt dat Nieuw Gemeen tebelang zich vier jaar lang con structief heeft opgesteld, en dat de partij klaar is om een wethou der te leveren. Het Scoop-verkiezingsdebat in Terneuzen is op 5 maart in Porgy Bess, in Hulst op 12 maart in Het Bonte Hert De Australiëweg was altijd de be langrijkste toegangsweg naar het bedrijventerrein, maar vorig jaar werd dat de Oceanië/Meridiaan. Die nieuwe weg ontsluit het be drijventerrein via de nieuwe ro tonde aan de N290 (Hulst/Sint Jansteen). Het verkeer op de Ocea nië/Meridiaan heeft nu voorrang. Veel automobilisten op de Austra liëweg hebben dat echter niet of niet snel genoeg in de gaten. Het gevolg is dat automobilisten voort durend hard in de remmen moe ten. Vaak loopt het net goed af, maar begin deze maand waren er weer twee ernstige aanrijdingen, zelfs met gewonden. In schriftelijke vragen aan burge meester en wethouders komt Jo van Remortele (Groot Hontenis se) tot de conclusie dat verschil lende maatregelen niet hebben ge holpen. „Grotere en extra voor rangsborden in combinatie met wegmarkeringen hebben het aan tal ongevallen niet teruggedron gen. Het aantal ongevallen op de kruising is na de voorrangswijzi ging naar onze mening minimaal vertienvoudigd." Van Remortele wijst erop dat de verkeersdruk al leen maar zal toenemen, omdat het industrieterrein Hogeweg V verder wordt ontwikkeld. Met na me een groei van zwaar vrachtver keer wordt verwacht. „Als de situatie niet verandert voorzien wij zeer ernstige onge vallen met veel leed tot gevolg en waar niemand op zit te wachten", aldus Van Remortele. Gino de Pauw (Algemeen Belang Groot Hulst) viel hem onlangs bij in de commissie Ruimte. „Moeten er eerst doden vallen voordat er iets gebeurt?", vroeg hij zich af. Wet houder Clen de Kraker liet weten er al mee bezig te zijn. Hij wil in overleg met de politie extra ver lichting aanbrengen. Rob Kregting exposeert tot 8 april in de bibliotheek van Hulst. Onder de noemer 'A dieu ma Chérie' belicht Kreg ting onder meer de thema's kwaad en verval. De kunstenaar, die woont en werkt in Zuiddorpe, maakt daarbij gebruik van allerlei ma terialen. Daan Dekker vertelt morgen verhalen in het dialect in het Centrum aan Kerkplein 2. De verhalen zijn te horen tijdens de Open Kring van het Plat form Sociale Zekerheid West- Zeeuws-Vlaanderen. Van 9.00 tot 11.30 uur is eenieder wel kom voor bijvoorbeeld een praatje of een potje kaarten. gevallen van oplichting ten laste gelegd. Mensen gaven benzine- geld zodat hij naar het ziekenhuis kon. Hij zou een knobbel op een elleboog hebben opgelopen bij een val van zijn fiets. Die knobbel zat er echter al heel lang. Het geld dat de man kreeg werd recht streeks besteed aan crack. In to taal wist hij op die manier de mensen 465 euro af te troggelen. Dialectverhalen in Centrum Kerkplein De 47-jarige Bart M. uit Hei kant is gisteren door de recht bank in Middelburg veroor deeld tot anderhalfjaar cel, waarvan één jaar voorwaarde lijk. Tegen hem was een taak straf van 240 uur, een gevange nisstraf gelijk aan het voorar rest van 117 dagen en toezicht door de verslavingsreclasse- ring geëist. De man waren 21 Rondreis Gastvrij Ierland Sons of Bill treedt op in Porgy Bess Informatieavond over uitbreiding speeltuin Rob Kregting toont werk in bibliotheek De ontdekking van Apulië Speeltuin Oranjekwartier aan de Leeuwenlaan houdt van avond, dinsdag, een informatie avond voor alle omwonenden. Op de agenda staat de vernieu wing van de hekken rond de tuin en de uitbreiding met een natuur-educatietuin. De bijeenkomst is vanaf 19.00 uur in het clubgebouw. De Amerikaanse rootsband Sons of Bill treedt zaterdag op in Porgy Bess in Terneuzen. De band bestaat uit de drie broers James, Sam en Abe Wilson uit Virginia. Het trio is zoon van Bill. Sons of Bill brengt melodieuze rootsrock. Tickets kosten tien euro. Aan vang om 21.30 uur. Rusland de Baltische Staten DINSDAG 18 FEBRUARI 2014 tu.lltt» KjllllH t b info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 Zo n veertig bezoekers kwamen af op het verkiezingsdebat van Scoop en deze krant, foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten HULST - De kruising Meridi- aan-Oceanië-Australiëweg op het Hulster bedrijventerrein Hogeweg moet snel verkeersveiliger worden gemaakt. Daarvoor pleiten de frac tie Groot Hontenisse en Algemeen Belang Groot Hulst, naar aanleiding van het grote aantal aanrijdingen dat zich daar voordoet. HEIKANT OOSTBURG 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Cliffs of Moher. Dublin, Ring of Kerry, Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension, U reist Comfort-Class. Vertrek 8,29 mei, 12 juni, 3,24 juli e.a. TERNEUZEN TERNEUZEN HULST 5 dagen vanaf €239 5-daagse stedenreis per Comfort-Class touringcar, met o.a, stadstour en bezoek aan Potsdam. Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension, U reist Comfort-Class. Vertrek 16 februari, 1,30 maart, 20,27 april, 4,18 mei e.a. 12 dagen vanaf 799 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar. Met o.a. Alberobello, Lecce. Ban en Polignano a Mare! Verblijf in hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 10,31 mei, 14 juni, 6 september e.i 17 dagen vanaf 1999 17-daagse rondreis per Comfort-Class touring car. met o.a. Minsk, Smolensk, Moskou, Valdai, St. Petersburg. Riga en Vilnius. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half- pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 29 juni, 31 augustus Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61