ZEEUWS-VLAANDEREN f Gepiekt Teambuilden langs de waterlijn 25 Hulst is trots op zaalvoetbalteam almanak 32 en 33 38 Enquête SP: viervijfde van de reizigers denkt dat reismogelijkheden teruglopen na nieuwe aanbesteding busvervoer. Directeur Zeeland Seaports wil samenwerking met Rotterdam m Bradley de Nooijer met Oranje onder 17 naar Portugal MIDDELBURG - Bijna tachtig pro cent van de Zeeuwen die dage lijks de bus nemen, verwacht dat de reismogelijkheden vanaf 2015 afnemen doordat reguliere buslij nen worden vervangen door bei en buurtbussen. Dat is één van de uitkomsten van een enquête die de SP heeft ge houden onder bijna vijfhonderd Zeeuwse reizigers. Ook bevraagde buschauffeurs, die vrezen voor hun baan, voorzien dat veel gewo ne lijnen verdwijnen en reismoge lijkheden en veiligheid verminde ren als meer buurt- en belbussen worden ingezet. De enquête is gis teren overhandigd aan gedepu teerde George van Heukelom (SGP, openbaar vervoer). De provincie besteedt dit jaar het busvervoer weer aan. Dat wordt soberder, onder meer omdat de provincie vanaf 2015 minder geld van het Rijk krijgt. De nieuwe busvervoerder (conces siehouder) krijgt veel vrijheid om het openbaar vervoer te ontwikke len aan de hand van de vervoers vraag. Slechts enkele basislijnen worden verplicht gesteld. Het nieuwe model bestaat uit een kernnet dat de steden en de grote re dorpen verbindt, een flexnet voor het platteland op basis van belbussen, een scholierennet, een toeristennet en buurtbusprojec ten. Het flexnet vervangt vaste buslijnen. Bij gemeentebestuurders bestaan zorgen. Zo strijdt Zeeuws-Vlaan deren voor het behoud van de buslijnen 6 (Sas van Gent en Sluis kil) en 10 (Kloosterzande en Vo gelwaarde). Ook wordt gevreesd dat het nieuwe systeem klanton vriendelijker is, omdat reizigers op een relatief korte reisafstand soms ingewikkelde omwegen moeten maken. De SP-enquête bevestigt dat deze vrees ook onder reizigers leeft. Ze willen nu al meer ritten per uur (ook in het weekend), aansluitin gen op andere lijnen en een lage re prijs. Toekomstige buurt- en belbussen moeten minimaal aan die wensen voldoen. Overigens zijn reizigers op dit moment rede lijk tevreden over het openbaar vervoer, dat ze waarderen met een 6,8. Van hen denkt 61 procent dat de bel- en buurtbussen minder vei lig zijn dan lijnbussen. Wat be treft sociale veiligheid trok CNV Vakmensen al eerder aan de bel. Hoeveel aandacht daaraan wordt besteed, bepaalt de nieuwe conces siehouder. De provincie schrijft dat niet voor. Gedeputeerde Staten stellen dat buurtbussen geen reguliere buslij nen mogen verdringen. Ze huldi gen het principe dat de buurtbus een aanvulling is op de gewone bus. Ze denken evenmin dat bei en buurtbussen een risico vor men voor de kwaliteit en veilig heid van het vervoer, ook niet bij de inzet van vrijwilligers op de buurtbussen. VOORJAARS WINTERTJE ss! HULST - Voor de derde keer heeft de gemeente Hulst de dit jaar nieuwe 'Hulst is trots op'-prijs toegekend. Zaalvoetbalvereniging TenceZa- man viel gisteren de eer te beurt in Den Dullaert in Hulst. Nog voor de competitie 2013-2014 is af gerond, is de club al Zeeuws- Vlaams kampioen. Sportwethouder Frank van Dries- sche beloonde deze sportprestatie met een grote gemeentelijke taart. Een gevalletje 'te vroeg gepiekt'. Enige tijd geleden voedden we de hoop op een goede verkiezingsuit slag voor de lokale Partij Sou- burg-Ritthem. Reden was dat twee werknemers op het Middel burgse kantoor vanwege hun woonplaatsen in de tafelvoetbal competitie meestrijden als PSR. Meteen na publicatie ging het fout: de tafelvoetballers van de PSR wonnen sindsdien niet één potje meer. Aan voorspellingen durven we ons derhalve niet meer te wa gen. Uit hetfeit dat een ander duo de Walcherseweg als verbindend element heeft en nu zwaar aan de winnende hand is, mag dan ook niet worden afgeleid dat één ge meente Walcheren de toekomst heeft. DINSDAG 18 februari 2014 MAERSK LINE Reizigers voorzien slechter OV door Frank Balkenende vj BRESKENS - Winters koud was het deze week precies een jaar geleden. Automobilisten moesten hun ruiten krabben voordat ze konden vertrekken. Hoe anders is het deze da gen, in één van de zachtste winter ooit. Het was maandag gewoon voorjaar. Op het strand bij Breskens was het zelfs redelijk druk. Do centen van het Regionale Opleidingencentrum (ROC) Nij megen die voor een tweedaagse bespreking aan de West Zeeuws-Vlaamse kust zijn, grepen maandag in de middag hun kans en zetten hun teambuilding voort met een wan deling lang de waterlijn. „Ja", grapte er één, „we zijn hier speciaal voor het mooie weer." Strandpaviljoens die open waren, deden voor een februa- ri-maandag goede zaken. Voor vandaag, dinsdag, zit wei nig verandering in de lucht, waarna er meer regen komt. Kou is ver weg. foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57