11 'Geld voor topsectorenbeleid moet ook bij wetenschap terechtkomen* 24 maanden 50% korting twv €399,- A SGP Noord-Beveland wil op eiland nergens hoogbouw toestaan 4 A 4 K 4 l M- t 30 BEVELANDEN en THOLEN van €55T- voor GRATIS p/mnd I iKÜSS TTswm Pj Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc 0 Middelburger zou volgens het Openbaar Ministerie verantwoordelijk zijn voor jarenlange smokkel naar haven Vlissingen. 360 MIN 240 SMS 400 MB MIDDELBURG - De Middelburger Robert D. (41) moet acht jaar de cel in, zo zei gisteren officier van justitie W. Suijkerbuijk. Volgens hem organiseerde deze man een serie cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika naar de haven van Vlissingen. Mogelijk vijf jaar lang. Alleen al in 2009 zou de man mi nimaal vier van dergelijke trans porten hebben geregeld. Hoeveel coke er door toedoen van de Middelburger Nederland is bin nengebracht weet de officier niet. Wat hij wel weet is dat op 10 april 2010 een medewerker van een Vlissings havenbedrijf een pakket met bijna 11 kilo coke van de MS Carribean Mermaid haalde dat af gemeerd lag in Vlissingen-Oost. Na zijn arrestatie vertelde de man dat hij handelde in opdracht van een zekere Robert. Na het nodige speurwerk concludeerde de poli tie dat dat de Middelburger moest zijn. Probleem was echter dat de ze Middelburger, die al eerder ver oordeeld is voor betrokkenheid bij grootschalige harddrugssmok- kel, verdwenen was naar Surina me. Omdat de relatie tussen Ne derland en dat land geruime tijd nogal problematisch was, werd er geen uitleveringsverzoek inge diend. Dat gebeurde wel vorig jaar omdat de relatie tussen beide landen toen weer was genormali seerd waarna de man in mei werd uitgeleverd. De verdachte zelf ontkende met klem dat hij iets van doen heeft gehad met drugssmokkel. Ook de man die in het voorjaar van 2010 werd opgepakt kende hij hele maal niet, zo bezwoer hij. Zijn ad vocaat G. Stolk pleitte voor vrij spraak. Volgens hem is er geen en kel steekhoudend bewijs gele verd. Hij hekelde ook het politie onderzoek waarbij tal van fouten zijn gemaakt, zo zei hij. Als de rechtbank toch vindt dat zijn cliënt schuldig is, dan moet er een aanzienlijk lagere straf wor den gegeven dan geëist, aldus de raadsman. Hij wees erop dat de daadwerkelijke smokkelaar twee jaar geleden is veroordeeld tot vier jaar cel. Suijkerbuijk liet tijdens de zitting ook weten dat bij een veroorde ling het Openbaar Ministerie D. fi nancieel zal plukken. D. heeft daar al eerder mee te maken ge had. Enkele jaren geleden moest hij twee ton betalen. Dat betrof de illegale winsten van eerdere drugstransporten. Het OM wilde toen in eerste instantie ruim 3,5 ton plukken maar de rechtbank bracht dat terug tot bijna de helft. Uitspraak maandag 3 maart Eén van die negen topsectoren is 'water', hét beleidsterrein waar de in Yerseke gevestigde instituten onderzoek naar doen. Rog: „Het geld voor de topsectoren moet niet alleen naar bedrijven, waar het misschien meteen geld ople vert, maar ook naar de weten schap." Volgens hem staat onder zoek aan de basis van bedrijvig heid en dus economische groei. Rog was in Zeeland op uitnodi ging van de lokale CDA-afdelin- gen. Het werkbezoek stond verder in het teken van de aansluiting tussen het onderwijs en de ar beidsmarkt. Daarbij viel Rog op dat zowel banen voor hoger opge leiden -zoals bij de instituten die hij bezocht- als arbeidsplaatsen aan de onderkant van de markt opgevuld moeten worden door mensen van buiten Zeeland of zelfs buiten Nederland. „Daar ligt een taak voor de regio nale opleidingscentra", aldus de onderwijswoordvoerder. Volgens hem is het hun verantwoordelijk heid om, samen met het bedrijfs leven, jongeren warm te maken voor die opleidingen waar in de toekomst veel mensen nodig zijn. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant iPhone I Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen met de iPhone. De SGP op Noord-Beveland wil nergens op het eiland hoog bouw toestaan, dus ook niet aan de Veerse Dam. Dat staat in het verkiezingsprogramma. De partij vindt dat de belangrijkste toeris tische waarden van Noord-Beve land, weidse uitzichten, rust en ruimte, bewaard moeten blijven. Dat geldt zeker ook voor de na- tuurranden aan de noord- en zuidkant van het eiland. Daar moeten geen onrustige ontwikke lingen plaatsvinden. Om dat alles beter te ontsluiten, moeten er niet alleen tussen de kernen fiets paden komen, zoals tussen Co- lijnsplaat en Geersdijk, maar ook langs de Ruiterplaatweg en de Schotsmanweg, waar auto's heel hard rijden. Om de weidsheid van het landschap te garanderen moet de landbouw ruim baan krij gen. De Stadspolder bij Kortgene mag wat de SGP betreft ontwik keld worden als woongebied. Extra aandacht wil de SGP voor de Veerweg in Kamperland en ook voor de mantelzorgers in de gemeente. In het verkiezingspro gramma pleit de SGP voor een ge meentelijk mantelzorgcompli ment: een geldbedrag voor men sen die dag-in-dag-uit voor ie mand zorgen. Ondernemersvereniging Bor- sele (OVB) houdt op verzoek van alle politieke partijen in de Ge meente Borsele voor de derde keer op rij een Politiek Debat als voorloper op de aanstaande ge meenteraadsverkiezing. Behalve de leden van de OVB, mochten ook maatschappelijke organisaties in de gemeente meedenken over de stellingen. Het debat is op 11 maart in de grote zaal van De Stenge in Heinkenszand en be gint om 19.30 uur. De Partij van de Arbeid in Rei- merswaal wil onderzoek laten doen naar de veiligheid op de Oude Rijksweg bij Kruiningen. Vooral voor fietsers is het onveilig oversteken, vindt de partij. Op de gedempte kanaalarm in Hans- weert moet ruimte gemaakt wor den voor de bouw van apparte- VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 menten, die de bewoners uitzicht bieden op Westerschelde en het kanaal. Verder moeten ontwikke ling van toeristische voorzienin gen in het dorp worden gestimu leerd, staat in het verkiezingspro gramma te lezen. In het algemeen vraagt de PvdA aandacht voor het bebouwen van lege plekken in de dorpen en behoud van bestaande busverbindingen. De Christenunie Tholen wil wethouders verantwoordelijk ma ken voor specifieke kernen en daarmee in elk dorp het dagelijks bestuur zichtbaar maken. Om het contact tussen overheid en inwo ners verder te vergroten en bur gerparticipatie te stimuleren, is de partij groot voorstander van de oprichting van dorpstafels die een goede afspiegeling vormen van de plaatselijke bevolking. De Thoolse Christenunie vindt dat het maximale moet worden ge daan om bestaande voorzienin gen in kernen zoveel mogelijk te behouden. Om financieel gezond te blijven, wil de partij een kernta kendiscussie voeren. De partij pleit voor kostenreductie in plaats van belastingverhoging. Een tijdelijke 'citygarden' (stadstuin) maken van de Goese Schans. Het is een idee van D66 Goes, dat onder de titel 'Nu Voor uit' het verkiezingsprogramma heeft gepresenteerd. Dat telt twin tig bladzijden en biedt volgens de partij 'concrete oplossingen voor vraagstukken die nu spelen'. De uitgangspunten en ideeën zijn vertaald in vijf 'richtingaanwij zers'. Aan de zorg is een afzonder lijke pagina gewijd met tien uit gangspunten om die daadwerke lijk patiëntgerichter te maken. OM eist 8 jaar voor cokesmokkel door Emile Calon Bij een van de transporten werd ge probeerd via Vlissingen bijna elf kilo cocaine het land binnen te smokkelen. De smokkelaar werd gepakt en hij noemde Robert D. als de organisator. door Joeri Wisse YERSEKE - Een bezoek aan de we tenschappelijke instituten NIOZ en Imares in Yerseke heeft bij Tweede Kamerlid Michel Rog naar eigen zeggen de alarmbellen doen rinke len. Volgens hem moeten zulke we tenschappelijke organisaties mee kunnen profiteren van het geld dat het Rijk heeft uitgetrokken voor de Nederlandse 'topsectoren'. iPhone 4S saï IIPBESBI I -J I fe Pf ii i«npi9i,ip*„i,**i| Voorvragen en meer informatie bel: 0900-0603 te 0,45 Pe< gesprek) vodafone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30, Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54