twrmw CDA snapt niets van ontstane commotie Ontwikkelaars De Zaete in Yerseke maken Belgen warm voor project Diabeteswandelingen ADRZ maaskant BEVELANDEN en THOLEN 29 L£C KOSTEN SOP Maakt er meer vakantie van. maaskantreizen.nl reizen Ttaeede editie Kees Wessels Wandeltocht Wandelsportvereniging Ooster- scheldestappers uit Sint Maar tensdijk houdt zaterdag 22 fe bruari de Kees Wessels wandel tocht. Lid of niet, oud of jong, iedereen mag mee stappen. Start- en fïnishlocatie is Hae- stinge. Informatie: www.oos- terscheldestappers.nl en info@oosterscheldestappers.nl Concerten The Martin Mans Formation The Martin Mans Formation treedt binnenkort twee keer op: op vrijdag 21 februari om 20.00 uur in de Gereformeerde kerk in Arnemuiden en op vrij dag 7 maart om 20.00 uur in de Ontmoetingskerk in Goes. The Martin Mans Formation is een groep van 20 mannen onder lei ding van dirigent Martin Mans. Beurs voor kleding Klaverjassen voor en speelgoed de Voedselbank Tweedehands kinderkleding en speelgoed is zaterdag 22 fe bruari te koop op een markt van Stichting Vijverzicht in Borssele. De markt duurt van 09.30 tot 12.30 uur. De markt wordt gehouden in dorpshuis 't Vijverzicht aan het Plein 2 te Borssele. De entree is gratis. Wijkvereniging Goes-Oost houdt 1 maart een kaarttoer- nooi ten bate van Voedselbank De Bevelanden. Het toernooi is in het wijkcentrum, Bergweg 12, van 9.00 tot 17.00 uur. Deel name: vanaf 18 jaar, 12 euro, in clusief eten en drinken. Info: 0113-223845 en 0113-223160. Het ADRZ begint met natuur wandelingen voor diabetespa tiënten. Deelnemers worden begeleid door een diabetesver- pleegkundige en een natuur- gids van IVN. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur. Ervoor en erna wordt de bloed- suikerspiegel gecontroleerd. Na de controles wordt een half uur flink doorgewandeld zon der te pauzeren om conditie op te bouwen. De natuurgids ver telt vanalles over natuur en landschap. Vanuit het zieken huis in Vlissingen begint bio- walking in maart op woensdag middag; vanuit de locatie Goes in april op dinsdagmiddag. De kosten zijn vijf euro per wande ling. Opgeven kan bij de diabe tespolikliniek van het ADRZ: 0118-425429 of diabetesverple- ging.vlissingen@adrz.nl ken, mede gebaseerd op onder zoek van het deskundig bureau Van der Reest die dit percentage concreet heeft genoemd. Ook de Vereniging van Eigenaren huldigt dit standpunt", stelt hij onder meer in de mail. In de collegevergadering van okto ber 2013 werd duidelijk dat dit be- stemmingsplanmatig moeilijk te verwerken is, maar volgens Her selman niet onmogelijk. „Ik denk altijd in kansen, niet in onmoge lijkheden. Daarnaast was het voor mij van belang hoe we met de handhavingsopgave omgaan op het moment dat het bestemmings plan permanente bewoning (be houdens de gedoogbeschikkin- gen) onmogelijk maakt. Deze twee zaken waren voor mij onlos makelijk met elkaar verbonden. Met de toezegging dat het handha vingsbeleid tegelijkertijd vastge steld zal worden in het college ben ik op dat moment meegegaan met het standpunt van het colle ge-" Herselman stemde eerder deze maand echter tegen het besluit van het college om het bestem mingsplan eind februari vast te la ten stellen door de gemeenteraad. Het handhavingsbeleid voor De Oesterbaai was immers nog niet klaar. Zijn stellingname wordt hem door een groot deel van de raad en door wethouders Evert Damen en Kosten kwalijk geno men. Herselman wil daar slechts één ding over kwijt. „De aantij ging van Cees van Ruiten van de PvdA over zogenaamde zakelijke belangen van mijn partij of mijn persoon in De Oesterbaai vind ik schofferend. Ze zijn onjuist en vol ledig uit de lucht gegrepen." Burgemeester Anton Stapelkamp bemoeit zich niet met deze affai re, liet hij gisteren via een woord voerster weten. Op de plek van het oude dorps huis aan de Korringaweg verrij zen de komende jaren vier torens. Het heien is vorige week begon nen. Over enkele weken kunnen de bouwvakkers de hoogte in. „We trachten de eerste toren voor de bouwvak wind- en waterdicht te krijgen. De oplevering van de zestien appartementen staat ge pland voor het eerste kwartaal van 2015", zegt Jules Nuijten van Aannemersbedrijf Van der Poel. Volgens projectontwikkelaar Jan Sips is tachtig procent verkocht. „Over twee a drie weken begint de verkoop van de tweede toren, met twintig appartementen." Door aanwezigheid op de 'Second Home-beurs' aankomend week end in Gent, proberen de ontwik kelaars ook Belgen te interesseren voor een woning aan de Ooster- schelde in Yerseke. „We breiden ons zoekgebied uit naar België, daar zit potentieel. Tot nu toe heb ben alleen Yersekenaren en oud inwoners van het dorp apparte menten gekocht", zegt Nuijten. Ondertussen wordt er druk gete kend aan de laatste twee torens, waar een hotel en kantoorruimte voor onderzoeksinstituut Imares moet komen. Het is de bedoeling dat de toren op de begane grond met elkaar verbonden zijn mid dels het 'onthaal'. Sips verwacht nog voor de zomer duidelijkheid over de deelname van Imares en de beoogde exploi tant voor het onthaal en het ho tel. Eerder leek het erop dat Ima res afhaakte. Omdat het instituut nu weer nauw betrokken is met de ontwikkeling, heeft Sips hoop op een goede afloop. Berlijn Potsdam Rondreis Gastvrij Ierland De ontdekking van Apulië Rusland de Baltische Staten DINSDAG 18 FEBRUARI 2014 Ik zou nooit zijn ingegaan op de beweegredenen voor het innemen van een minder heidsstandpunt binnen het college. Ik zou hebben verwezen naar Evert Damen. Want hij is plano logisch verantwoordelijk wethouder in dit dossier. Ik neem het wethouder Herselman zeer kwalijk dat hij suggereert dat hij altijd anders in het besluitvormingsproces rondom De Oesterbaai heeft gezeten. A/let tegenzin welis waar stemde ook Herselman in oktober in met het vol ledig recreatief maken van het recreatiepark. SINT MAARTENSDIJK GOES BORSSELE GOES VLISSINGEN door Joeri Wisse YERSEKE - De voorbereidende werk zaamheden waren al enkele maan den geleden begonnen, maar met het heien is de bouw van De Zaete in Yerseke nu écht begonnen. /f*»v ANVR (j*g/ 5 dagen vanaf 239 5-daagse stedenreis per Comfort-Class touringcar, met O.a. stadstour en bezoek aan Potsdam. Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension, u reist Comfort-Class. Vertrek 16 februari, 1,30 maart, 20,27 april, 4,18 mei e.a. 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondceis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Cliffs of Moher. Dublin, Ring of Kerry. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class Vertrek 8,29 mei, 12 juni, 3,24 juli e.a. 12 dagen vanaf 799 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar. Met o.a. Alberobello, tecce, Bari en Polignano a Mare! Verblijf in hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 10,31 mei, 14 juni, 6 september e.a. 17 dagen vanaf 1999 17-daagse rondreis per Comfort-Class touring car, met o.a. Minsk. Smolensk. Moskou, Valdai, St. Petersburg. Riga en Vilnius. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half- pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 29 juni, 31 augustus Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties extursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen Vraag de gratis brochure aan info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53