Dagbladbezorger FZC 1 Teruggekeerde agressieve zwaan weer met lint gescheiden van auto's 24 maanden 50% korting twv €399,- B 30 SCHOUWEN-DUIVELAND Schelde in Antwerpen dicht voor herdenking Eerste Wereldoorlog Dreischor, Sirjansland en Bruinisse naar een bijbaan? van €557- voor p/mnd GRATIS Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Q Middelburger zou volgens het Openbaar Ministerie verantwoordelijk zijn voor jarenlange smokkel naar haven Vlissingen. OPZOEK 360 MIN 240 SMS 400 MB MIDDELBURG - De Middelburger Robert D. (41) moet acht jaar de cel in, zo zei gisteren officier van justitie W. Suijkerbuijk. Volgens organiseerde deze man een serie cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika naar de haven van Vlissingen. Mogelijk vijfjaar lang. Alleen al in 2009 zou de man mi nimaal vier van dergelijke trans porten hebben geregeld. Hoeveel coke er door toedoen van de man Nederland is binnenge bracht weet de officier niet. Wat hij wel weet is dat op 10 april 2010 een medewerker van een Vlis- sings havenbedrijf een pakket met bijna 11 kilo coke van de MS Carribean Mermaid haalde dat af gemeerd lag in Vlissingen-Oost. Na zijn arrestatie vertelde de man dat hij handelde in opdracht van een zekere Robert. Na het nodige speurwerk concludeerde de poli- ANTWERPEN - Antwerpen sluit de Schelde begin oktober drie dagen af met een pontonbrug. De stad herdenkt hiermee het begin van de Eerste Wereldoorlog (1914- 1918) en de vlucht van vele tien duizenden inwoners voor het op rukkende Duitse leger. Honderd jaar geleden legde het Belgische leger ook een ponton- weGeNeR Media tie dat dat de Middelburger moest zijn. Probleem was echter dat de ze Middelburger, die al eerder ver oordeeld is voor betrokkenheid bij grootschalige harddrugssmok- kel, verdwenen was naar Surina me. Omdat de relatie tussen Ne derland en dat land geruime tijd nogal problematisch was, werd er geen uitleveringsverzoek inge diend. Dat gebeurde wel vorig jaar omdat de relatie tussen beide landen toen weer was genormali seerd waarna de man in mei werd uitgeleverd. De verdachte zelf ontkende met klem dat hij iets van doen heeft gehad met drugssmokkel. Ook de man die in het voorjaar van 2010 werd opgepakt kende hij hele maal niet, zo bezwoer hij. Zijn ad vocaat G. Stolk pleitte voor vrij spraak. Volgens hem is er geen en kel steekhoudend bewijs gele verd. Hij hekelde ook het politie onderzoek waarbij tal van fouten zijn gemaakt, zo zei hij. Als de rechtbank toch vindt dat zijn cliënt schuldig is, dan moet er een aanzienlijk lagere straf wor den gegeven dan geëist, aldus de raadsman. Hij wees erop dat de daadwerkelijke smokkelaar twee jaar geleden is veroordeeld tot vier jaar cel. Suijkerbuijk liet tijdens de zitting ook weten dat bij een veroorde ling het Openbaar Ministerie D. fi nancieel zal plukken. D. heeft daar al eerder mee te maken ge had. Enkele jaren geleden moest hij twee ton betalen, illegale win sten van eerdere drugstranspor ten. Het OM wilde toen in eerste instantie ruim 3,5 ton plukken maar de rechtbank bracht dat te rug tot bijna de helft. Uitspraak 3 maart. brug over de Schelde om op tijd weg te kunnen komen voor de op rukkende Duitse militairen. Ant werpenaren maakten ook massaal gebruik van die brug om weg te komen. Velen kwamen uiteinde lijk in Nederland terecht als vluch teling. In totaal zouden een mil joen Belgen het neutrale Neder land binnentrekken. Volgens de gemeente leert de er varing dat dit voldoende is om de zwaan te verjagen. Het lint wordt gespannen naar aanleiding van een melding van schade aan een auto door een zwaan. Bewoners van de Herengracht meldden in de zomer van vorig jaar dat hun auto's zwaar beschadigd waren door een zwaan. Het dier zag zich zelf weerspiegeld in de lak van de auto's en viel zijn evenbeeld aan. Meerdere eigenaren klaagden in augustus over schade aan hun au to's. De gemeente Middelburg liet toen meteen al een rood-wit klap perlint spannen langs de water kant van de Herengracht. Volgens de gemeente mag de bewuste zwaan vanwege de Flora- en Fau nawet niet zomaar verplaatst wor den. Omdat de zwaan tijdelijk weg was, werd ook het lint wegge haald. Gisteren ontving de ge meente weer een klacht over een beschadigde auto. Daarom is met een weer een lint gespannen. De gemeente belooft de situatie in de gaten te houden. Mensen die vragen of opmerkingen heb ben, kunnen contact opnemen met de gemeente op telefoonnum mer 14 0118. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant iPhone Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen met de iPhone. OM eist 8 jaar voor cokesmokkel door Emile Calon De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Meer bereiken. Met Wegener Bij een van de transporten werd ge probeerd via Vlissingen bijna elf kilo cocaine het land binnen te smokkelen. De smokkelaar werd gepakt en hij noemde Robert D. als de organisator. door Maurits Sep MIDDELBURG - Een lint langs de He rengracht in Middelburg moet een agressieve zwaan ervan weerhou den geparkeerde auto's aan te val len. De gemeente Middelburg heeft het lint gisteren laten span nen langs de parkeerzone. iPhone 4S 1 o Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603(coppergesprek) vodafone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48