L? ■ga toekomst met respect voor verleden Ontwikkelaars De Zaete in Yerseke maken Belgen warm voor project mm Diabeteswandelingen ADRZ maaskant SCHOUWEN-DUIVELAND 29 reizen Maakt er meer vakantie van. maaskantreizen.nl wm&m Ronde sluit de ogen niet voor het feit dat beide onderwijskoepels Obase en Radar immers al wer ken aan een overkoepelend plan voor het samengaan van openbaar en bijzonder onderwijs waar no dig op het eiland. Maar voorlopig houdt Onder de Wieken nadruk kelijk vast aan de eigen christelij ke signatuur. Zij geeft diverse voorbeelden hoe die tot uiting komt: „We beginnen de dag met een groepsgesprek en bidden sa men. Elke veertien dagen hebben we met de hele school een bijeen komst waarbij ook aandacht aan het geloof wordt besteed. Verder belichten wij de Bijbelse achter grond van christelijke feestdagen. Met Pasen zal er bij ons bijvoor beeld geen paashaas door de school springen. Maar we vieren natuurlijk wel paasfeest met el kaar en daarbij wordt ook lekker gegeten." Als ioo-jarige houdt deze school de blik op de toekomst gericht, maar voor de viering is er bewust voor gekozen vooral ook respect voor het verleden te betonen. „We hebben nu bijvoorbeeld in al le klassen digiborden, maar straks weten de kinderen niet meer wat een schoolbord met krijtjes is. Als ik zelf problemen heb met mijn iPad vraag ik twee leerlingen uit groep 8 om hulp en die hebben het dan zo opgelost. Ik bedoel: de ontwikkelingen gaan zo snel en juist daarom is het goed de kinde ren op een leuke manier ook nog eens iets te vertellen hoe het vroe ger toeging", zegt Te Ronde. Het jubileumprogramma bij On der de Wieken wordt dinsdag 22 april om 8.30 uur geopend door burgemeester Gerard Rabelink. Verder biedt het vierdaagse feest: een speurtocht door het dorp, volksdansen, een theatervoorstel ling, nuttig handwerken met opa's en oma's, een diner voor ouders en kinderen en op 25 april 'Oud-Hollandse' Koningspelen. Op de plek van het oude dorps huis aan de Korringaweg verrij zen de komende jaren vier torens. Het heien is vorige week begon nen. Over enkele weken kunnen de bouwvakkers de hoogte in. „We trachten de eerste toren voor de bouwvak wind- en waterdicht te krijgen. De oplevering van de zestien appartementen staat ge pland voor het eerste kwartaal van 2015", zegt Jules Nuijten van Aannemersbedrijf Van der Poel. Volgens projectontwikkelaar Jan Sips is tachtig procent verkocht. „Over twee a drie weken begint de verkoop van de tweede toren, met twintig appartementen." Door aanwezigheid op de 'Second Home-beurs' aankomend week end in Gent, proberen de ontwik kelaars ook Belgen te interesseren voor een woning aan de Ooster- schelde in Yerseke. „We breiden ons zoekgebied uit naar België, daar zit potentieel. Tot nu toe heb ben alleen Yersekenaren en oud inwoners van het dorp apparte menten gekocht", zegt Nuijten. Ondertussen wordt er druk gete kend aan de laatste twee torens, waar een hotel en kantoorruimte voor onderzoeksinstituut Imares moet komen. Het is de bedoeling dat de toren op de begane grond met elkaar verbonden zijn mid dels het 'onthaal'. Sips verwacht nog voor de zomer duidelijkheid over de deelname van Imares en de beoogde exploi tant voor het onthaal en het ho tel. Eerder leek het erop dat Ima res afhaakte. Omdat het instituut nu weer nauw betrokken is met de ontwikkeling, heeft Sips hoop op een goede afloop. Concerten The Martin Mans Formation The Martin Mans Formation treedt binnenkort twee keer op: op vrijdag 21 februari om 20.00 uur in de Gereformeerde kerk in Arnemuiden en op vrij dag 7 maart om 20.00 uur in de Ontmoetingskerk in Goes. The Martin Mans Formation is een groep van 20 mannen onder lei ding van dirigent Martin Mans. Straö-feest in Noordwelle In Noordwelle vindt zaterdag 22 februari een straö-feest plaats. Een 750 meter lange paardenstoet met in totaal zo'n 120.000 kilo paard zal rond de kerk denderen, voorspelt de or ganisatie. Het volledige pro gramma en meer informatie is te bekijken op www.noordwel- le.com Concert coverband Kerkgebouwen Wilco and Friends op Schouwen De Zeeuwse coverband Wilco and Friends (WAF) treedt za terdag 22 februari op in het Dorpshuis in Zonnemaire. WAF is een ervaren en enthou siaste rock band. De zaak gaat open om 20.45 uur. De entree kost vijf euro per persoon. Voor de ANBO-afdeiing Wester- schouwen komt Huib Uil, stadsarchivaris te Zierikzee, op donderdag 20 februari een le zing houden over het kerkelijk erfgoed door de eeuwen heen. De lezing is in het Dorpshuis te Renesse om 14.30 uur. De presentatie is vrij toegankelijk. Het ADRZ begint met natuur wandelingen voor diabetespa tiënten. Deelnemers worden begeleid door een diabetesver- pleegkundige en een natuur- gids van IVN. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur. Ervoor en erna wordt de bloed- suikerspiegel gecontroleerd. Na de controles wordt een half uur flink doorgewandeld zon der te pauzeren om conditie op te bouwen. De natuurgids ver telt van alles over natuur en landschap. Vanuit het zieken huis in Vlissingen begint bio- walking in maart op woensdag middag; vanuit de locatie Goes in april op dinsdagmiddag. De kosten zijn vijf euro per wande ling. Opgeven kan bij de diabe tespolikliniek van het ADRZ: 0118-425429 of diabetesverple- ging.vlissingen@adrz.nl Berlijn Potsdam Rondreis Gastvrij Ierland De ontdekking van Apulië Rusland de Baltische Staten DINSDAG 18 FEBRUARI 2014 - i;' m Marianne Brink strikt bij Frederique van Baardewijk het schort bij haar 'Sien-jurk'. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse YERSEKE - De voorbereidende werk zaamheden waren al enkele maan den geleden begonnen, maar met het heien is de bouw van De Zaete in Yerseke nu écht begonnen. GOES NOORDWELLE ZONNEMAIRE RENESSE VLISSINGEN SCH 5 dagen vanaf €239 5-daagse stedenreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. stadstour en bezoek aan Potsdam. Verblijf In goed middenklasse hotel op basis van half-pension, U reist Comfort-Class. Vertrek 16 februari, 1.30 maart. 20,27 april. 4,18 mei e.a. 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Cliffs of Moher, Dublin. Ring of Kerry. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class Vertrek 8.29 mei, 12 juni, 3,24 juli e.a. 12 dagen vanaf €799 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar. Met o.a. Alberobello. Lecce, Bari en Pollgnano a Marei Verblijf in hotels op basis van half-pension. U'reist Comfort-Class. Vertrek 10,31 mei, 14 Juni, 6 september e.a. 17 dagen vanaf €1999 17-daagse rondreis per Comfort-Class touring car, met o.a. Minsk. Smolensk. Moskou, Valdai, St. Petersburg, Riga en Vilnius. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half- pension. U relst Comfort-Class. Vertrek 29 Juni, 31 augustus Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties excursierelzen en rondreizen door heel Ëuropa.'BI) bijna alle reizen zijn excursies en half-penslon Inbegrepen Vraag de gratis brochure aan info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47