Eis zes maanden voor poging tot doodslag Debat over rumoer rond WCT verschoven Beschadigde ruiten geen reden tot actie PEDOSEKSUELEN BELAAGD ZOMER commentaar Uit de schaduw Wie trekken in Zeeland aan de touwtjes? OPENING DELSCHER ZEELAND 27 Zeeuwse burgemees ters reageren zeer voorzichtig op de kwestie Benno L. Zij zullen het voorbeeld van hun Leidse collega, die deze veroor deelde pedoseksueel in zijn ge meente toeliet, niet gemakke lijk volgen. In elk geval zullen zij hun burgers waarschuwen als een pedofiel in hun directe omgeving komt wonen. De burgemeesters moeten een lastige afweging maken. Wie zijn straf heeft uitgezeten, mag terug de maatschappij in. Dit uitgangspunt moet leidend zijn. Maar de meningen lopen uiteen over waar je zo'n pedo fiel dan woonruimte moet bie den. De stad, omdat de pedo daar zo lekker anoniem kan zijn? Of de kleinere gemeen schap met een grotere sociale controle? De laatste lijkt beter te passen bij het netwerk van hulpverleners dat nodig is om pedoseksuelen in het gareel te houden. Hoe gevoelig dit ook ligt, het is zaak dat pedo's zicht baar blijven. Als paria's in de schaduw zijn ze gevaarlijker. MIDDELBURG - Met een wegens sek sueel misbruik veroordeelde 52-ja- rige Middelburger heeft burge meester Harald Bergmann een las tige kwestie in zijn gemeente. De man heeft een winkel waarvan de ruiten zondagavond werden be schadigd met een steen als dreige ment. Vooralsnog is dat echter geen reden om actie te onderne men, zegt Bergmann. „We weten wat er speelt en vol gen de zaak. Naar gelang de be dreiging groter wordt, zal ik in ge zamenlijkheid met politie of justi tie en diegene die het betreft maatregelen treffen." Om wat voor maatregelen, dat gaat kan Bergmann niet zeggen 'omdat de eerste mening altijd naar de per soon zelf gaat'. Kort gezegd: neemt het dreigingsniveau toe, dan zal er actie volgen. Bergmann heeft er geen proble men mee als de winkel gewoon open is. „Dat is aan de persoon zelf. Er zitten geen restricties op. Het is een vrije ondernemer. Dat hij is veroordeeld vóór seksueel misbruik, maakt het aan justitie om de maatregel ten uitvoer te brengen. Het gaat mij als burge- In het gezin van De V. had een meisje, dat in onmin met haar va der leefde, onderdak gevonden. Om haar weer terug te krijgen had haar vader haar ar eens als ver mist opgegeven en op 3 augustus vorig jaar ging hij zelf naar het adres van De V., om daar zijn dochter op te eisen. Hij kreeg nul op het rekest en de vader van het meisje begon tegen de deur te trappen. Bij De V. sloegen de stop pen door en de deurtrapper kreeg een enorm pak slaag waarbij hij een gebroken jukbeen, onderkaak en neus opliep. Voor de officier van justitie was -dat alles goed voor 'poging doodslag'. De V. is eerder voor een geweldsmisdrijf veroordeeld. Uitspraak 3 maart. meester om openbare orde en vei ligheid. Niet wat de persoon ge daan heeft." De winkelier was betrokken bij RefoAnders, een stichting die op komt voor gereformeerde man nen met homoseksuele gevoelens. Vrijdag werd hij veroordeeld tot een celstraf van 24 maanden waar van 8 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Hij is vol gens de rechtbank schuldig aan seksueel misbruik van zijn min derjarige zoon. Dat misbruik vond eerst plaats in Oosterland maar ging na verhuizing naar Mid delburg door. Om hun kruit voor een mogelijk interpellatiedebat niet te verschie ten, stelden geen van de leden van de provinciale commissie eco nomie en mobiliteit gisteren vra gen over de kwestie. Verschillen de fracties zijn boos over de ma nier waarop in deze kwestie is ge communiceerd. Onlangs lieten de gedeputeerden Kees van Beveren en Ben de Reu in deze krant we ten dat de WCT, ook al is die op papier nog steeds niet ten grave gedragen, beter kan worden opge geven. Die uitspraken waren niet in lijn met het collegeprogramma en de economische agenda van de provincie. Dat leidde tot vragen van Statenleden en het verzoek om een interpellatiedebat te hou den. Afgelopen vrijdag probeerde gedeputeerde Carla Schönknecht (havens) de gemoederen te beda ren door te verklaren dat de WCT weliswaar een stip op de horizon is, maar nog niet is afgeschreven door het provinciebestuur. Er is geen sprake van een koerswijzi ging, aldus Schönknecht. MIDDELBURG - Tientallen lezers hebben inmiddels gereageerd op de oproep namen te noemen van mensen die volgens hen een be langrijke rol spelen, bij beslissin gen die in Zeeland worden geno men. Die namen komen in veel geval len aardig overeen met de resulta ten van het onderzoek van de PZC en het University College Roosevelt naar de invloed in Zee land. PZC en UCR hebben geïn ventariseerd wie in het bedrijfsle ven, bij verenigingen, instellingen en bij de overheid in Zee land besluitvormingsmacht hebben. Ook is een enquête gehouden onder vierhon derd Zeeuwen die met in vloed te maken hebben. De resultaten worden vrijdag bekendge maakt. Die ochtend publiceert de PZC de namen van dege nen die volgens de lezers veel in vloed hebben. DINSDAG 18 FEBRUARI 2014 door Michiel Bouwman door Ad Roos MIDDELBURG - Tegen de 52-jarige John de V. uit IJzendijke is maan dag voor de rechtbank in Middel burg een gevangenisstraf van zes maanden plus - als stok achter de deur - drie maanden voorwaarde lijk geëist. Daarnaast vindt officier G. van der Hofstede dat de man on der toezicht van de reclassering moet komen te staan en moet hem een contactverbod met zijn slachtoffer worden opgelegd. De veroordeelde Sytse van der V. kreeg in 2009 voor zijn toenmali ge woonplaats Eindhoven een ge- biedsverbod opgelegd. Hij kwam augustus vorig jaar vrij en vond tij delijk onderdak in een flat van een medegedetineerde in Amsterdam. Eind januari meldde het Parool dat hij daar weg moest, omdat de eige naar terug was. 30 augustus 2013 verzamelde zich woedende mensen zich bij een flat in Deventer waar voormalig be stuurslid Marthijn Uittenbogaard van pedofielenvereniging Martijn verbleef. Hij werd eerder ook in andere plaatsen belaagd. MIDDELBURG - De Staten van Zee land praten op zijn vroegst pas 14 maart over de commotie die bin nen het provinciebestuur is ont staan over het standpunt rond de Westerschelde Container Terminal. www.pzc.nl/invloed Burgemeester Henri Lenferink (r) van Leiden hoort woedende bewoners aan, die ontdekten dat de voormalige zwemleraar Benno L. bij hen in de buurt is komen wonen. L. werd in 2010 veroordeeld voor ontucht met tientallen zwakbegaafde meisjes. Op 31 december kwam hij vrij. foto Taco van der Eb/HH Vandaag en morgen gesloten Donderdag 20 februari Grote Markt 11-13, Goes 0113 227607 www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45