Vertrouwen groeit snel bij Van Calker tegen de Noren Lichtblauw 9 SPORT 35 Onderdelen wijken voor het weer De mist in de bergen in Krasnaja Poljana gooit het olympi sche schema door de war. De organisatie heeft gisteren de 15 kilometer massastart voor de biatleten en de snow- boardcross voor de mannen moeten verplaatsen naar van daag. De race voor de biatleten zou eigenlijk zondagavond al worden gehouden, maar werd toen vanwege het slech te zicht op de schietbanen uitgesteld. De mist was giste ren nog steeds niet opgetrokken. De starttijd werd een paar keer verschoven, maar dat loste niets op. Jorien ter Mors koestert goud nu toch Na alle commotie die is ontstaan, heeft Jorien ter Mors gisteren haar uitlatingen over de gewonnen 1.500 meter afgezwakt De uitspraken van Ter Mors en vooral haar coach Jeroen Otter dat een medaille bij het shorttrack hen meer waard zou zijn, leidden tot ophef Ter Mors be nadrukte gisteren dat het olympisch goud op de 1.500 me ter belangrijk is. 'Heel bijzonder gevoel. Zou hem voor geen goud willen inruilen', twitterde zij en voegde er aan toe: 'gewoon nog één erbij is veel mooier*. Vooral de Rus Alexander i Zoebkov zorgde gisteren voor feest in het Sanki Sliding Cen ter. Maar ook de Nederlander Edwin van Calker keek blij na weer twee runs in de tweemansbob. De oranje-bob werd negentiende. Als hij slim is geweest, heeft team manager Wopke de Vegt van de bobsleeërs deze week de gang naar een wedkantoor gemaakt. Hij wist het zeker. De Rus Zoeb kov zou goud ophalen. Het thuis voordeel zou doorslaggevend zijn. Na drie keer Duitsland moest de olympische zege in de tweemans bob nu naar Rusland gaan. De Vegts voorspelling kwam uit. Edwin van Calker maakte zich vooraf al niet te veel illusies. In de tweemansbob speelt de Gronin ger piloot een bijrol. Alle- ballen gingen richting de viermansbob, waarin Nederland later deze week veel meer kans heeft. REDACTIE SOTSJI Johan Stobbe Kan de negentiende plaats van gis teren voor blijdschap zorgen? Ja, dat kan. Glunderend stapte Van Calker uit de slee. Het doel was bereikt. Samen met Bror van der Zijde wilde hij na de 21e plaats na de eerste dag een plekje stijgen, zodat Van Calker ook in de finale- run naar beneden mocht. „Goed gestart, goed gestuurd", zei Van Calker. „De derde run was beter dan gisteren, de vierde een schoonheid, echt steengoed." De piloot voelt zich op zijn ge mak in het Russische ijskanaal. Hij maakt zich de ideale lijnen snel meester. De vorm is er op het juiste moment. „Ik hou hier een heel goed gevoel aan over", zei Van Calker. En een flinke bak zelfvertrouwen. Het echt werk begint nu pas. Zaterdag en zondag is de wedstrijd in de viermansbob. „We hebben een topslee", wist Van Calker. „Bene den halen we de hoogste snelhe den. Dat is een wapen dat we in de tweemans niet hebben." „We. praten ook met de sponsors. Het is aan hen om te bepalen of ze het de investering waard vin den. Wat we merken: de ene spon sor gaat voor zichtbaarheid, de an der voor sympathie en weer een ander voor associatie met een spe cifieke sporter of coach." Sanders zegt dat het verhaal van Verpalen op bepaalde punten niet klopt. „We willen niet dat iedereen in dienst komt van de bond. En KPN betaalt straks inder daad minder, maar geeft daarmee ook de ruimte aan andere partijen om bepaalde rechten in te vul len." Gisteren maakte Activia bekend te stoppen met schaatsspon- soring. De vrouwenploeg van coach Jac Orie zit vanaf septem ber zonder geldschieter. Activia, onderdeel van Danone, zet in op een internationale reclamecam- pagne, buiten de sport. „Ik ben van mening dat de zicht baarheid van het merk binnen het schaatsen absoluut voor verbe tering vatbaar is", zegt directeur Kris Geeraert van Danone Neder land. vrij geruisloos door de eerste ron de. De 26-jarige Crosby, de bestbe- taalde ijshockeyer op aarde, kon zijn stempel nog niet drukken. Zweden is de enige ploeg die zon der puntverlies door de poulefase kwam. Die ongeslagen status le vert de Scandinaviërs in de kwart finale een eenvoudig karweitje Zondag zal blijken of de Spelen in Sotsji het door Poetin zo vurig gewenste einde zullen krijgen op: van Slovenië of Oostenrijk valt weinig gevaar te verwachten. Toch hebben de Zweden zorgen. In aanloop naar Sotsji haakte Hen- rik Sedin, het creatieve brein van de ploeg, al geblesseerd af. Daar naast moet Zweden het de rest van het toernooi ook stellen zon der captain Hejirik Zetterberg, die vanwege hevige rugpijn af haakte. Een gevoelig verlies, al hebben de Zweden met een selec tie vol NHL-spelers meer dan ge noeg kwaliteit in huis. Blijven over de Amerikanen. De zege (na penaltyshots) op de Rus sen in de poulefase was knap en zal de ploeg geloof hebben gege ven in de eerste gouden medaille sinds 1980. De Verenigde Staten beschikken over scorend vermo gen, hebben twee uitstekende keepers en lijken met een jonge ploeg de wind mee te hebben. Zondag zal blijken of de Spelen in Sotsji het door Poetin zo vurig ge wenste einde zullen krijgen. Een ding is zeker: de concurrentie is tot de tanden gewapend. In Rusland kan heel veel. Ze ker in Sotsji. In de olympi sche stad blijf je je verba zen. In Sotsji kun je 's nachts als je terugkomt uit de bergen in een tunnel bouwvakkers tegenkomen die een tl-bak ophangen. Je kunt er zomaar dolfijnen voor de kust langs zien zwemmen. In Sotsji kun je 's ochtends je hotel verlaten en 's middags bij terug komst vaststellen dat er bij alle ge bouwen op elke trap een invalide- lift is geïnstalleerd. Maar dat tege lijk de afvoer van je bad nog - steeds lekt en het douchegordijn valt als je er tegenaan blaast. Dat kan allemaal in olympisch Sotsji. In Sotsji kun je wel tien soorten palmbomen zien. Sommige zitten na twee weken nog gewoon in het plastic. Alsof ze na de Spelen weer worden uitgegraven en ver kocht. Het kan er sneeuwen wanneer de baas van de skipistes dat wil. In Sotsji kun je in ondergrondse bas sins sneeuw ophalen die daar vo rige winter al is opgeslagen. Zelf bij plus 15 kunnen ze er goede pis tes prepareren. In Sotsji kom je ook overal mooie regenboogkleuren tegen. Net als lichtblauw. Ook al staan die kleu ren voor homoseksualiteit. In Sotsji kunnen alle vrijwilligers ge woon in een lichtblauwe jas met kleurige accenten rondlopen. In Sotsji is zelfs het dak van het ijs- hoclteystadion versiert met kleuri ge lampen. Je kunt er zelfs de stand zien van de wedstrijd die er op dat moment wordt gespeeld. In Sotsji kun je ook middenin de nacht wakker schrikken van ie mand die met een boormachine in de weer is. Of je komt bij terug keer uit het wijnbarretje een man tegen die kasten in elkaar zet. In Sotsji kunnen ze ook zomaar een imposant pretpark uit de grond stampen. Je hoeft niet raar op te kijken als er van dinsdag op woensdag ineens een nieuwe achtbaan bij is gebouwd. Het is een prachtig pretpark, de Tilburg- se kermis is er niks bij. Nu nog een lichtblauwe regen boogmaandag organiseren en dan kan echt alles in Rusland. In Sotsji kun je wel tien soorten palmbomen zien. Sommige zitten na twee weken nog gewoon in het piastic bes%t,nl DINSDAG 18 FEBRUARI 2014 1.500 METER naar kernploeg' door Johan Stobbe Mark Tuitert (links) van Beslist.nl heeft in Heerenveen een onderons je met Sven Kramer van TVM. foto Andre Weening/VI Images Wedstrijden tussenronde: Rusland-Noorwegeri, Zwitserland-Let land, Tsjechië-Slowakije, Slovenië-Oos- tenrijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35