'In een krimpende markt, doen wij het goed' 'Menselijke maat' bij Verdachte overval is aanvraag mantelunit boos op haar vriendin WALCHEREN 31 Inschrijven voor de Rabo Clubkas 66 Wat de omzet betreft zijn we 35 keer zo groot geworden Koopzondag in teken carnaval De Merelhoeve verkocht Inbrekers actief in Middelburg Ondernemersplein Extra rm j powdcj. VLISSINGEN - De 23.000 leden van de Rabobank Walcheren Noord-Beveland kunnen van 3 tot en met 14 april stemmen voor de Clubkas Campagne. In 2014 keert de bank een bedrag van 150.000 euro uit aan verenigingen en stichtingen die actief zijn in cul tuur en sport. Verenigingen en stichtingen kunnen zich tot 1 maart inschrijven om mee te doen aan de Clubkas Campagne. Het bedrijfspand van Unipharma ligt vlak naast de N57. Het lijkt minder groot dan het in werkelijk heid is. Binnen staan de produc ten hoog opgestapeld in stelling- kasten. Dat moet ook wel volgens Van Liere. „Met meer dan veertig duizend producten in voorraad, moet de ruimte efficiënt benut worden." Het bedrijf levert aan meer dan 2500 drogisterijen, apotheken, ge zondheidswinkels, parfumeriespe ciaalzaken en supermarkten in Nederland en België. Unipharma is ontstaan uit een fusie van twee Zeeuwse bedrijven en is daarom in de provincie gebleven, vertelt Van Liere. „Het was wel zo makke lijk om in de buurt te blijven." Het bedrijf begon bescheiden met één hal op het bedrijventerrein, maar groeide snel uit zijn jasje. „Inmiddels zijn er al twee hallen bijgebouwd en hebben we de in tentie om in de toekomst nog meer uit te breiden", legt Van Lie re uit. Met meer dan 130 werknemers in dienst en een jaarlijkse groei van acht procent, doet het bedrijf het goed in een markt die krimpt. Van Liere: „Wij onderscheiden ons van de concurrent door ver schillende diensten aan te bieden. Naast het bevoorraden van drogis terijen en winkels, zorgen wij ook voor winkelondersteuning zoals folders, samenwerkingsverban den en leveringen voor webwin kels." Dat laatste groeit de laatste tijd hard, maar ook over de bevoorra ding van de winkels heeft Van Lie re niets te klagen. „Er kan tot tien uur 's avonds besteld worden en dan is het de volgende dag bij de klant." Particulieren kunnen niet rechtstreeks bij Unipharma pro ducten bestellen, maar wel bij één van de winkels waar zij aan le veren. „De order komt dan bij ons binnen en wij zetten het gereed voor de pakketbezorger." De markt van verzorgings- en ge zondheidsproducten is altijd in beweging, zeker ook op het ge bied van wetgeving. Volgens Van Liere moet hier goed op inspelen. „Als hier in het magazijn produc ten staan die door de wetgeving niet meer verkocht mogen wor den, is er altijd een uitlooptijd, of we kunnen het betreffende pro duct terugsturen." 'S-HEERENHOEK - Bij de boeren bond in 's-Heerenhoek is zondag de eerste carnavalskoopzondag van 13.00 tot 16.00 uur. Tijdens de ze dag ligt buiten een rode loper met fraaie afzetpaaltjes om de klanten te ontvangen. In de win kel worden verschillende kos tuums getoond. De koopzondag wordt muzikaal ondersteund door de jeugdige Triple DJ's. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Cam ping De Merelhoeve in Nieuw en Sint Joosland is overgenomen door twee Zeeuwse ondernemers. Zij willen de camping opknappen en geschikt maken voor huisves ting van buitenlandse werkne mers. Het partycentrum, dat naast de camping gelegen is en dezelfde naam draagt, blijft wel in handen vab de huidige eigenaar. Soms wordt daarbij van de regels afgeweken om mensen sneller van dienst te kunnen zijn, aldus wethouder Johan Aalberts. Tij dens de commissie ruimte werd gisteravond vanuit verschillende fracties aangedrongen om die soe pelheid ook in regels vast te leg gen. „Anders zou het toch een pot je worden", aldus PvdA-raadslid Marga de Brauwer. Aalberts antwoordde dat het ech ter lastig is om deze materie in al gemene beleidsregels te vangen. Aalberts: „We leveren maatwerk." Dat geldt volgens hem ook voor woningen binnen de grenzen van het beschermd stadsgezicht waar strengere eisen van welstand gel den. Volgens Aalberts zijn er de afgelo pen jaren geen problemen ge weest met het zoeken naar een op lossing voor een woningaanpas sing. Dat kan bijvoorbeeld gaan om het bouwen van een extra slaapkamer en badkamer op de be gane grond om mensen in staat te stellen thuis te blijven wonen. De vrouw toonde zich gisteren erg boos omdat een vriendin ook bij die overval was betrokken maar alle schuld op haar schuift. J. stelde dat ze ook na haar aan houding een verhaaltje had kun nen doen en zo de schuld op de vriendin kunnen schuiven. De •rechtbank hield de Goese voor dat de overval met een slagersmes grote indruk heeft gemaakt op de winkelier. Raadsman D. Olie vroeg aan de rechtbank om haar een celstraf op te leggen die gelijk is aan het voor arrest zodat ze niet nog langer in de gevangenis moet verblijven. Volgens hem is ze beter af als ze de gevangenis kan verlaten en via cursussen en begeleiding aan haar toekomst kan werken. J. beloofde aan het slot van de zitting dat ze nooit meer een misdrijf zal ple gen. Uitspraak 3 maart. MIDDELBURG - Bij woninginbraken in Middelburg is computerappara tuur en sieraden weggenomen. Aan het Park de Griffioen werden bewoners zaterdagnacht wakker door glasgerinkel. Het bleek dat een ruit was vernield. Uit de ka mer is een mobiel computerappa raat weggenomen. Zondagoch-, tend' ontdekten bewoners van een woning aan de Gruttostraat dat gepoogd was een raam open te breken. Zondagmiddag is een woninginbraak gemeld in de Lau rens Stommesweg. Een raam werd opengebroken. Bewoners van een woning aan de Michaels- dreef constateerden zondagavond dat een raam was opengebroken, waarna de woning is doorzocht. DINSDAG 18 FEBRUARI 2014 DuuDu Directeur Jacco van Liere in het magazijn aan de Ramsburgerweg. „We hebben meer dan veertigduizend producten op voorraad.' foto Lex de Meester door Maarten Back MIDDELBURG - Begin 2013 is de ge meente Middelburg begonnen om van bedrijventerrein Ramsburg een A-locatie te maken. Groothandel voor drogist en apotheek Uniphar- ma is al sinds 1981 op het bedrij venterrein te vinden en heeft in die tijd een flinke groei doorge maakt. Directeur Jacco van Liere (45): „Qua oppervlakte zijn we vier keer zo groot geworden, wat be treft de omzet 35 keer." Jacco van Liere Voor meer informatie over groot handel voor drogist en apotheek Unip harma kijk op: www.unipharma.nl. MIDDELBURG - Bij het beoordelen van aanvragen voor een bouwver gunning om mantelzorg aan huis mogelijk te maken past het Middel burgse college de 'menselijke maat' toe. MIDDELBURG - De 19-jarige Shan- nen J. moet van officier van justitie G. van der Hofstede een celstraf van 18 maanden waarvan 6 voor waardelijk krijgen, zei hij gisteren tegen de rechters. De Goese maak te september 2013 vijftien euro buit bij een overval op een dieren winkel. Ze bedreigde de eigenaar met een slagersmes en eiste geld omdat ze een feestje wilde geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31