'Je moet je eigen gewicht op kunnen heffen' Burgemeester kan wietkweker uit huis zetten WALCHEREN 17 TVvee dronken bestuurders betrapt Paaldansen is een mengvorm van dans en atletiek waarbij verschil lende oefeningen uitgevoerd wor den dansend rondom en hangend aan een verticale paal. Maar het paaldansen wordt ook beoefend in clubs. In de jaren tachtig van de vorige eeuw voor het eerst in een Canadese stripclub waarna ook andere strip- en nachtclubs het paaldansen introduceerden om klanten te vermaken. Volgens Maas ligt de oorsprong van het paaldansen in India waar deze dansvorm al eeuwen gele den beoefend werd door mannen die met behulp van verticale hou ten stokken allerlei dansen uit voerden. Op internet staan echter teksten die melding maken dat het paaldansen al lange tijd beoe fend wordt in het Chinese circus. Volgens Maas wordt het steeds po pulairder. Zes jaar geleden was er in Nederland één dansschool waar het paaldansen werd beoe fend. Momenteel zijn het er al meer dan vijftig. Paaldansen is volgens haar een sport waarbij kracht noodzakelijk is. „Je moet je eigen gewicht op kunnen heffen." Sportief paaldansen is een vorm van fitnesstraining en een goede oefening voor de spieren. Kracht en lenigheid zijn erg belangrijk om de oefeningen uit te kunnen voeren. De beoefenaars hebben elastische shorts en T-shirts of korte tops aan. Ze zijn schaars ge kleed, omdat blote huid de beste grip geeft aan de paal. Zowel man nen als vrouwen kunnen paaldan sen, en deze sport wordt soms ook in duo's gedaan. Volgens Maas is er in heel Zeeland welge teld één man die paaldanst. Hij trad zondag niet op in Middel burg. Volgens Claudia Ridderbos uit Vlissingen is er geen enkele re den te bedenken waarom man nen niet zouden paaldansen. Als er binnen drie jaar opnieuw wordt ontdekt dat er hennep wordt gekweekt, kan de burge meester een woning voor drie maanden sluiten. Gaat het om de derde ontdekking binnen drie jaar dan kan hij een sluiting van zes maanden opleggen. En gaat het om de vierde ontdekking bin nen drie jaar, kan hij bepalen dat een woning een jaar niet mag wor den bewoond. De Middelburgse burgemeester informeert morgen de raadscom missie Algemeen Bestuur over de ze maatregel. De commissieleden kunnen die maatregel echter niet terugdraaien omdat het om een bevoegdheid van de burgemees ter gaat. Die bevoegdheid hebben ook zijn andere Zeeuwse colle ga's. Uit een notitie aan de commissie blijkt dat de burgemeester ook tot sluiting kunnen overgaan als de hennepkwekerij niet voor directe overlast zorgt in de buurt. Het al leen al hebben van een kwekerij is voldoende om in aanmerking te komen voor een waarschuwing of een sluiting. Ook wordt er niets gezegd over de omvang van de kwekerij. Volgens beleidsamb tenaar Marinus Willemsen wor den de normen van het Openbaar Ministerie gehanteerd. Dat wil zeggen dat er sprake is van een hennepkwekerij als iemand meer dan vijf planten in bezit heeft. Maar de burgemeester kan wel re kening houden met de mate van professionaliteit van de kwekerij. Iemand die kweekt voor zijn eigen behoefte loopt kleiner risico om uit zijn woning gezet te worden Iemand die overduidelijk kweekt voor zijn eigen behoefte en dat met simpele apparatuur doet, loopt een kleiner risico om uit -zijn woning gezet te worden dan iemand die een hele professionele kwekerij heeft opgezet in een van zijn kamers. Willemsen laat desgevraagd ook weten dat de gemeente er wel voor moet zorgen dat kinderen en/of de partner van een kweker niet onder een brug moeten sla pen als duidelijk blijkt dat zij niets van doen hebben met de kwekerij die door hun vader of man is opgezet. De kweker zelf, daar wordt door de gemeente geen opvang voor ge regeld door de gemeente als hij uit zijn huis wordt gezet. MIDDELBURG - De verkeerspolitie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een alcoholcontrole ge houden op Walcheren. Ruim tweehonderd automobilis ten hebben een blaastest moeten afleggen. Twee bestuurders zijn daarbij betrapt op het rijden on der invloed van alcohol. Op de Sloeweg in Vlissingen is een inwo ner (42) van de gemeente Veere bekeurd. De man was al eens eer der met politie en justitie in aan raking gekomen voor rijden on der invloed en kreeg daardoor een hogere boete opgelegd: een bekeu ring van 507 Euro. Op de Spuistraat in Vlissingen blies een vrouw (42) uit Middel burg ook een te hoge waarde. Zij kreeg een boete van 757 Euro. Het drinken van ongeveer drie gla zen drank verhoogt het ongevals risico met honderd procent, aldus de politie. Bij circa vijftien pro cent van alle verkeersongevallen is er drank in het spel. Dat bete kent dat er ieder jaar door alcohol zo'n 150 doden vallen en er 3.000 tot 4.000 mensen in het zieken huis belanden na een verkeerson geval, zo blijkt uit cijfers over de afgelopen vijf jaar. Gewonden bij verkeersongeval Bij een aanrijding tussen twee auto's zijn zaterdag op de kruising Baayenhovense- weg en Hoge Duvekotsweg bij Grijpskerke een vrouw uit Middelburg (36) en een man (27) uit Serooskerke ge wond geraakt. Beide auto's raakten zwaar beschadigd. De politie vermoedt dat de vrouw verzuimde voorrang te geven. De vrouw raakte gewond aan haar rug. Goese (49) moet rijbewijs inleveren Aan de Bierkade in Goes is zaterdagavond een automo biliste (49) uit Goes aange houden. Surveillerende poli- tiebikers hoorden rond 23:00 uur dat de vrouw met haar auto een geparkeerde auto schampte. Zij moest op straat een blaastest afleggen. Het bleek dat ze twee keer zoveel had gedronken dan toegestaan. Haar rijbewijs is ingenomen. Man aangehouden voor inbraak café Een Goesenaar (22) is op he terdaad aangehouden bij een bedrijfsinbraak in Ove- zande. Hij werd zaterdagoch tend overlopen door de eige naresse van een café aan de 's-Heerenhoeksedijk, aldus de politie. Met een honkbal knuppel bedreigde hij de uit baatster. Samen met een broer lukte het haar om de verdachte aan te houden tot agenten arriveerden. MAANDAG 17 FEBRUARI 2014 Een van de deelneemster aan de paaldanswedstrijd in het Schuttershoftheater in actie, foto's Lex de Meester MIDDELBURG - Marieke Maas is er aan gewend dat er een beetje raar gekeken wordt als ze zegt dat ze aan paaldansen doet, zo vertelt de eigenaresse van Polegym. Dat vreemd opkijken heeft vooral te maken met de associatie van paal dansen met nacht- en stripclubs. door Emile Calon MIDDELBURG - De burgemeester van Middelburg kan bewoners op straat zetten als blijkt dat in hun woning hennep wordt gekweekt. Een sluiting van een woning gaat niet direct in. Als er voor de eerste maal ontdekt is dat er in een wo ning hennep wordt gekweekt, krijgt de bewoner van de gemeen te een waarschuwing. GRIJPSKERKE GOES OVEZANDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17