Degelijk vermogensbeheer TECHNOCENTRUM VERWER JANSSEN VERMOGENSMANAGEMENT VERWER JANSSEN vermogensmanagement Hoofdkantoor Cijfers Maatwerk Meisjes zeer geschikt voor techniek TERNEIJZEN - Meisjes zijn vaak creatiever, werken secuurder, zijn meer gericht op samenwerking en communiceren beter dan jongens. Deze capaciteiten komen prima van pas in het (technische) bedrijfsleven. In Zeeland is de deelname van meisjes aan technische opleidingen en beroepen echter aanmerkelijk minder dan gemiddeld in Nederland. Reden voor Technocentrum Zeeland (TCZ) om met het glossy GirlsFuture meisjes te informeren over de toekomstmogelijkheden in de techniek. GirlsFuture maakt onderdeel uit van het project 'Zeeuwse Meiden en Techniek', geïnitieerd door Technocentrum Zeeland (TCZ). In samenwerking met onder andere HZ University of Applied Schiences en Scalda wordt extra aandacht besteed aan meisjes en techniek. Schrikbeeld Landelijk gezien doemt het schrikbeeld op van 170.000 niet in te vullen vacatures in de technische sector in de komende jaren. Ook in Zeeland zal de komende jaren de behoefte aan technisch personeel, als de economie weer aantrekt, alleen maar toenemen. De eerste GirlsFuture 2014 is onlangs overhandigd aan Arnd Thomas (voorzitter van de BZW Zeeland en directeur DOW Benelux) en Michel van Neutigem (voorzitter van de Onderwijs commissie van de BZW en directeur HR bij energiebedrijf Delta). De overhandi ging geschiedde door een groep leerlingen van Christelijke Scholengemeenschap Walcheren, die heeft meegewerkt aan de totstandkoming van de glossy. Het mooie magazine biedt informatie voor meisjes in het voortgezet onderwijs, alsmede voor hun ouders en docenten. Het wordt verspreid via de scholen. Ervaringen De glossy is een cocktail van positieve ervaringen van jonge vrouwen in het De tien meisjes van de klankbordgroep van CSW Middelburg. Overhandiging van het eerste GirlsFuture 2014. bedrijfsleven en van meisjes tijdens hun HBO of universitaire studie, afgewis seld met technische weetjes en typische meidenaangelegenheden zoals een mode reportage en een horoscoop. Ook komt er een jonge vrouw aan het woord die haar eigen architectenbureau leidt. „Hoewel dat bewustzijn er bij velen nog niet is, kun je met een technisch profiel alle kanten op. Techniek en zorg bijvoorbeeld, met bijvoorbeeld een baan in de revalidatie; of techniek en design, om vervolgens als engineer aan de slag te gaan. Na het glossy van november dat gericht was op het Vmbo, willen we met deze uitgave van GirlsFuture de meisjes op het MBO, de Havo en het VWO bereiken. Via de klankbordgroep van tien meisjes van CSW Middelburg wisten we waar het glossy aan moest voldoen. Het is een afspiegeling van wat er leeft onder meisjes van die leeftijd", aldus Mary Remijnse, Projectleidster 'Zeeuwse Meiden en Techniek'Met behulp van de gratis app Layar kunnen kleine filmpjes bekeken worden op smart- phone en tablet, gekoppeld aan de glossy. Carrièrekansen „Het is nog steeds niet vanzelfsprekend genoeg dat techniek uiteijnate geschikt is voor meisjes. Daar zijn ook docenten en ouders onbewust debet aan. Als een jongen een 7 heeft voor wiskunde zegt men al gauw: 'ga jij maar de techniek in'. Als een meisje echter een 7 voor dat vak heeft, is het: 'kies maar niet voor techniek. Jammer want vrouwen en meisjes hebben juist hoge carrièrekansen in de technische sector", zegt directeur Dick Schipper van het TCZ. Cover GirlsFuture 2014. www.technocentrumzeeland .nl www.girlsfuture.nl www.bedrijfplusschool .eu ■■■■■■■■■■■■■Mi ROOSENDAAL - Een ezel stoot zich niet twee keer aan dezelfde steen, maar een particuliere belegger helaas wel. De doe het zeiver laat zich te veel leiden door emoties en de waan van de dag. Dat hebben we tenschappelijke cijfers uitgewezen. Een specialist als Verwer Janssen Vermogensbeheer kiest juist voor ratio en continuïteit. De laatste jaren is de clientèle van Verwer Janssen opnieuw behoorlijk toegenomen, met een forse stijging van het vermogen onder beheer van 25 procent. Zeeuws-Vlaming Evert Verwer ging in maart 2003 met zijn Brabantse com pagnons drs. ing. Walter Janssen RBA en mr. Johan van Sprundel als zelf standig ondernemer van start. Onder zeer moeilijke marktomstandigheden wel te verstaan, met een AEX die tot een dieptepunt was gedaald. „Wij zijn op andere wijze naar, beleggen gaan kijken, met name via gestruc tureerde beleggingsproducten. Onze speerpunten van beleid zijn onafhan kelijkheid, vertrouwen, deskundig heid en maatwerk", aldus Evert Ver wer uit St.-Jansteen. In 2010 werd het nieuwe hoofdkan toor in Roosendaal betrokken. Er zijn ondertussen een tiental medewerkers actief bij Verwer Janssen Vermo- gensmanagement, met vele decennia bancaire ervaring. Recentelijk is Frits van Kooten tot het team toegetre den, na een carrière van veertig jaar bij ABN AMRO. Eerder brachten Ad Maas en Bert Sulk de nodige routine met zich mee na een loopbaan van vijfendertig respectievelijk veertig jaar bij ING en ABN AMRO. Onlangs is ook Gert-Jan van Sprundel (29) gecer tificeerd als DSI beleggingsadviseur. Verwer Janssen is specialist in maat werkportefeuilles met beheersbare risico's en onbegrensde winstpoten tie. Bij onverhoopte calamiteiten op de financiële markten blijft de schade binnen de perken en is er geen reden tot paniek. Zelfs een faillissement van de depotbank of van Verwer Janssen heeft geen invloed op de portefeuille, die altijd op naam van de klant staat. „De effectenportefeuilles zijn los van de balans van de bank, bij een apart bewaarbedrijf ondergebracht. Bij een eventueel faillissement blijft de porte feuille gewoon bestaan. Volop zeker heid dus." Waarom zou men überhaupt een ver mogensbeheerder nodig hebben? Be leggen kun je toch zelf doen of via een bank? Bovendien kosten vermogens beheerders geld en die weten toch ook niet wat de beurzen gaan doen? De cijfers in het afgelopen decennium bewijzen echter het bestaansrecht van Verwer Janssen Vermogensmanage- ment en de degelijkheid van haar me thodiek. „Wij hechten extra waarde aan de benedengrens. Die bewaken De vermogensbeheerder heeft een goede repliek op de trend van de grootbanken om kantoren te ontman telen en vermogensadvies en vermo gensbeheer af te stoten uit de regio. „Het bancaire beleggingsbeleid wordt steeds vaker vanaf het hoofdkantoor Verwer Janssen Vermogensmanagement Brugstraat 88 - 4701 LL Roosendaal - Tel: 0165-572900 info@vermogensmanagers.nl - www.vermogensmanagers.nl we als een goed huisvader, zodat er rust is voor u als klant en voor ons als vermogensbeheerder. Voor beleggers staat namelijk voorop om risico's bij een slecht scenario te minimaliseren", aldus Walter Janssen. opgelegd. De adviseurs en beheerders op de kantoren zijn slechts de formele schakel tussen het hoofdkantoor en de cliënt, maar hebben nauwelijks nog persoonlijke inbreng. Portefeuil les worden zodoende eenheidswor sten. Bij ons is er geen sprake van confectie, maar van maatwerk op ba sis van een persoonlijke benadering." De rentestand is historisch laag, met geen of weinig kans op verbetering in de komende jaren. Verwer Janssen, een op en top degelijke vermogensbe heerder, biedt uitkomst. Het team van Verwer Janssen anno 2014. Staand vlnr: Bert Suik, Mandy Wolst, johan van Sprundel, Walter janssen, Gert-jan van Sprundel, Marion van Etten en Ad Maas; zittend vlnr: Frits van Kooten en Evert Verwer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 96