Hl ENERGIE BESPAREN ÉN GELD OVERHOUDEN Ondernemersverenigingen t* ZATERDAG 15 FEBRUARI 2014 een graansilo Netwerken op de bijeenkomst van de MBC en de VBC in het karakteristieke gebouw op Ramsburg. negentig de silo en aangrenzende ge bouwen aan, in verband met plannen voor woningbouw langs het kanaal cjoor Walcheren. Het gebied kreeg vervolgens de bestemming van water gebonden bedrijvigheid. De oude graansilo stond-op de nominatie om gesloopt worden, totdat Rothuizen om de hoek kwam kijken. Het pand bestaat uit het machinegebouw met de elevatortoren en de opslagruimte. Het oorspronkelijke karakter is zo veel mogelijk behouden gebleven, zo wel in verschijningsvorm als in bouw- structuur. De facilitaire functie die de toren met zijn machines oorspronke lijk had, is blijven bestaan, door er de entree, een trap naar boven en de technische ruimte onder te brengen, technische ruimte onder te brengen. De medewerkers zijn actiefin open ruimtes die op strategische plekken onderbroken worden door een silo muur. De open cultuur van de werk vormen stimuleert overleg en kruis vormen stimuleert overleg en kruisbe stuiving tussen de medewerkers. Op die plaats kwamen dus de onder nemersverenigingen van Middelburg (MBC) en Vlissingen (VBC) bij el kaar. Martijn Boone (32), direc teur-eigenaar van Draftee, een innova tief bedrijf dat gespecialiseerd is in de ontwikkeling van hydraulische, elek trische en geautomatiseerde machines en systemen, komt uit een echt onder nemersnest. Hij vertelt op de netwerkbijeenkomst over zijn bedrijf. „In 2009 ben ik aan een jongensboek gestart met Draftee. In de afgelopen jaren is ons perso neelsbestand gegroeid tot een tiental medewerkers. We houden ons van be gin af aan bezig met productie- en logistieke systemen, civiele werken en kranen. De maritieme sector is een flinke groeimarkt voor ons, met na me vanwege de offshore (wind)ener- gie. We moeten niet te lang blijven hangen in een bepaald recept, maar innoveren en de uitdaging blijven zoeken." Een goede optie voor hét besparen van energie is het plaatsen van zonnepanelen. En hoewel de sub sidie hiervoor vorig jaar is afgeschaft, is er nog een andere manier om toch kosten te besparen bij de aankoop van de zonnepanelen. Btw terugvragen via de Belastingdienst Stel, u bent van plan om zonnepanelen aan te schaf fen. De subsidie die hiervoor vanuit de overheid be schikbaar was, is per augustus 2013 afgeschaft. De aanschaf hoeft gelukkig nog steeds niet enorm prij zig te zijn. Onlangs heeft het Europees Hof namelijk geoordeeld dat een particulier die zonnepanelen op zijn woning heeft laten monteren, in principe on dernemer is voor de btw. Dit indien de energie ook wordt teruggeleverd aan het net. Als particuliere btw-ondernemer kunt u de btw op de aanschafkos ten van de Belastingdienst terugvragen. In beginsel bent u vervolgens btw verschuldigd over de energie die u (terug)levert aan uw energiebedrijf en over het privégebruik. Maar, uit praktische overwegingen heeft de Belastingdienst hiervoor een forfait in het leven geroepen. U bent dan enkel jaarlijks een klein bedrag aan btw verschuldigd dat afhankelijk is van het opwekvermogen van uw zonnepanelen. Gebruikmaken van de kleine-ondernemersregeling Nadat u zich als btw-ondernemer heeft geregi streerd, kunt u de btw op de aanschaf van de pane len terugvragen bij de Belastingdienst via de btw- aangifte. Bij een investering van 6.000 (exclusief arbeid) is dit al een voordeel van meer dan 1.000. U bent dan wel een bedrag verschuldigd over het privégebruik in een jaar. Dit is afhankelijk van het opwekvermogen van de zonnepanelen en bedraagt in de meeste gevallen tussen de 5 en 100. Vanaf het tweede jaar zou u eigenlijk btw moeten gaan betalen. Als het te betalen btw-bedrag dan niet meer is dan 1.345, hoeft u door de zogenaamde kleine-ondernemersregeling geen btw te betalen en kunt u zelfs verzoeken om een ontheffing van admi nistratieve plichten. Daardoor hoeft u uiteindelijk na het jaar van aanschaf ook geen btw-aangifte meer te doen. Hulp bij de teruggave Als u niet vaak met dit soort regelingen te maken heeft, dan kan het een behoorlijke 'rompslomp' zijn om alles te organiseren. Om u hierin te ontzien, bie den wij concrete hulp. Wij hebben al diverse kopers van zonnepanelen geholpen met de btw-teruggave. Als uw (toekomstige) leverancier van zonnepanelen samenwerkt met ons, dan kan DRV de complete aan vraag voor u verzorgen. Dit houdt in dat we de re gistratie als ondernemer, het indienen van de btw- aangifte(n) in het eerste jaar en het aanvragen van de ontheffing vanaf het tweede jaar voor u regelen. Dit doen we voor een pakketprijs van 145 exclusief btw. We kunnen zelfs de btw van dit bedrag voor u terugvragen, mits de factuurdatum in hetzelfde jaar ligt als de installatiedatum van de zonnepanelen. Om gebruik te maken van deze on dersteuning, hoeft u geen cliënt te zijn bij ons. Ook leveranciers van zonnepanelen kunnen contact met ons opnemen om ons aanbod bijvoorbeeld di rect op te nemen in hun offertetraject. Heeft u vragen over dit onderwerp of wilt u meer informatie? Neem dan gerust contact met ons op. DRV Marc Heijens is fiscalist en partner bij DRV Accountants Adviseurs. Mail m.b.t. zonnepanelen: btw-zon@drv.nl Tei. 0115 - 645645 DRV Accountants Adviseurs is met een team van 420 medewerkers en 11 vestigingen in Zuidwest-Nederland een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers. Het kantoorpand van Rothuizen architecten, de voormalige graansilo aan de Kleverskerkseweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 95