Lente Colof Rothuizen uw notaris voor uw onderneming Renovatie 1 cp. Netwerken samenwerkende clubs Kent u dat? Je hebt een vergadering in Sluis. Je woont in Breda en moet dus vroeg van huis orri op tijd te zijn. Net als je Oostburg voorbij rijdt, gaat de te lefoon. De vergadering kan helaas niet door gaan want de voorzit ter heeft zich net ziek gemeld. Hebt u dat ook weieens? Je rijdt op de A58. Je houdt je, mid dels je cruisecontrole, perfect aan de snelheid en ziet datje aan een stuk door wordt ingehaald door bellende, twitte- rende en rokende automobilisten die minstens 150 rijden. Dan rijdt er een vrachtwagen voor je, moetje even aanzet ten zodat je zes kilometer te hard rijdt en je wordt geflitst. Wel eens meegemaakt? Je hebt net een cursus gedaan van iets, waarvan je totaal geen verstand had. Voelt je de ko ning te rijk omdat je het eindelijk snapt. Het gezelschap ver laat het lokaal en.de cursusleider heeft voor eenieder een goed woord. 'Jij komt er wel', 'goed idee, watje had', 'we houden contact'. Kom jij langs, zwijgt de cursusleider. Als je hem dan vragend aankijkt, zegt-ie: 'jij bent wel een aardige vent.' Komt u dat bekend voor? Staat u bij de supermarkt voor de kassa, denkt slim te zijn door de minst lange rij te pakken. Merkt dat u iets vergeten bent, snelt terug langs de schap pen en ziet bij terugkomst dat alle rijen even en vooral heel lang zijn. Bent u eindelijk aan de beurt, zegt de caissière: sor ry, deze kassa gaat dicht. Is het u weieens overkomen? Zegt je baas: 'We moeten heel nodig verjongen. Eigenlijk zouden we afscheid moeten ne men van de oudere werknemers.' Je ziet het al helemaal voor je met je 63,9 jaar: in je rechterhand je golftas en in je linkerhand je twee kleinkinderen. Antwoordt opgewekt: o ja? Zegt de baas: 'Maar jij niet!' Herkent u dat? Nou zo'n maand was de eerste van het jaar. Het wordt tijd dat het lente wordt. Ik smacht naar de zon. Ron Gregoor deOndernemer is een uitgave van Wegener Media deOndernemer heeft een bereik van 175.600 lezers UITGEVER; Erik van Gruijthuijsen VORMGEVING: Angela van Eek ADRESGEGEVENS; Postbus 91 4330 VB Middelburg E: deondernemer@pzc.nl REDACTIE: Ron Gregoor T: 088-137114 COMMERCIE: Ivo van der Velde commercieel directeur Marcel Schreur salescoördinatie WEBSITE: Rothuizen Architecten bestaat al meer dan 80 jaar. Het architectenbu7 reau beschikt behalve in Middelburg ook over een vestiging in Breda en in het Poolse Poznan. Er werken veertig mensen. In 2007 was dat nog het dub bele aantal. "Architecten worden onevenredig zwaar getroffen door de crisis in de bouwkolom. Voor aannemers ligt het wat gunstiger. Wij maken vooral plan nen voor nieuwe projecten, terwijl aannemers ook het nodige werk gene reren via kleinere projecten, verbou wingen, onderhoud en reparatiewerk zaamheden. Bovendien gold de gun stige lage BTW regeling van 6 pro cent tot voor kort wel voor aanne mers, maar niet voor de architecten branche. Daarnaast wordt er minder NOTARIS PRAKTIJK VAN DONGEN gebruik gemaakt van de diensten van architecten omdat de opdrachtgever het technisch ontwerp bij de aanne mer onderbrengt of omdat het uitbe steed wordt aan andere partijen zoals een managementbureau of een pro jectontwikkelaar. Een oplossing is om je als architect te richten op niche markten, bijvoorbeeld op een bepaald type gebouwen zoals hotels of scho len of op een bepaald type werkzaam heden zoals restauratie. Een ander al ternatiefis om als architect niet alleen het ontwerp te maken, maar het hele project aan te nemen. Dat betekent datje verantwoordelijk bent voor alle datje verantwoordelijk bent voor al le uitvoerende onderdelen van een project. Daar hebben wij voor geko zen", verklaart Westenburger. De graansilo is na een ingrijpende re novatie sinds ruim een jaar de huisves ting van Rothuizen. Het pand uit 1963 is weliswaar geen officieel mo nument, maar wel een bijzonder ge bouw. De silo van de Coöperatieve Landbouwvereniging (CLV) Eiland Walcheren had als belangrijkste func ties het ontvangen, schonen, wegen, drogen en opslaan van los gestorte gra nen en peulvruchten. Ingevolge de Kwaliteitsatlas van Riek Bakker kocht de gemeente eindjaren T:advertenties: 088-0139997 www.deondememer-pzc.nl Dam 37 Middelburg 0118 6291SS www.notarls-vandongen.nl Ben Westenburger. Netwerken in De nieuwjaarsbijeenkomst van de Middelburgse Bedrijven Club (MBC) en de Vlissingse Bedrijven Club (VBC) werd gehouden in het karakteristieke kantoorpand van Rothuizen Architecten en Stedenbouwkundigen op bedrij venterrein Ramsburg. Het cul tuurhistorische gebouw is een sterk staaltje van duurzame her bestemming. Tekst: Henk van de Voorde Foto's: Ruben Oreel MIDDELBURG - „We zitten wel wat ruim in ons jasje. Dat komt om dat het slecht gaat met onze branche: 60 procent van de omzet van de com plete architectenbranche in Neder land is de afgelopen vier jaar ver dampt en daarmee ook eenzelfde per centage aan werkgelegenheid", zegt Ben Westenburger (61), architect- partner bij Rothuizen. „Het economisch instituut voor de bouw meldde onlangs dat de hele bouwbranche een teruggang kent van 25 procent sinds 2008. Hoe dat ver der zal gaan, is koffiedik kijken. Wel tekent zich#en totaal andere invul ling af van de bouwkolom, waar par tijen meer samenwerken, meer ver nieuwen en er meer geprefabriceerd en geassembleerd wordt dan gemaakt op de bouwplaats. Ik vergelijk dat met de ontwikkeling in de scheeps bouw, van de traditionele aanpak van de Schelde naar de assemblage van schepen door Damen.",

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 94