I 1 6 BINNENLAND BOEK NU J Libelle en Margriet verkeren in zwaar weer, maar niet alle tijdschriften tobben. Zo viert Quest donderdag een feestje. Prachtig Devon en Cornwall Rondreis Baltische Staten Mooiste van Noorwegen 1 NU VANAF] €659 Schatkamer van Kroatië EP AMSTERDAM - In de redacties van Libelle en Margriet wordt fors ge sneden, kwam gisteren naar bui ten. Dat is een uitvloeisel van de reorganisatie die uitgever Sanoma in oktober heeft aangekondigd. Maar liefst 32 tijdschriften staan in de etalage, waaronder bekende namen als Nieuwe Revu, Marie Claire, Playboy en KIJK. Vlaggen schip Libelle en Margriet horen bij de zeventien bladen die mo gen blijven, maar ontkomen niet aan de ontslaggolf Sanoma schrapt 500 banen. Bij Quest is het daarentegen don derdag feest. Het populair weten schappelijke maandblad bestaat tien jaar. Met een betaalde oplage van 171.000 (gemiddeld in 2013) bewijst Quest het ongelijk van sceptici die bij de lancering zei den 'leuk blaadje, maar zal nooit meer dan 50.000 exemplaren ver kopen'. Het blad levert daarmee een prestatie in een markt die ge bukt gaat onder teruglopende abonnee-aantallen en dalende ad vertentie-inkomsten. Quest zit niet bij Sanoma, maar bij G+J Uitgevers, ook bekend van onder meer Vogue en National Geographic. Dat scheelt. Maar wat doet Quest nog meer goed? „Er is een ouderwetse en een mo derne manier van een blad ma ken", zegt Carolien Vader van het bedrijf Bladendokter. „Ouderwets is kijken naar de markt, een seg ment uitkiezen, dat vertalen naar een ijkpersoon en op basis van vooroordelen een blad maken voor die groep lezers." De moderne manier is een blad maken vanuit een duidelijke in tentie. Dat heeft Quest volgens Va der goed begrepen; Linda en Hap- pinez trouwens ook. „Quest maakt een blad voor nieuwsgieri ge mensen, of die nu oud zijn of jong, laag of hoog opgeleid. Dat doet het blad, omdat ze er het ver spreiden van kennis en weetjes een leuke vorm van vermaak vin den. Linda is in de markt gezet als tegengeluid tegen de glossy's, als vrouwenblad met ballen. Happi- nez wil als gids fungeren in de zoektocht naar innerlijke rijk dom." Alleen een duidelijke intentie is echter niet genoeg. Sterker nog, al- Het lijkt erop dat tijdschriften een natuurlijke levenscyclus hebben leen een blad maken is niet ge noeg. Quest maakt ook specials over onder meer natuur en tech niek, psychologie en geschiede nis, somt hoofdredacteur Thomas Hendriks op. Dan is er de grote, jaarlijkse vraag- en antwoordspe- cial Questioi. De app Quest Mas ter is verkrijgbaar, met achtdui zend vragen en elke maand een wedstrijd tegen de redactie. En dan is er nog een scheurkalender. Mediadeskundige Piet Bakker wijst erop dat bladen die het goed doen, jong zijn. „Libelle en Mar griet zijn al ongelooflijk lang aan wezig in Nederland. Het zijn tijd schriften die nog groot zijn, maar waar geen nieuwe lezers bij ko men. Ze slagen er niet in jonge le zers aan zich te binden." „Wat bestaande tijdschriften maar niet lukt, is een bloedtrans fusie", vat hij samen. „Het lijkt er op dat tijdschriften een natuurlij ke levenscyclus hebben." Het is daarom voor uitgevers zaak af en toe een nieuwe titel in de markt te zetten, al dan niet afgeleid van een bestaand tijdschrift. Maar zo'n lancering is duur en geen ga rantie voor succes, voert Bakker aan. „Het ei van Colombus heb ook ik niet." Rutte: geen begrip voor 'zeurpieten' Premier Rutte kan zich niet vinden in kritiek op uitbun dige aanmoedigingen van het koningspaar in Sotsji. „Laten we blij zijn dat we een koning en koningin heb ben die echt van sport hou den. Dan zegt een zeurpiet dat de koning in driedelig grijs op de tribune moet zit ten. Dat begrijp ik niet." Werkstraf voor ongeval vier doden De 32-jarige vrachtwagen chauffeur uit Rossum die op 1 oktober 2010 op de A59 bij Sprang-Capelle achterop een personenauto botste waardoor een vrouw en drie kinderen om het leven kwa men, is gisteren veroordeeld tot 240 uur werkstraf en een jaar rijontzegging. 'Raadsverkiezingen ook tussentijds' Het moet mogelijk worden om tussentijdse gemeente raadsverkiezingen te hou den, vinden CDA-lijsttrek- kers in een manifest Wan neer een college van burge meester en wethouders het vertrouwen van de raad kwijt is, moeten burgers dan weer naar de stembus. I pelikaanreizen.nl/busreizen of bel reizen Van €949 NU VANAF €739 laat Van €1.699 NU VANAF €1.499 1 Van €84$ Jonkies doen het wél goed in tijdschriftland door Saskia Wassenaar Piet Bakker, mediadeskundige DEN HAAG BREDA LEIDEN A<? 1 O-daagse rondreis Zuid-Engeland Stonehenge, Tintagel Castle, St.lves, Windsor Castle Ontdek schitterende tuinen en oude culturen in Zuid- Engeland. Met natuurschoon in Graafschap Devon waaronder Dartmoor Nationaal Park en Cornwall's Trebah Gardens. U ziet Land's End en kunt Isle of Wight bezoeken. Inbegrepen: Vervoer per luxe Comfort Class touringcar - Afvaart Hoek van Holland-Harwich met Stenaline - Verblijf 2p binnenhut obv logies - Hotelovernachtingen, 2p kamer met bad/douche toilet - Halfpension - Excursies excl. entreegelden Vertrek: 13 mei, 3 en 17 juni, 22 juli, 12 aug, 2 sept 12-daagse rondreis Noorwegen De Hanzesteden van de Baltische Staten hebben een rijke en roerige geschiedenis die teruggaat tot de tiende eeuw. Ruim 20 jaar geleden werden Litouwen, Letland en Estland onafhankelijk van de Sovjet-Unie. Geniet van de prachtige architectuur, desfeervolle steden en gastvrije mensen. InbegrepemVerVoer perluxe Comfort Class touringcar - Nachtaf- vaart Kiel-Kla jpeda mét DFDS Seaways, 2p binnenhut o:b.v. logies ontbijt - Hotelovernachtingéh, 2p kamer met bad/douche toilet - Halfpension - Stadsrondrittert -"Excursies excl entreegeld 'erlrek'ï 1 et JCJani rSjjjft,8srtfit, inkt 12-aaagse rondreis Noorwegen p? Ervaar dit land vanaf wal én water. Met prachtige fjorden en vergezichten, typisch rode huizen en gezellige steden. U vaart de mooiste zeereis ter wereld op de Hurtigruten. Inbegrepen: Vervoer per luxe Comfort Class touringcar - Over- tochrKiel-Göteborg v.v. met Stena Line - Verblijf 2p binnenhut o.b.v. logies - Overtocht Hurtigruten o.b.v. halfpension - Hotel overnachtingen, 2p kamer met bad/dóuche toilet - Halfpensi on - Excursies excl. entreegelden - Koffie en gebak en koffietafel 12-daagse rondreis Dalmatië Postojna grotten, Trogir, Split, Hvar, Plitvice, Graz Bezoek het mooiste gebied van Kroatië. Van de blauwe zee, gouden stranden tot indrukwekkende natuur in het nationaal park en de Plitvice Meren. Het land herbergt vele UNESCO-schatten en steden vol historie en cultuur. In beg repen: Vervoer per luxe Comfort Class touringcar - Hotelovernachtingen, 2p kamer met bad/douche toilet - Halfpension - Stadswandelingen - Excursies exclusief entreegelden - Koffie, gebak en koffietafel Vertrek: 5 mei, 16 en 30 juni, 28 juli, 8 sept, 6 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6