in Westkappelse klederdracht Eerst zakenman, daarna schaatsfan Zeeuwen gezocht die de Spelen bij'wonen Feesten met Naomi van As en Humberto Tan Veel Zeeuwen hebben gehoor gegeven aan de oproep om het de sportredactie van deze krant te melden wanneer ze naar Sotsji gaan of al in de Russische stad zijn geweest. Vandaag zijn op deze pagina vijf Zeeuwen in beeld. De één heeft in Sotsji al gefeest aan de zijde van Sven Kramers vriendin Naomi van As, de ander hoopt dit weekend vlak bij of op het podium van het Holland Heineken House te staan bij presentator Humberto Tan. Erika Toutenhoofd, Jacqueline Cijsouw en Petra de Witte gaan voor de derde keer in Westkappelse klederdracht naar de Spelen. Om te genieten van de aandacht, de sport en het vakantiegevoel. dat ze niet op de voorgrond tra den, maar gewoon één van de sup- porters waren. Net als wij." Zijn olympische debuut heeft Eg- ter van Wissekerke warm ge maakt. „Ik denk er serieus over om over vier jaar naar de Spelen in Zuid-Korea te gaan. Juist omdat het zo ver weg is, wordt het exclu sief." ver opnieuw en nu in Sotsji voor de derde keer. Als er geschaatst wordt, gaan ze altijd in Westkap pelse dracht. Het zorgt ervoor dat vele extra deuren voor hen open gaan, zeker als ze ook nog eens Zeeuwse babbelaars uitdelen (in Westkapelle gefabriceerd) of een glaasje babbelaarlikeur uit hun on der hun schort verstopte kruikje schenken. Tijdens hun eerste reis, in 2005 naar het WK allround in Moskou, mochten ze via een achterdeur de schaatshal betreden, omdat de or ganisatie (ten onrechte) dacht dat de Walcherse vrouwen bij de prijs uitreiking betrokken waren. In Tti- rijn gingen ze op de foto met mi- nister-president en provinciege- noot Jan-Peter Balkenende, die on middellijk de Westkappelse dracht herkende. Daar werden ze ook in de vip-lounge uitgenodigd en waren ze te gast in tv-program- ma's. „En in Vancouver stonden de mensen op een gegeven mo ment in de rij om met ons op de foto te gaan. Daar hebben wij toen weer foto's van genomen", herin nert Toutenhoofd zich. Ook maak ten ze daar kennis met verschillen de Nederlandse vips, onder wie Er- ben Wennemars en Humberto Tan. Toutenhoofd (46), Cijsouw (49) en De Witte (45) zitten vandaag voor het eerst in de schaatshal, bij de 1500 meter voor mannen. Ze hebben ook nog tickets voor de 10 kilometer en de ploegenachtervol- ging. „We gaan nog op zoek naar tickets voor andere sporten", kon digt Toutenhoofd aan. „En als we die krijgen, gaan we er ook in kle derdracht naartoe. Dat geeft nog wat extra effect." Op de terugweg van de vorige Spe len beslisten de drie vrouwen steeds dat ze er vier jaar later weer bij wilden zijn. Ze hadden ver schrikkelijk genoten van de aan dacht, de sport en het vakantiege voel. Zo zou het dit keer ook kun nen gaan. „Waar die Spelen over vier jaar zijn? Geen idee", meldt Erika Toutenhoofd eerlijk. Een zoektocht op internet leert dat ze in 2018 in Zuid-Korea zijn. „Oef! Daar moeten we misschien nog eens extra over nadenken." De sportredactie van deze krant is nog steeds op zoek naar Zeeuwen die naar de Olympische Winterspelen van Sotsji gaan óf er al geweest zijn. Wie is er afgelopen week al bij geweest in de Adler Arena en heeft de Nederlandse successen van dichtbij meegemaakt? Of zijn er mensen die toeschouwer zijn geweest bij één van de sneeuw- onderdelen in de Russische ber gen? Reageren kan per mail (sport@pzc.nl) of telefonisch (0118-434041). De Vlieger is directeur van Ther- mobile, dat mobiele verwarmings systemen maakt. Het Bredase be drijf leverde in de afgelopen maan den meer dan tweehonderd ka chels voor de Olympische Winter spelen. „Sinds twee jaar werken wij samen met Röder, een bedrijf dat tenten, semi-permanente woonruimtes en loodsen levert. In augustus sloot Röder een con tract af met 'Sotsji' en Thermobi- le was onderdeel van de deal. Wij zijn vanaf september gaan leve ren." In viptenten, omkleedruimtes en opslagloodsen in de Russische stad en het skigebied in de bergen staan allemaal kachels van Neder landse makelij. De Vlieger is daar dit weekeinde om een aantal pro jecten te bezoeken. „Wat ik nu al weet, is dat ik onze bedrijfsnaam nergens ga terugzien in Sotsji. De olympische reclamewetten zijn heel streng. Op alle kachels moest ons logo worden afgeplakt. Maar wie die verwarmingssystemen ziet, herkent toch wel dat ze van ons zijn." Als De Vlieger dan toch in Sotsji is, kan hij de kans niet laten lo pen om sportwedstrijden te be zoeken. Hij gaat vandaag in elk ge val naar de 1500 meter. „Ik volg al les rond de Nederlanders op de voet. Ik heb de afgelopen week echt genoten. Hopelijk komt er, als ik er ben, nog een keer goud bij." En die wintersportvakantie? Die gaat gewoon door. De Vlieger voegt zich vanaf morgen bij zijn gezin. Dan kan hij zelf nog een paar dagen snowboarden. ZEEUWEN Mike Egter van Wissekerke heeft beel den gemaakt van de huldiging van Sven Kramer, Jan Blokhuijsen en Jorrit Bergsma in het Holland House. Die zijn op YouTube te zien. Tik in 'Huldi ging 5K mannen Holland Heineken House Sochi 2014'. I Maurice de Vlieger combineert in Sotsji het nuttige met het aangename. foto Ronald den Dekker Erika Toutenhoofd, Jacqueline Cijsouw en Petra de Witte bezoeken voor de derde keer de Olympische Winterspe len. In Turijn en Vancouver waren ze er ook al bij. ZATERDAG 15 FEBRUARI 2014 door Roeland van Vliet ZIERIKZEE - Maurice de Vlieger zou gisteren met zijn gezin op winter sport gaan naar Oostenrijk. In plaats daarvan vertrok de Zierik- zeeënaar naar Sotsji. Als zaken man. En toch ook een beetje als schaatsfan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55