Schaatssupporters 66 Ik vond het wel bijzonder dat je redelijk dicht bij bekende Neder landers komt 6 SPORT Mike Egter van Wissekerke heeft na een bezoek aan Sotsji al zin in de Winterspelen van 2018. MIDDELBURG - Mike Egter van Wis sekerke had de hoop op een week endje Sotsji eigenlijk al opgegeven. De Middelburger liep keer op keer tegen een bureaucratische muur aan, waardoor hij het benodigde vi sum maar niet te pakken kreeg. Op de ochtend van vertrek had hij het visum eindelijk in handen. „Het kostte ons 400 euro in plaats van de gebruikelijke 70 euro", ver telt hij, „maar het was het meer dan waard," Met 'ons' bedoelt Egter van Wisse kerke zichzelf en zijn plaatsgenoot Ruud van den Barselaar. In de vroege ochtend van de opening van de Winterspelen kwamen ze aan in olympisch Sotsji. Heel veel indrukken, ontmoetingen en me dailles later kwamen ze maandag ochtend moe en voldaan terug in Middelburg. Een onvergetelijk weekendje. „Dit smaakt naar meer", zegt Egter van Wissekerke. Een aantal weken geleden vierde hij zijn dertigste verjaardag. Zijn vriendin Wilma de Jonge vond dat een mooie gelegenheid voor een surpriseparty. Vriendin en vrien den vulden een spaarpot, waar mee ze Egter van Wissekerke naar Sotsji konden sturen. Het grote re gelen kon toen beginnen. Hotel, tickets en visa. Vooral dat laatste zorgde voor de nodige hoofdbre kens, maar te elfder ure kwam ook dat goed. En dus liepen Egter van Wisseker ke en Van den Barselaar vorige week vrijdag vol verwachting over het olympische complex. „Vooral de olympische vlam is me bijgeble- ven. Normaal zie je die alleen op televisie, maar in het echt was-ie zo groot. De gedachte dat de vlam een aantal jaren onderweg is ge weest, vind ik mooi. Toen ik daar bij de vlam stond, dat was zo'n gaaf gevoel." Hetzelfde gold voor de sfeer rond de Nederlandse prestaties. De Mid delburgers zagen op zaterdag een oranje schaatspodium bij de vijf ki lometer voor mannen en een dag later Ireen Wüst goud winnen. „Tijdens de vijf kilometer werden door de organisatie grote dobbel stenen in het publiek gegooid. Als je er 'één ving, kreeg je gratis front row tickets voor de medaillecere monie van een dag later. Ruud ving zo'n dobbelsteen." Het Zeeuwse duo beleefde daar door het Nederlandse vijfkilome- tersucces van begin tot eind. De wedstrijd zelf, het feest op de baan en met het oranje publiek, de hul diging in het Holland House en de medaille-uitreiking een dag later. „We hadden eigenlijk alleen tickets voor de vijf kilometer, maar in het Holland House kwa men we mensen tegen van wie we goedkoop ook tickets voor de drie kilometer konden overnemen." „De sfeer was geweldig. Ik vond het wel bijzonder dat je redelijk dicht bij bekende Nederlanders komt. Op de tribune zaten we naast Edwin Evers, Nick en Simon speelden in het Holland House, Humberto Tan stond op de dans vloer, Naomi van As stond een biertje te drinken. Het leuke was In die koffers zit immers hun gro te geheim: Westkappelse kleder dracht, flesjes babbelaarlikeur en doosjes Zeeuwse babbelaars. Daar mee toveren ze bij bijna iedereen een glimlach op het gezicht. De kans bestaat echter dat de douane die kledij ziet als vermomming voor terroristen en de likeur en/of babbelaars als springstof om een vliegtuig op te blazen. „Ik heb op tv gezien dat de Russische douane streng controleert. Het is te hopen dat ze onze spullen accepteren", zegt Erika Toutenhoofd enigszins gespannen aan de vooravond van haar vertrek naar Rusland. Het worden de derde Spelen voor het Westkappelse trio. Daar tus sendoor bezochten ze tal van WK's, in binnen- en buitenland. In Turijn waren ze er voor het eerst bij, vier jaar later in Vancou- 'Bij die vlam, dat was zo'n door Rudy Boogert Mike Egter van Wissekerke door Koen de Vries Erika Toutenhoofd, Jacqueline Cijsouw en Petra de Witte (vlnr) zijn trouwe bezoekers van de Winterspelen gewor den. Topschaatsers zijn het niet, maar toch zijn Erika Toutenhoofd, Jacque line Cijsouw en Petra de Witte ui termate populair in vele schaatshal len, waar ook ter wereld. Ook in Sotsji hebben ze de komende da gen naar verwachting weer heel veel bekijks. Helemaal zeker is dat echter niet. Veel hangt af van de Russische douane. Zal die de kof fers van het drietal uit Westkapelle ongehinderd laten passeren? m» Mike Egter van Wissekerke, inwoner van Middelburg, is al terug uit Sotsji. Hij zag vorig weekeinde zowel Sven Kramer als Ireen Wüst goud winnen in de Russische badplaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54