Hele week activiteiten vrijwilligers Jaap Melse: Ik ben ook ervaringsdeskundige' WINTERCOLLECTIE WALCHEREN 35 Politie pakt steekwapen af Staatssecretaris wil accijnzen opnieuw wegen Verbouwingsuitverkoop BadkameruitverkooD.nl Met kortingen van 40 tot 80% tergeng goedkoper!!! MIDDELBURG - „Het is niet zo dat we helemaal niet hebben gekeken naar windbestendigheid. Van de verschillende opties waar we uit konden kiezen, hebben we uitein delijk zelfs de zwaarste uitgeko zen", reageert wethouder Jaap Melse. „Maar ik moet wel toege ven dat we er te weinig aandacht aan hebben geschonken. Als ver antwoordelijk wethouder raakt het me wel dat er zoveel commo tie is ontstaan. Ik voel echt met de mensen mee, want ik ben be halve verantwoordelijk ook erva ringsdeskundige. Ik heb mijn af valbak ook al een keer 25 meter verderop gevonden dan de plek waar ik hem 's ochtends had neer gezet." Melse erkent dat de gemeente met de levering van deze bakken geen goed signaal heeft afgege ven, maar hij vindt ook dat de in woners van Veere zelf een steen tje kunnen bijdragen aan het schoonhouden van de Veerse stra ten. „Gooi bijvoorbeeld geen losse dingen bovenin de bak als je weet dat de deksel kan openwaaien of raap de container van de buur vrouw ook op als je ziet dat die is omgewaaid." Met de proef in Westkapelle is vol gens Melse tussen de 3000 en 4000 euro gemoeid. Dat geld komt uit het potje dat nog over is van de aanbesteding. „We hebben voor Westkapelle gekozen omdat de wind daar het hevigst waait. Ik ga ervan uit dat we na de proef tot een goede oplossing komen, maar daar is wel voldoende tijd voor nodig. Na een evaluatie gaan we inventariseren wie een aanpas sing wil en dat kunnen we dan nog voor het stormseizoen realise ren." Het initiatief voor de NL Doet- week komt van het vrijwilligers- steunpunt Samen Vrijwillig van Stichting Welzijn Middelburg. Ontmoeting is het centrale the ma, aldus Janneke Nijssen van Sa men Vrijwillig. De week wordt geopend met een ontbijt. Het college van B en W van Middelburg gaat dan in ge sprek met jonge vrijwilligers, be woners van verpleeghuis Willi- brord, maatschappelijke organisa ties, onderwijsorganisaties en on dernemers. Het ontbijt wordt ge nuttigd in Willibrord. Het is al leen voor mensen die daarvoor zijn uitgenodigd. Voor belangstellenden zijn er on der meer kenniscafés om kennis over bepaalde onderwerpen te ver groten. Over burgerinitiatieven bijvoorbeeld, die door mensen zelf bedacht kunnen worden om hun buurt te verbeteren (dinsdag 18 maart, 17.30 tot 20.00 uur, met maaltijd, in Resto van Harte in 't Gasthuis). Op donderdag 20 maart is er van 09.30 tot 11.30 uur een oriëntatie bijeenkomst over wat vrijwilli gerswerk inhoudt, waar je dat kunt en wat dat voor jezelf bete kent (locatie nog niet bekend). De week wordt afgesloten met de NL Doetdagen op 21 en 22 maart. In Middelburg zijn dit jaar 26 klus sen gepland waarbij 408 vrijwilli gers kunnen helpen. HULST - De politie heeft bij een grootscheepse controle twee man nen aangehouden. Een 18-jarige Axelaar bleek in het bezit van een steekwapen. Hij werd geverbali seerd en het wapen werd in be slag genomen. Een 38-jarige auto mobilist uit Zelzate had teveel ge dronken en moest z'n rijbewijs in leveren. De politie controleerde tussen donderdagavond en Hulst, Axel en Sas van Gent. DEN HAAG - De accijnsverhoging op diesel en lpg blijft voorlopig ge handhaafd, maar het verzet slaat wel aan in Den Haag. Eric Wie bes, de nieuwe staatssecretaris van Financiën, meldde gisteren dat hij de gevolgen van de maatre gel in mei wil evalueren. Dat is iets eerder dan gepland. De toezegging van Wiebes komt op een moment dat de druk op het kabinet aan alle kanten toe neemt om de accijnsverhoging te rug te draaien. Het CDA was er als eerste bij met een landelijk meldpunt. Brancheorganisatie Bo- vag maakte begin deze maand be kend dat de accijnsverhoging in ja nuari heeft geleid tot forse omzet dalingen bij tankstations langs de Nederlandse grens. De gezamen lijke provincies riepen woensdag het kabinet op de maatregel deze maand nog te evalueren. Kom eens kijken in onze showroom Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 ZATERDAG 15 FEBRUARI 2014 Rene van Gellekom zet zijn bak recht onder aan de Zeedijk in Westkapelle. Hij wil snel een oplossing voor het 'bakkenprobleem'. foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - Is NL Doet normaal een tweedaags vrijwilligersevene- ment, Middelburg maakt er dit jaar voor het eerst een hele week van. Van 17 tot en met 22 maart zijn er allerlei workshops, kenniscafés en activiteiten waarbij mensen samen goede dingen doen voor de samen leving. Aanmelden voor klussen op de NL Doetdagen kan via www.nldoet.nl. Het complete overzicht van activitei ten in de NL Doetweek in Middelburg is te vinden op www.welzijnmiddel- burg.nl/vrijwilligerswerk/NLdoet Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. Kortingen tot (7 dagen per week van 11.00 - 18.00 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35