Liever een knuffelbeer dan een stoere gorilla L'escaut: huurverhoging is tegen onze principes Modelbouwshow in Goes I I I Hooglicht infodag 34 WALCHEREN CONTAINERS Commissie geeft hoop aan Podium Reimerswaal Nieuwe afValbakken in de gemeente Veere waaien makkelijk om. Inwoners doen hun beklag via sociale media. Hoi Sheila, Weet jij hoe lang drie krokodillen er over doen om een nijlpaard te verslinden? Ik wel. Als je een paar keer in de week bij Bodyline in Terneuzen gaat sporten, word je kennis over de natuur namelijk flink verrijkt. Ik weet niet of er een gedachte achter zit om de tele visies in de fitnessruimte stan daard met het geluid uit op de zenders Animal Planet of Natio nal Geographic af te stemmen. Ik kan het mij haast niet voorstellen. Het heeft iets lugubers. Zo stond ik mij vorige week op het num mer Eat, Sleep, Rave, Repeat van Fatboy Slim flink in het zweet te werken op een crosstrainer, ter wijl vlak voor mijn neus een leeuw een zebra streepje voor streepje in reepjes scheurde. Naast mij stond op dat moment trouwens een soort van gorilla. Je kent ze inmiddels vast ook wel; van die kerels met heel gespierde bovenarmen, die in een mouwloos shirtje hun sportuur- tjes voor de spiegel doorbrengen. Hup, even wat gewicht wegdu wen en dan meteen weer terug naar die spiegel. Enfin, een ieder haalt op zijn eigen manier voldoe ning uit sport, denk ik dan maar. Die voldoening haalde twee we ken geleden tijdens onze tocht door de Ardennen in mijn eentje. Ik heb het drie kilometer bij je vol gehouden, maar daarna ben ik op D66 heeft gisteren aan het ge meentebestuur vragen gesteld over dat beleid: mensen met een hoger inkomen zouden te weinig worden gestimuleerd om een huis te kopen als de huren laag blijven, vindt D66. Tegelijkertijd zou L'escaut het geld kunnen gebruiken om te in vesteren, in de woningen in de buurt van de Bloemenlaan bij voorbeeld. „Wij vinden dat we niet aan inko menspolitiek moeten doen", zegt directeur Jan van Beekhuizen van L'escaut. „Wij moeten als corpora tie zorgen voor betaalbare huur woningen. Als de huur te hoog is, moet de overheid dat regelen. We zijn ook tegen de verhuurdershef fing. Wij willen niet het inkomen afromen van mensen die al jaren bij ons huren om zo een gat op de Rijksbegroting te dichten." Als mensen een huis willen ko pen, doen ze dat heus wel, zegt Van Beekhuizen. „Mensen bepa len dat zelf. Daar hoef ik ze niet naar toe te sturen." De Vlissingse woningmarkt is de afgelopen jaren sterk veranderd. „Begin jaren negentig was zestig procent van de woningen huur, veertig procent koop. Intussen is dat andersom, omdat vastgoed een tijdje booming bussiness is geweest. We investeren volop in nieuwbouw, maar we slopen ook." De vraag naar huurwoningen wordt steeds kleiner, vertelt direc teur Van Beekhuizen. „Twee jaar geleden reageerden er 125 mensen op een huurwoning, nu zijn dat er zestig. Dat betekent dat er meer ruimte komt op de woning markt." Waarmee de noodzaak tot door stroming ook vervalt. „De over heid gooit zoveel nieuwe regels bij ons naar binnen, daar kunnen we geen chocola van maken. Dus reageren wij er niet meer op." mijn eigen tempo verder gegaan. Egoïstisch? Ja, misschien. Maar goed, jij had toch wel steun van een aantal 'burnbabes' die onge veer net zulke korte pootjes als jij hebben. Ik merkte gaandeweg dat het wandelen in mijn eigen ritme dé manier is om het goed vol te houden. Je aan niets of niemand ergeren, maar volledig gefocust zijn op je eigen prestatie. Jeemig, ik begin al als een echte topspor ter te praten! Een topsporter zal ik trouwens nooit meer worden. Een: ik ben te oud. En twee: ik kan niet touwtje springen. Tijdens de wekelijkse groepstraining ondervond ik vori ge week dat ik nog net zo goed over een touwtje hup als op de ba sisschool. Ik kan er nog steeds werkelijk geen ene hout van. Ik moet je trouwens bekennen dat ik de laatste tijd ook wat vaker voor de spiegel sta. Thuis. Het gaat namelijk best lekker. Ik begin het resultaat van het vele sporten te zien. Niet meer zozeer op de weegschaal, maar wel als ik bij voorbeeld mijn broeksriem aan trek. Het wordt allemaal wat strak ker. Natuurlijk, dat buikje is niet zomaar weg. Hoeft ook niet. Niet van mij en niet van mijn vrouw Karin. Zij heeft namelijk veel lie ver een knuffelbeer dan een goril la aan haar zijde. Groeten, Raymond Meer op www.pzc.nl/overdetop WESTKAPELLE - „Die oude duobak- ken komen natuurlijk niet meer terug. Die zijn inmiddels vernie tigd. Ik had de pagina ook 'De nieuwe containers zijn slecht' kunnen noemen, maar dat klinkt zo negatief', zegt Rene van Geile- kom uit Westkapelle. Hij maakte op Facebook een account aan met de naam: 'Ik wil mijn oude contai ner terug' in de hoop dat de ge meente Veere iets doet aan het probleem van omwaaiende afVal bakken. De pagina kreeg tot nu toe 435 li kes en staat vol met foto's en com mentaar van inwoners van de ge meente Veere die ook problemen ondervinden met de nieuwe lich tere containers. Van Gellekom: „De pagina was in eerste instan tie bedoeld voor de inwoners van Westkapelle, maar tot mijn verba zing kwamen er ook reacties uit Oostkapelle en Koudekerke. Dat maakt wel duidelijk hoe groot het probleem is." Van Gellekom gebruikt sociale media omdat hij de discussie met de politiek in de openbaarheid wil voeren en daar zo veel moge lijk mensen kennis van wil laten nemen. Zo stelt hij de gemeente regelmatig vragen via Twitter en doet hij op de pagina ook verslag van gesprekken. „Het contact met de gemeente verloopt goed. Ik heb een gesprek gehad met een beleidsmedewerker op het ge meentehuis over waarom er voor Als het een beetje hard waait dan rolt het afval door de straat GOES - Een compleet wielerpelo- ton en de vroegere zendschepen van bijvoorbeeld Veronica. Het zijn enkele van de nieuwe be zienswaardigheden tijdens de 22ste editie van de Modelbouw show, die op zaterdag 22 en zon dag 23 februari weer plaatsvindt in de Zeelandhallen in Goes. Organisator Jan van 't Veen is zeer tevreden met wat 'zijn' Mo delbouwshow dit jaar te bieden heeft. Thema is 'modelspoor'. On der meer de mooiste spoorbanen van het land zijn te zien en banen die nog niet eerder op een beurs stonden. Zoals de modelsporen van Middelburgers Gerrit Geerse en Klaas Zondervan. De model bouwshow is beide dagen van 10.00 tot 18.00 uur geopend. De toegangsprijs is 11 euro, kinderen tot 12 jaar betalen 5 euro. Er rijdt een pendelbus vanaf het station. Wonen op hoog niveau in Vlissingen1. ZATERDAG 22 FEBRUARI VAN 10,00 -12.00 UUR U bent welkom in het ingerichte en afgewerkte modelappartement op de 12e verdiepingRubenslaan 76. deze container is gekozen. Er wa ren vier ontwerpen waarbij deze er als beste uitkwam. Andere soor ten containers zijn niet te koop en een eigen ontwerp zou te duur zijn geworden en beperkingen hebben opgeleverd voor de ledi ging. Dat begrijp ik wel, maar waarom is er bij de aanschaf dan geen rekening gehouden met windbestendigheid? Bij het klein ste beetje wind liggen ze al om en dan heb ik het niet alleen over wanneer ze leeg zijn. Op dagen met veel wind rolt het afval over straat en de bakken veroorzaken ook schade aan bijvoorbeeld au to's langs de weg." De gemeente erkent de proble men met windgevoeligheid. Daar om viel er donderdag bij 400 in woners van Westkapelle een brief in de bus om mee te werken aan een proef waarbij de bakken door medewerkers Orionis aangepast worden op windgevoeligheid. Er zijn vier opties, zoals het verzwa ren van de deksel, het verbreden van de wielbasis, het verzwaren van de onderkant of een combina tie van het verbreden van de wiel basis en het verzwaren van de deksel. De proef loopt .tot eind juni. Van Gellekom kreeg de brief ook, maar hij snapt niet waarom de proef tot juni duurt. „Vanaf het voorjaar zijn er weer toeristen die ook afval produceren. Ik geef de proef wel een kans hoor, maar ik geloof niet dat er een oplossing uit komt. Ik zou graag zien dat we ondergrondse afvalcontainers krij gen. Dan is het jammer van deze misser, waar vvethouder Melse overigens wel door de gemeente raad op moet worden aangespro ken. Het is beschamend. De KLM doet toch ook geen aanbesteding voor een vliegtuig om zich daarna af te vragen of ie wel of niet moet kunnen vliegen?" KRUININGEN - De strijd is nog lang niet gestreden, maar voor Jacques Boonman van Podium Reimers waal voelt de uitspraak van de be- zwaarcommissie als een overwin ning. Boonman: „We zijn hier heel blij mee. We staan nu met 1-0 voor." Podium had dit bezwaar inge diend, nadat de gemeenteraad eind vorig jaar middels een amen dement van Leefbaar Reimers waal, gesteund door de SGP en één lid van de Christenunie, de subsidie had stopgezet. „De com missie zegt dat je de lange subsi dierelatie niet zomaar kunt stop zetten. De alternatieve regeling waarmee je per activiteit een subsidiebe drag van driehonderd euro kan aanvragen, is volgens de bezwaar- commissie ook geen waardig alter natief', zegt Boonman. ff PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Bij woningbouwvereni ging L'escaut in Vlissingen peinzen ze er niet over: de hoogte van de huur wordt niet afhankelijk van je inkomen, ook al wil de rijksover heid dat graag. Afvalbakken zijn doorn in het oog door Wendy de Jong Rene van Gellekom Op een winderige dag staan de bakken er zo bij. foto Facebook

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34