Hermsen neemt per direct Mini Mundi over Gemeenteraad knipt relatie theater en ZEP door In de 'onecht' verbonden 32 WALCHEREN WWW.PZC.NL/KIESWIJZER Vandaag gaat de Kieswijzer van de PZC 'live' op www.pzc.nl. Na beantwoording van 25 vragen kunt u zien welke partijen bij u passen. HAARWERKEN „Zodat het ook weer interessant wordt voor mensen die al eens een bezoek gebracht hebben om terug te keren", aldus de Middel burger die ook directeur is van huizenhandel Herstaco. De zes medewerkers van het 'park blijven in dienst. Een maatregel die direct van kracht wordt is de verlaging van de entreeprijzen. Volgens Herm sen waren die 'veel te hoog'. Per bezoeker moest 13,50 euro betaald worden. „Veel te veel voor een dagje uit met de hele familie. Dat is in deze tijd niet op brengen." Vanaf vandaag tot 1 april kost voor iedereen een kaartje 6 euro. Daarna betalen kinderen van drie tot en met twaalf jaar 12,50. Wie ouder is moet 8,50 euro betalen. En 65-plussers betalen vanaf 1 april 7,50 euro per bezoek. Vorig jaar bezochten 25.000 men sen Mini Mundi. Dat waren er veel te weinig om quitte te spe len, aldus de nieuwe eigenaar. Hij laat weten dat hij wel tevreden is als eind december eenzelfde aan tal bezoekers het familiepretpark heeft bezocht. Hermsen: „Dan is het voor ons al rendabel." Dat komt volgens hem omdat hij het park voor een aanzienlijk la ger bedrag heeft gekocht dan de boekwaarde. Hermsen stelt een nieuwe direc teur aan. Ook zal hij iemand aan stellen die zich bezig gaat houden met promotie. „Dat werd veel te weinig gedaan." Hermsen nam kort geleden het Nationaal Voetbalmuseum Voet bal Experience over dat ook op het ZEP was gevestigd. Dat ver huist naar Roosendaal en wordt ondergebracht in het Herstaco- stadion. Volgens Hermsen kreeg hij ook Mini Mundi aangeboden. „Na een eigen onderzoek heb ik besloten het over te nemen." Hij heeft, zo zegt hij, geen marktonderzoek la ten doen naar de toekomstkansen van Mini Mundi. „Daar vertrouw ik niet op." WEDDINGS BY THE SEA MIDDELBURG - Het was een heel karwei om voor de dertien Zeeuw se gemeenten een Kieswijzer sa men te stellen. Anders dan bij de verkiezingen voor de Tweede Ka mer, waar voor'het hele land met dezelfde stellingen kan worden volstaan, moet er voor elke ge meente maatwerk worden gele verd. Uiteraard zijn er kwesties die over al spelen. Mag de belasting om hoog? Openingstijden van win kels, onderwijs in kleine kernen. Maar er zijn ook kwesties die al leen of vooral in een bepaalde ge meente aan de orde zijn. Alle deelnemende partijen kregen 25 stellingen voorgelegd. „De meeste partijen reageerden en thousiast en stuurden per keren de post hun antwoorden terug", vertelt webredacteur Eldridge Pen- tury, die de Kieswijzer Verzorgde. Andere partijen hadden wat meer tijd nodig, maar uiteindelijk heb ben ze, op één na (TOP-Gemeen tebelangen in Terneuzen), hun medewerking verleend aan de sa menstelling van de Kieswijzer. Vandaag is de Kieswijzer 'live' ge gaan. Wie naar de website van de PZC www.pzc.nl/kieswijzergaat, kan de Kieswijzer openen en zijn eigen gemeente aanklikken. Zeventien vragen zijn 'algemeen', bijvoorbeeld over winkelsluitings tijden, belastingen, scholen, sport en cultuur. Acht vragen zijn speci fiek op de Walcherse gemeenten gericht. Voor alledrie ligt de vraag voor of fusie tot één gemeente wenselijk is. Voor Middelburg en Vlissingen is er een stelling over een coffeeshop. Een autovrije bou levard en een jachthaven zijn voorbeelden van Vlissingse the ma's. Voor Veere zijn er enkele stellingen op het gebied van re creatie en voor Middelburg de Sta- tionsbrug, het zwembad in Arne- muiden en de finish van de Tour de France. Per stelling kunt u in elf gradaties - van totaal oneens tot totaal mee eens - aangeven wat u er van vindt en hoe belang rijk het onderwerp van de stelling voor u is. De standpuntén van de politieke partijen kunt u ook na kijken. Na alle 25 vragen beant woord te hebben, berekent de Kieswijzer in hoeverre uw me ning overeenkomt met de stand punten van de politieke partijen. Tenslotte kunt u aanklikken op welke partij u van plan bent te gaan stemmen op 19 maart. VERKIEZINGSDEBATTEN Kapsalon de Jonge Zo ongeveer liggen de grenzen die door de fractievoorzitters van de gemeenteraad Middelburg zijn vastgesteld en waarbinnen met Lievens wordt onderhandeld. Dat is op te maken uit de toelichtin gen van fractievoorzitters. Zij wei geren te vertellen wat die kaders precies zijn, omdat zij de onder handelingen niet willen versto ren. „Je moet netjes en zorgvuldig blijven. Eenzijdig dicteren hoe het moet worden, terwijl de ex ploitant respijt heeft gevraagd, dat doe je niet", vindt LPM-frac- tievoorzitter Piet Kraan. „Als we de kaders publiek maken, zetten we elkaar weer klem en dat is al te vaak gebeurd", zegt CDA-frac- tievoorzitter Jan Zwemer. Hoewel dus niet concreet wordt tot hoever Lievens mag gaan van de raad, zijn wel indicaties te ge ven. Want de raad heeft in decem ber 2013 een amendement aange nomen waarin grenzen zijn ge trokken. Volgens diverse fractie voorzitters blijven de nieuwe ka ders binnen de grenzen van dat amendement. De raad bepaalde toen ook dat Lievens geen subsi die krijgt voor voorstellingen op ZEP. Bovendien stelde de raad vast dat geen prestatie-afspraak voor 25 jaar gemaakt mag worden, maar dat steeds na 10 jaar geëvalu eerd moet worden hoe het gaat. Zo denkt de PvdA er nu ook over, zegt fractievoorzitter Peter de Doelder. Hij vindt het nog steeds jammer dat de deal met Lievens in december is mislukt. „Iedereen heeft nu water bij de wijn ge daan. Voor ons valt dat wel mee." Dat ZEP geen onderdeel meer uit maakt van de besprekingen, is ook af te leiden uit het feit dat de overeenkomst tussen de gemeen te en Lievens uit 2011 als basis- dient voor de nieuwe onderhande lingen. Die overeenkomst bevat geen afspraken over geld en pro grammering voor de music hall. „ZEP is er nu buiten gehouden", beaamt D66-fractievoorzitter Rob van Eijkelenburg. „Als je alles gaat verbinden, kom je er nooit uit", stelt Zwemer. Volgens WD-fractievoorzitter Benno Nieuwenhuis biedt de overeenkomst uit 2011 voldoende ruimte voor een gezonde exploita tie van de schouwburg. Wethouder Saskia Szarafinski is blij dat Lievens bereid is in ge sprek te blijven met de gemeente. „Hij kreeg geen nieuw theater en ook andere voorstellen zijn ge sneuveld. Ik had me kunnen voor- stellen dat hij nu was gestopt." door Emile Calon MIDDELBURG - Het Middelburgse fa miliepretpark Mini Mundi is overge nomen door zakenman Paul Herm sen. In zijn opdracht wordt momen teel het achterstallig onderhoud zo snel mogelijk weggewerkt. Ook is hij op zoek naar nieuwe attracties. MIDDELBURG - In Middelburg vond gisteren een reeks aan bijzondere huwe lijksplechtigheden plaats. Onder het motto Weddings by the Sea konden part ners zich in 'de onecht' laten verbinden. Desnoods met een hond of een paard, als je er maar van houdt. Groep 8A van basisschool ABS vond het tijd dat juf Miranda en meester Jan, al lange tijd een stel, nu maar eens zouden trouwen. Dus werden ze op Valentijsndag met een tuktuk opgehaald van school en in de tijdelijke trouwzaal aan de Vlasmarkt verrast met een alternatieve huwe lijksplechtigheid. foto Ruben Oreel Met Kies wijzer Kieswijzer 1 L R«»8«t«r op 2S stengen er kgk weik« perttj bfj u pest Voor verkiezingsnieuws: www. pzc.nl/gemeenteraadsverkiezingen I De Kieswijzer is te vinden op www.pzc.nl/kieswijzer De PZC en Scoop houden in aan loop tot de gemeenteraadsverkie zingen in elke gemeente een ver kiezingsdebat. Voor de drie Walcherse gemeen ten gebeurt dit op de volgende da ta: Voor de gemeente Vlissingen op maandag 17 februari in Strandpa viljoen Panta Rhei. Voor de gemeente Veere op woensdag 19 februari in Café Tramzicht te Domburg, aanvang 19.30 uur, inloop vanaf 19.00 uur. Voor de gemeente Middelburg op dinsdag 25 februari in de Kloven iersdoelen. Alle debatten staan onder leiding van PZC-verslaggever Maurits Sep. Tijdens de bijeenkomst komen de stellingen over diverse thema's aan de orde, waarvan een aantal in de Kieswijzer is opgenomen. Voorafgaande aan het debat pre senteert het Zeeuws instituut voor sociale culturele ontwikke ling Scoop de uitkomsten van Zee- peil, een peiling gehouden over economie, zorg, veiligheid, leef baarheid, onderwijs en vrije tijd. Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www. kapsalondejongenl door Maurits Sep MIDDELBURG - De schouwburg blijft op het Molenwater en wordt ver bouwd. De gemeente betaalt dat zelf of vergoedt de kosten als de exploitant dat doet. Over de loop tijd van de financiering is te praten. Extra parkeerruimte mag niet ten koste gaan van het park. Wat met de music hall gaat gebeuren, wordt later apart besproken met eigenaar en theaterexploitant Frans Lievens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32