Zeepeil: al genoeg recreatiebouw aan kust Dagbladbezorger Mini Mundi per direct in handen van Hermsen 34 ZEEUWS-VLAANDEREN Lamswaarde MARKTMEESTER MMMM Inwoners Clinge beslissen mee over sportaanbod Scoop interviewde meer dan dui zend Zeeuwen over onderwerpen op het gebied van economie, zorg, veiligheid, leefbaarheid, vrije tijd en onderwijs. Bijna zeventig van hen wonen in de gemeente Sluis. Ruim zestig procent vindt het met de opwaardering van Cad- zand-Bad en de aanleg van een nieuw park bij Nieuwvliet (meer dan) genoeg. Zij lijken hun zin niet te krijgen: er komt langs de kust nog heel wat nieuwbouw. 36 procent vindt dat wél prima, 3 pro cent heeft geen mening. Een tweede specifiek 'Sluise' stel ling ging over het al dan niet toe staan van tweede woningen in de kernen. Ruim eenderde van de deelnemers vindt het volledig toe staan van tweede woningen, zo als de gemeenteraad onlangs deed, een te grote stap. De helft is het er wel mee eens, 15 procent heeft geen mening. Op de stelling dat de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten moe ten fuseren, reageert 58 procent af wijzend. Ruim eenderde is voor, weGGNeR Media 6 procent weet het niet. 60 pro cent van de Sluise ondervraagden vindt dat burgers met een zorg vraag eerst zelf een oplossing moeten zoeken voordat ze naar de gemeente stappen. Bijna 70 pro cent verkiest goed onderwijs bo ven de identiteit van een school. Bijna de helft van de ondervraag den laat hun kinderen liever naar een grotere school gaan, ook als die zich op grotere afstand van thuis bevinden. En de gemeente Sluis mag, vindt 60 procent, niet bezuinigen op sport en cultuur. En als dat per se wel moet, liever op cultuur dan op sport. De uitkomst van Zeepeil vormt de basis van verkiezingsbijeen komsten die Scoop, samen met re gionale dagbladen, in alle gemeen ten houdt. V I MAANDAG VERKIEZINGSDEBAT SLUIS Scoop/PZC Gezondheidscentrum Fitallin MrJ.E. Risseeuwstraat 2 Oostburg Aanvang: 19.30 (inloop: 19 uur) TERNEUZEN - Ja, een kopje koffie. Dat gaat er op deze kille woensda gochtend wel in. „Je bent ook veel te laat, joh. Ik begin op woensdag altijd al om half zeven met wer ken. Om half tien is eigenlijk alles al gedaan." Marktmeester én buitengewoon opsporingsambtenaar Wim de Maat (59) schuift zijn stoel eens aan in café Du Commerce op de Terneuzense Markt: de plek waar marktkooplui steevast hun pau zes doorbrengen en zich op kou de dagen opwarmen met koffie of chocomel. Uitbater André Snap schuift De Maat een bakkie pleur voor. Tegelijkertijd schiet een marktverkoper hem aan. „Zeg, ben je er zaterdag ook in Axel? Wil je dan eens even goed oplet ten of het kraam naast mij wel écht goed op zijn plek staat?" De Maat is van de vragen en de re geltjes. Samen met zijn collega Theo van Goethem is hij markt meester van de weekmarkten in Sas van Gent, Axel, Terneu- zen-Zuidpolder en Terneu- zen-Centrum. „De markten in Axel en het centrum van Terneu- zen vragen de meeste aandacht. Op de Markt in Terneuzen halen we om half zeven alle palen weg, zodat de marktlieden hun plekjes makkelijk kunnen bereiken. En we houden in de gaten of zich nog meelopers aandienen. Vaak melden die zich al voortijdig, maar af en toe komt er eentje op. Maak net mee In de rubriek Maak Het Mee doet een PZC-verslaggever of -medewer ker mee aan alledaagse of speciale ac tiviteiten. Vandaag: het werk van marktmeester Wim de Maat op de weekmarkt in het centrum van Ter- neuzen. Tips voor activiteiten die aandacht verdienen1 Mail dan naar: redtern@pzc.nl het laatste moment aanzetten", vertelt Wim. „In Axel gebeurt dat trouwens, vooral in de zomer maanden, meer dan in Terneu zen. Zo'n meeloper geven we dan een plek én een kwitantie voor de stroom en zijn plaats. In Terneu zen kost een kraam van vier me ter 5,75 euro voor een dag. En voor stroom moet je 3,60 euro be talen. Afrekenen doen we met een. De vaste marktlieden betalen meestal per kwartaal." De Maat houdt in de vroege och tenduren ook in de gaten of er nog auto's op de standplaatsen van marktkramen staan gepar keerd. „We achterhalen dan via de politie de eigenaar. Blijkt die uit dezelfde plaats te komen, dan willen we er nog wel eens langs rijden om te vragen of hij zijn au to snel wil verplaatsen. In andere gevallen slepen we de auto weg." De zes medewerkers van het park blijven in dienst. Middelburger Hermsen, ook directeur van Her staco, verlaagt per direct de en treeprijzen. Die waren volgens hem met 13,50 euro per bezoeker 'veel te hoog'. „Veel te veel voor een dagje uit met de gehele fami lie. Dat is in deze tijd niet op brengen." Vanaf vandaag tot 1 april kost voor iedereen een kaart je 6 euro. Daarna betalen kinde ren van drie tot en met twaalf jaar 12,50 euro. Wie ouder is moet 8,50 euro betalen. En 65-plussers betalen vanaf de eerste april 7,50 euro per bezoek. Vorig jaar bezochten 25.000 men sen Mini Mundi. Dat waren er veel te weinig om quitte te spe len, aldus de nieuwe eigenaar. Hij laat weten dat hij wel tevreden is als eind december eenzelfde aan tal bezoekers het familiepretpark heeft bezocht. Hermsen: „Dan is het voor ons al rendabel." Dat komt omdat hij het park voor een aanzienlijk lager bedrag heeft ge kocht dan de boekwaarde. Hermsen stelt een nieuwe direc teur en ook een promotiemede werker aan. Hermsen nam kort ge leden het Nationaal Voetbalmu seum Voetbal Experience over, dat ook op het ZEP was gevestigd. Dat verhuist naar Roosendaal en wordt ondergebracht in het Her- stacostadion. Dat was vanochtend niet nodig. Zonder problemen konden de marktlieden hun waar uitstallen op hun vertrouwde plekken. Ie der hecht aan zijn eigen stek, ook al vallen er daardoor bij gebrek aan meer kramen gaten in de rij. „Ze zijn allemaal bang dat ze niet meer te vinden zijn als ze ergens anders staan", weet Wim. Hij krijgt bijval van Anne-Marie Jan sen van textielhandel Malanda. „Wij hebben eens een tijdje tegen over onze vertrouwde stek ge staan. Stonden de mensen met hun rug naar ons toe en consta teerden ze dat we er niet waren." De Maat en Jansen zijn het met el kaar eens: er moet snel iets gebeu ren. Nagenoeg alle marktlieden zijn het daar wel over eens. Na tuurlijk, het loopt vanwege de eco nomische malaise overal wat te- CLINGE - De inwoners van Clinge kunnen zelf meebeslissen over het sport- en bewegingsaanbod in hun dorp. In een enquête van het project Sportdorp Clinge kun nen ze aangeven aan welke spor ten ze graag willen meedoen en welke sporten ze missen in het dorp. Sportdorp Clinge heeft als doel de leefbaarheid in Clinge te vergroten. Sport en bewegen is daarbij het bindmiddel. Een stuur groep met vertegenwoordigers uit verschillende geledingen coördi neert de activiteiten. Op basis van de behoeftepeiling komt er een eventueel vernieuwd sport- en be- weegaanbod in Clinge. Maar ook wordt ingezet op het behouden en versterken van het bestaande aanbod. Om mensen te bewegen om de enquête in te vullen wordt onder de inzenders een aantal prijzen verloot. door Martijn de Koning OOSTBURC - Aan de West-Zeeuws- Vlaamse kust zijn genoeg recreatie woningen en -appartementen ge bouwd. Voor méér is niet genoeg ruimte. Dat vindt een meerderheid van de ondervraagden van Zeepeil: een enquête van onderzoeksbu reau Scoop. De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 De plek is heilig op de markt door Raymond de Frel door Emile Calon MIDDELBURG - Het Middelburgse fa miliepretpark Mini Mundi is overge nomen door zakenman Paul Herm sen. In opdracht van hem wordt zo snel mogelijk achterstallig onder houd gepleegd. Ook is hij op zoek naar nieuwe attracties. Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 142