Liever een knuffelbeer dan een stoere gorilla Bax-shop koopt sportcentrum Bureau verkent mogelijkheden ontwikkeling van jachthaven bij Hoedekenskerke 34 BEVELANDEN en THOLEN Bliksem treft radio Schouwen Steekwapen Onafhankelijke bezwaarcommissie heeft bezwaarschrift tegen schrappen subsidie Podium Reimerswaal gegrond verklaard. Hoi Sheila, Weet jij hoe lang drie krokodillen er over doen om een nijlpaard te verslinden? Ik wel. Als je een paar keer in de week bij Bodyline in Terneuzen gaat sporten, word je kennis over de natuur namelijk flink verrijkt. Ik weet niet of er een gedachte achter zit om de tele visies in de fitnessruimte stan daard met het geluid uit op de zenders Animal Planet of Natio nal Geographic af te stemmen. Ik kan het mij haast niet voorstellen. Het heeft iets lugubers. Zo stond ik mij vorige week op het num mer Eat, Sleep, Rave, Repeat van Fatboy Slim flink in het zweet te werken op een crosstrainer, ter wijl vlak voor mijn neus een leeuw een zebra streepje voor streepje in reepjes scheurde. Naast mij stond op dat moment trouwens een soort van gorilla. Je kent ze inmiddels vast ook wel; van die kerels met heel gespierde bovenarmen, die in een mouwloos shirtje hun sportuur- tjes voor de spiegel doorbrengen. Hup, even wat gewicht wegdu wen en dan meteen weer terug naar die spiegel. Enfin, een ieder haalt op zijn eigen manier voldoe ning uit sport, denk ik dan maar. Die voldoening haalde twee we ken geleden tijdens onze tocht door de Ardennen in mijn eentje. Ik heb het drie kilometer bij je vol gehouden, maar daarna ben ik op ZIERIKZEE - De bliksem is donder dagavond ingeslagen bij Radio Schouwen-Duiveland. Dat gebeur de tijdens de uitzending van 'In fo', die daardoor korte tijd onder broken was. De uitzendingen zijn inmiddels weer hervat, maar het mijn eigen tempo verder gegaan. Egoïstisch? Ja, misschien. Maar goed, jij had toch wel steun van een aantal 'burnbabes' die onge veer net zulke korte pootjes als jij hebben. Ik merkte gaandeweg dat het wandelen in mijn eigen ritme dé manier is om het goed vol te houden. Je aan niets of niemand ergeren, maar volledig gefocust zijn op je eigen prestatie. Jeemig, ik begin al als een echte topspor ter te praten! Een topsporter zal ik trouwens nooit meer worden. Een: ik ben te oud. En twee: ik kan niet touwtje springen. Tijdens de wekelijkse groepstraining ondervond ik vori ge week dat ik nog net zo goed over een touwtje hup als op de ba sisschool. Ik kan er nog steeds werkelijk geen ene hout van. Ik moet je trouwens bekennen dat ik de laatste tijd ook wat vaker voor de spiegel sta. Thuis. Het gaat namelijk best lekker. Ik begin het resultaat van het vele sporten te zien. Niet meer zozeer op de weegschaal, maar wel als ik bij voorbeeld mijn broeksriem aan trek. Het wordt allemaal wat strak ker. Natuurlijk, dat buikje is niet zomaar weg. Hoeft ook niet. Niet van mij en niet van mijn vrouw Karin. Zij heeft namelijk veel lie ver een knuffelbeer dan een goril la aan haar zijde. Groeten, Raymond Meer op www.pzc.nl/overdetop KRUININGEN - De strijd is nog lang niet gestreden, maar voor Jacques Boonman van Podium Reimers waal voelt de uitspraak van de be zwaarcommissie als een overwin ning. „We zijn hier heel blij mee. We staan nu met 1-0 voor." Podium had dit bezwaar inge diend, nadat de gemeenteraad eind vorig jaar middels een amen dement van Leefbaar Reimers waal, gesteund door de SGP en één lid van de Christenunie, de subsidie had stopgezet. „De com missie zegt dat je de lange subsi dierelatie niet zomaar kunt stop zetten. De alternatieve regeling waarmee je per activiteit een sub sidiebedrag van 300 euro kan aan vragen, is volgens de bezwaarcom missie ook geen waardig alterna tief', zegt Boonman. Voor PvdA-wethouder Dieuwke Louwrink is het advies van de commissie een steun voor het oor spronkelijke voorstel van het colle ge. „Wij wilden, omdat we op al lerlei gebieden moeten bezuini gen, ook de subsidie van Podium Reimerswaal verminderen. Al leen was het voorstel van het col lege om dat te doen door 10.000 euro te bezuinigen vanaf 2017. Vanaf dat moment zou nog 20.000 euro per jaar overblijven. De raad wilde echter alle subsidie in één keer stopzetten. Ook de be zwaarcommissie vindt dat dit on behoorlijk bestuur is." Boonman heeft telkens aange voerd dat zijn organisatie hier door in de problemen komt. Hij heeft immers al diverse artiesten geboekt voor de komende jaren. Het college Van B en W is nu aan zet. De uitspraak van de commis sie is formeel een advies. „Ik denk dat we dit advies over moeten ne men. We hebben deze commissie niet voor niets ingesteld. Ik ver wacht dat als ze met goede advie zen komen, die je niet zomaar naast je neer kunt leggen." Volgens Louwrink gaat het colle ge zich nu beraden op een voor stel. „Daarmee gaan we terug naar de gemeenteraad." De wet houder durft niet te zeggen of dit voor of na de gemeenteraadsver kiezingen van 19 maart is. Onder tussen is in het gemeentehuis ge werkt aan een alternatieve rege ling voor cultuursubsidie, een an der element uit het amendement van Leefbaar Reimerswaal. Frac tievoorzitter Marien Weststrate liet eerder al weten niet gelukkig te zijn met de ambtelijke uitwer king daarvan. In plaats van 300 is het bedrag opgehoogd tot 500 eu ro. Eén organisatie mag maximaal drie keer een bijdrage krijgen. Louwrink kan overigens niet zeg gen of en wanneer deze regeling ter goedkeuring aan de gemeente raad wordt voorgelegd. Boonman bereidt zich ook nog voor op een gang naar de be stuursrechter. Met het aannemen van het amendement is namelijk ook het contract opgezegd dat hij persoonlijk met de gemeente had. Dat geld was bedoeld voor organi satie van culturele activiteiten. is onduidelijk in hoeverre de elek tronische apparatuur schade heeft opgelopen. „Dat zijn we nu aan het testen", zegt voorzitter Wil Al kemade. De live-uitzending van het verkiezingsdebat op dinsdag, gaat in ieder geval door." Directeur Jochanan Bax heeft dat gisteren bevestigd. Bax-shop maakt een stormachtige groei door en opende in 2012 een nieu we winkel aan de Olympiaweg op bedrijventerrein De Poel I. Het Tennis- en Sportcentrum is nabij gevestigd, aan de Verrijn Stuart- weg. Volgens Bax zal het plan na juni zijn beslag krijgen, tot die tijd zijn de tennisbanen nog ver huurd. Ook het examencentrum van het CBR is in het sportcen trum gevestigd, maar dat huurcon tract loopt binnenkort af. Bax schat dat de bouw van het nieuwe magazijn een maand of negen in beslag zal nemen. Met die nieuwbouw wordt logistiek een belangrijke stap gezet. „We hebben die extra ruimte nodig, ze ker gezien de groei in het buiten land." Bax-shop heeft onlangs een Franse en Duitse webshop ge opend, ook een Engelstalige is in de maak. „Het buitenland is op dit moment eerste prioriteit voor ons", zegt Bax. Hij schrijft het voortdurende suc ces toe aan dat muziek maken weer hip is en ook het feit dat Ne derlandse DJ's het wereldwijd goed doen heeft invloed. „Verder zit online ontzettend in de lift. Wat we eigenlijk doen, is een ouderwetse markt op een nieuwe manier bekijken. Daarnaast moet je dingen durven. Juist investeren, ook al is het crisis." De exploitanten van het sportcen trum, die met pensioen gaan, wa ren gisteren niet in de gelegen heid een nadere toelichting te ge ven. Het bureau gaat met dit plan de boer op om ontwikkelaars te vin den die met de haven en de direc te omgeving aan de gang gaan. „Wij hoeven dus niet zelf partijen te vinden die deze klus willen gaan doen. OD205SI beschikt over een enorm netwerk", zegt wet houder Ad Schenk van de ge meente Borsele. „Wij blijven na tuurlijk de regie voeren maar de gemeente loopt met deze opzet geen enkel risico. Dat is een groot voordeel." Het stedenbouwkundig bureau is al ingeschakeld door initiatiefne mer Marco Harthoorn van 'Park De Remise' 'in Hoedekenskerke. Dit park behelst een bed break fast in een gerestaureerde treinwa gon. „Het bureau liet een drone vlie gen over het gebied en was bij het zien van de beelden razend en thousiast geworden over de moge lijkheden van het gebied rondom de jachthaven aan de Westerschel- de. Daarom is door dit bureau be sloten voor eigen rekening een analyse te maken. Deze creatieve geesten maken zelf een visiekaart. De eerste versie is waarschijnlijk eind deze maand klaar." Alle partijen die met de ontwikke ling te maken hebben, zoals water sportvereniging en bewoners van Hoedekenskerke, worden vervol gens via een informatie-avond bij Bureau OD205sl analyseert voor eigen rekening de ont wikkeling van de jachthaven in Hoedekenskerke deze visiekaart betrokken. De gemeente wil de jachthaven graag moderniseren en uitbrei den. Ook is een permanente hore- ca-voorziening en zijn kleinschali ge recreatiewoningen onderdeel van het idee dat de gemeente met het gebied heeft. Het blijkt echter in de praktijk moeilijk te zijn geïnteresseerde partijen te vinden die de wens •van de gemeente daadwerkelijk willen realiseren. „Daarom zijn we blij met de inzet van OD205SI. Wij blijven echter de regie voeren over de ontwikke ling van het gebied. Zo bepalen wij de randvoorwaarden." HULST - De politie heeft bij een grootscheepse controle twee man nen aangehouden. Een 18-jarige Axelaar bleek in het bezit van een steekwapen. Het wapen werd in beslag genomen. SNEL UW WONING VERKOPEN? WIJ KOPEN UW WONING IN! Neem vrijblijvend contact op PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. Boonman: Podium staat met 1 -0 voor door Joeri Wisse door Luc Oggel GOES - Muziekwinkel Bax-shop in Goes heeft het Tennis- en Sportcen trum Schelde International ge kocht. Het gebouw zal worden ge sloopt en op die plek komt een nieuw magazijn voor de muziekwin kel. door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - Stedenbouw kundig bureau OD205si analyseert voor eigen rekening de ontwikke lingsmogelijkheden van de jachtha ven bij Hoedekenskerke. Vastgoed Projectontwikkeling ■■■fl Postbus 159,4460 AD Goes Tel.: 0113 764 082 www.ervastgoedenprojectontwikkeling.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 130