Gratis parkeren Marconi op losse schroeven Rillandse stichting mag stal Hansweert runnen I I Raad laakt nabrander Herselman www.pzc.nl/kieswijzer HAARWERKEN 32 BEVELANDEN en THOLEN Vandaag gaat de Kieswijzer van de PZC 'live' op www.pzc.nl. Na beantwoording van 25 vragen kunt u zien welke partijen bij u passen. Kapsalon de Jonge cr En dat terwijl het college het gra tis parkeren eigenlijk juist wilde verlengen tot oktober dit jaar, in gegeven door de positieve reacties van de ondernemers op de 'woon boulevard', zoals de Marconistraat in de volksmond wordt genoemd. De proef met gratis parkeren was dan ook in eerste instantie een geste richting de winkeliers. Zij stelden dat het betaald parkeren en de strenge controle daarop klanten weghield. Maar de Goese fracties - met uit zondering van het CDA dat ooit heeft gepleit voor de proef - vin den dat het allemaal toch iets te veel geld kost. Het gaat om 6000 euro per maand. Dat is meer dan verwacht, gaf Meeuwisse toe. En hoewel de ondernemers aange ven dat het 'prettiger' is, blijkt uit de evaluatie nog niet direct dat er ook daadwerkelijk meer omzet wordt gedraaid. Daarbij komt dat de parkeerin- komsten over de hele linie hard te ruglopen, onder meer doordat er veel minder bonnen worden uit geschreven. Bovendien is onder nemersorganisatie OOG niet blij met een andere maatregel, name lijk het beperken van de parkeer tijd op Dam en Koepoort tot maxi maal twee uur. Daar hebben de ondernemers in de binnenstad weer last van, stelt OOG in een reactie die overigens pas na het collegebesluit is ingediend. De raadsfracties pleiten al langer voor een integrale visie op en aan pak van het parkeren in Goes. Daar wordt inmiddels ook aan ge werkt. Met de kritiek op de parkeerproef in de Marconistraat op zak, wil Meeuwisse zich nu beraden op voortzetting ervan en daar komen de dinsdag tijdens de collegeverga dering een besluit over nemen. Waarschijnlijk wordt de proef stopgezet, tot teleurstelling van de Marconi-ondernemers. Dat heeft het college van B en W van de gemeente Reimerswaal be sloten. Het besluit is opmerkelijk, want PvdA-wethouder Dieuwke Louwrink, had de nieuwe stich ting, die op zoek was naar een ge schikte locatie voor een kinder boerderij met speeltuin en thee- schenkerij, juist gewezen op het stalletje in Hansweert. Dit was leeg komen te staan, nadat de vori ge beheerder ermee stopte. Louwrink had gehoopt dat het stalletje wat meer zou gaan leven als de activiteiten zouden worden uitgebreid. Het college heeft ech ter besloten het beheer voor de pe riode van één jaar toe te vertrou wen aan de Rillandse stichting. Die hebben sinds enkele weken, mede door bemoeienis van de ge meente, een kinderboerderij opge start op 'Hof Vinkenisse', tussen Rilland én Krabbendijke. Dat gegeven en het feit dat de stichting Van Nieuwenhuijzen over 'middelen' en personeel in loondienst beschikt, heeft daarbij de doorslag gegeven. Louwrink hoopt dat de in Yerseke gevestig de stichting Kinderboerderij Rei merswaal een samenwerking aan kan gaan in Hansweert. Het stalletje, ooit onderdeel van compensatie voor de kanaalverbre ding, is bij de gemeente ook in beeld voor dagbesteding. GOES - Het was een heel karwei om voor de dertien Zeeuwse ge meenten een Kieswijzer samen te stellen. Anders dan bij de verkie zingen voor de Tweede Kamer, waar voor het hele land met de zelfde stellingen kan worden vol staan, moet er voor elke gemeente maatwerk worden geleverd. Uiteraard zijn er kwesties die over al spelen. Mag de belasting om hoog? Openingstijden van win kels, onderwijs in kleine kernen. Maar er zijn ook kwesties die al leen of vooral in een bepaalde ge meente spelen. Alle deelnemende partijen kregen 25 stellingen voorgelegd. „De meeste partijen reageerden en thousiast en stuurden per keren de post hun antwoorden terug", vertelt webredacteur Eldridge Pen- tury, die de Kieswijzer verzorgde. Andere partijen hadden wat meer tijd nodig, maar uiteindelijk heb ben ze allemaal, op één na (TOP-Gemeentebelangen in Ter- neuzen) hun medewerking ver leend aan de samenstelling van de Kieswijzer. Vandaag is de Kieswijzer 'live' ge gaan. Wie naar de website van de PZC (www.pzc.nl/kieswijzer) gaat, kan de Kieswijzer openen en zijn eigen gemeente aanklikken. Zeventien vragen zijn 'algemeen', bijvoorbeeld over winkelsluitings tijden, belastingen, scholen, sport en cultuur. Acht vragen zijn speci fiek op Tholen en de Bevelandse gemeenten gericht. Parkeren, een coffeeshop en ver keer komen terug in de Goese stel lingen. Buurtsupers (Borsele), kas sen bij Rilland (Reimerswaal), het schooltje in Schore (Kapelle), toerisme (Tholen) en buurtbus sen (Noord-Beveland) zijn voor beelden van gemeentelijke stellin gen. Voor Kapelle, Noord-Beve land en Tholen ligt de vraag voor of de gemeente zelfstandig kan blijven. Per stelling kunt u in elf gradaties - van totaal oneens tot totaal mee eens - aangeven wat u er van vindt en hoe belangrijk het onderwerp van de stelling voor u is. De standpunten van de politie ke partijen kunt u ook nakijken. Na alle 25 vragen beantwoord te hebben, berekent de kieswijzer in hoeverre uw mening overeen komt met de standpunten van de politieke partijen. Tenslotte kunt u aanklikken op welke partij u van plan bent te gaan stemmen op 19 maart. VERKIEZINGSDEBATTEN Ook Ria Rijksen-Blok (CU) en Kees Toorenaar (CDA) zijn er ver baasd over dat Herselman, nadat de discussie over het park Oester baai in Wemeldinge vorig jaar uit gebreid werd gevoerd en afgeslo ten, blijft hameren op zijn eigen, particuliere standpunt. „Hoewel, verbaasd", zegt Cees van Ruiten, „Herselman moet er nog steeds aan wennen dat de gemeenteraad de baas is, en niet het college. Dat wist ik al." Vorig jaar, toen de raad Kapelle een beslissing moest nemen over de toekomst van Oesterbaai, stel de het college voor een klein deel van het park te bestemmen voor permanente bewoning. Maar de raad zag het in meerderheid an ders. De gedoogbeschikkingen voor mensen die permanent op Oesterbaai wonen, zijn niet ver handelbaar. Uiteindelijk moet Oesterbaai weer helemaal recrea tief worden. In de vergadering van eind deze maand komt de 'afwerking' van dat besluit aan de orde: de vaststel ling van het bestemmingsplan. Dat wethouder Herselman de knuppel toch weer in het hoen derhok wil gooien getuigt er, vol gens Ria Rijksen, van dat de wet houder het nog steeds niet begre pen heeft. „De raad bestuurt op hoofdlijnen, het college voert die uit." Van Ruiten had de uitlatin gen van Herselman nog wel kun nen pruimen als hij die als WD-lijsttrekker had gemaakt. „Het zijn zakelijke belangen die de wens om permanente bewo ning toe te staan ingeven. We we ten dat de WD in die sfeer zijn stemmen haalt net als Gemeente belang. Ook de ander fractievoor zitters vemoeden dat daar de na- brander vandaan komt. „Maar hij beschadigt hiermee het college", vindt Kees Toorenaar, wiens par tij, net als die van Bas Pors, deel uitmaakt van de coalitie. Volgens Van Ruiten is Oesterbaai het probleem helemaal niet. „Er ontbreekt gewoon een integrale visie op waar het met de recreatie in Wemeldinge naartoe moet. Daar moeten we aan werken." Rijksen: „Het recreatiepark kan best wat worden, nu eindelijk dui delijke lijnen zijn vastgesteld." rn door Luc Oggel GOES - De proef met gratis parke ren in de Marconistraat in Goes staat op losse schroeven. De raads fracties hebben kritiek op de tus sentijdse evaluatie en daarom heeft wethouder Loes Meeuwisse besloten zich te beraden op voort zetting ervan. door Joeri Wisse HANSWEERT - Niet de onlangs opge richte Stichting Kinderboederij Rei- merswaal, maar de Rillandse Stich ting Behoud en Zorg Landgoed fa milie Van Nieuwenhuijzen mag het gemeentelijke stalletje op de ge dempte kanaalarm in Hansweert nieuw leven in blazen. Met Kieswii zer Kieswijzer 00 25 iteftm$tn «R! kijk welke partij fesj u past Voor verkiezingsnieuws: www. pzc.nl/gemeenteraadsverkiezingen I De Kieswijzer is te vinden op www.pzc.nl/kieswijzer De PZC en Scoop houden in aan loop tot de gemeenteraadsverkie zingen in elke gemeente een ver kiezingsdebat. Alle bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur, inloop van 19.00 uur. In de gemeente Tholen op maan dag 24 februari in restaurant Ha venzicht te Sint Annaland onder leiding van PZC-redacteur Ernst Jan Rozendaal. In de gemeente Borsele op woens dag 26 februari in restaurant-bras serie De Kleine Toren in Baarland olv PZC-redacteur Frank van Cooten. In de gemeente Noord-Beveland op woensdag 26 februari in Hotel café-restaurant De Kroon in Wis- senkerke olv Ernst Jan Rozendaal. In de gemeente Kapelle op maan dag 3 maart in hotel-café-restau rant De Zwaan te Kapelle olv Frank van Cooten. In de gemeente Reimerswaal op maandag 10 maart in eetcafé De Korenbeurs te Kruiningen olv Ernst Jan Rozendaal. In de gemeente Goes op dinsdag 11 maart in Café Baarends te Goes olv Frank van Cooten. door Mieke van der Jagt KAPELLE - De fractievoorzitters van vier partijen in de gemeenteraad van Kapelle hebben met verbazing en ergernis de uitlatingen gelezen die wethouder Jon Herselman (WD) gisteren in deze krant heeft gedaan over recreatiepark Oester baai. De reacties lopen uiteen van 'niet netjes' (Bas Pors, SGP) tot 'schandalig' (Cees van Ruiten, PvdA). www.kapsalondejonge.nl Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Telefoon: 0118 612074

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 128