Verzet tegen brandstoftax slaat aan Lievens: 'In april of mei geef ik het antwoord' Jeans Inn WINTERCOLLECTIE O Paul Hermsen neemt per direct Mini Mundi over SCHOUWEN-DUIVELAND 35 Verbouwingsuitverkoop BadkameruitverkooD.nl Onafhankelijke bezwaarcommissie heeft bezwaarschrift tegen schrappen subsidie Podium Reimerswaal gegrond verklaard. Met kortingen van 40 tot 80% loedkoeei 1JJ KRUININGEN - De strijd is nog lang niet gestreden, maar voor Jacques Boonman van Podium Reimers waal voelt de uitspraak van de be zwaarcommissie als een overwin ning. „We zijn hier heel blij mee. We staan nu met 1-0 voor." Podium had dit bezwaar inge diend, nadat de gemeenteraad eind vorig jaar middels een amen dement van Leefbaar Reimers waal, gesteund door de SGP en één lid van de Christenunie, de subsidie had stopgezet. „De com missie zegt dat je de lange subsi dierelatie niet zomaar kunt stop zetten. De alternatieve regeling waarmee je per activiteit een sub sidiebedrag van 300 euro kan aan vragen, is volgens de bezwaarcom missie ook geen waardig alterna tief', zegt Boonman. Voor PvdA-wethouder Dieuwke Louwrink is het advies van de commissie een steun voor het oor spronkelijke voorstel van het colle ge. „Wij wilden, omdat we op al lerlei gebieden moeten bezuini gen, ook de subsidie van Podium Reimerswaal verminderen. Al leen was het voorstel van het col lege om dat te doen door 10.000 euro te bezuinigen vanaf 2017. Vanaf dat moment zou nog 20.000 euro per jaar overblijven. De raad wilde echter alle subsidie in één keer stopzetten. Ook de be zwaarcommissie vindt dat dit on behoorlijk bestuur is." Boonman heeft telkens aange voerd dat zijn organisatie hier door in de problemen komt. Hij heeft immers al diverse artiesten geboekt voor de komende jaren. Het college van B en W is nu aan zet. De uitspraak van de commis sie is formeel een advies. „Ik denk dat we dit advies over moeten ne men. We hebben deze commissie niet voor niets ingesteld. Ik ver- De toezegging van Wiebes komt op een moment dat de druk op het kabinet aan alle kanten toe neemt om de accijnsverhoging te rug te draaien. Brancheorganisa tie Bovag maakte begin deze maand bekend dat de accijnsver hoging in januari heeft geleid tot forse omzetdalingen bij tanksta tions langs de Nederlandse grens; 24 procent minder diesel en 27 procent minder lpg. De gezamen lijke provincies riepen woensdag het kabinet op de maatregel deze maand nog te evalueren. Wiebes zegt dat dit te vroeg is. Hij heeft wel oog voor de proble men. „De cijfers zien er niet mooi uit", gaf hij gisteren toe. Zijn afge treden voorganger Frans Weekers wilde ook wel een evaluatie, maar later, in juni. Stan Lauret, WD-fractievoorzit- ter in Sluis, stuurde begin deze Samen met financiële experts on derzoekt hij of het mogelijk is een schouwburg te runnen onder de voorwaarden die de politiek stelt. Ook de mening van.de bezoekers, artiesten en medewerkers wenst hij in zijn onderzoek te betrek ken. De politiek had gehoopt dat hij in de eerste helft van deze maand duidelijkheid zou kunnen wacht dat als ze met goede advie zen komen, je die niet zomaar naast je neer kunt leggen." Volgens Louwrink gaat het colle ge zich nu béraden op een voor stel. „Daarmee gaan we terug naar de gemeenteraad." De wet houder durft niet te zeggen of dit voor of na de gemeenteraadsver kiezingen van 19 maart is. Onder tussen is in het gemeentehuis ge werkt aan een alternatieve rege ling voor cultuursubsidie, een an der element uit het amendement van Leefbaar Reimerswaal. Frac tievoorzitter Marien Weststrate liet eerder al weten niet gelukkig te zijn met de ambtelijke uitwer king daarvan. In plaats van 300 is het bedrag opgehoogd tot 500 eu ro. Eén organisatie mag maximaal drie keer een bijdrage krijgen. Louwrink kan overigens niet zeg gen of en wanneer deze regeling ter goedkeuring aan de gemeente raad wordt voorgelegd. Boonman bereidt zich ook nog voor op een gang naar de be stuursrechter. Met het aarinemen van het amendement is namelijk ook het contract opgezegd dat hij persoonlijk met de gemeente had. Dat geld was bedoeld voor organi satie van culturele activiteiten. VERO MODA PMETëGENE JACK&JONES - STREET-0 maand premier Rutte een brand brief waarin hij 'het failliet van de streek' aankondigde door de ac cijnsverhogingen op brandstof, ta bak en alcoholische drank. Hij is met de landelijke ondernemers vereniging ONL ook de initiatief nemer van een 'accijnscongres' op 3 maart in het belfort van Sluis. „Het is goed dat de deur op een kier staat", aldus Lauret. „Ik kan me wel voorstellen dat hij niet di rect iets kan ondernemen. We moeten daarom ook voluit door gaan om duidelijk te maken dat Nederland zulke maatregelen niet meer alleen kan nemen, maar in overleg met België en Duitsland." „Zodat het ook weer interessant wordt voor mensen die al eens een bezoek gebracht hebben om terug te keren", aldus de Middel burger die ook directeur is van huizenhandel Herstaco. De zes medewerkers van het park blijven in dienst. Een maatregel die direct van kracht wordt, is de verlaging van de entreeprijzen. Volgens Herm sen waren die 'veel te hoog'. Per bezoeker moest 13,50 euro betaald worden. „Veel te veel voor een dagje uit met de hele familie. Dat is in deze tijd niet op brengen." Vanaf vandaag tot 1 april kost voor iedereen een kaartje 6 euro. Daarna betalen kinderen van drie tot en met twaalf jaar 12,50. Wie ouder is moet 8,50 euro betalen. En 65-plussers betalen vanaf 1 april 7,50 euro per bezoek. Vorig jaar bezochten 25.000 men sen Mini Mundi. Dat waren er veel te weinig om quitte te spe len, aldus de nieuwe eigenaar. Hij laat weten dat hij wel tevreden is als eind december eenzelfde aan tal bezoekers het familiepretpark heeft bezocht. Hermsen: „Dan is het voor ons al rendabel." Dat komt volgens hem omdat hij het park voor een aanzienlijk la ger bedrag heeft gekocht dan de boekwaarde. Hermsen stelt een nieuwe direc teur aan. Ook zal hij iemand aan stellen die zich bezig gaat houden met promotie. „Dat werd veel te weinig gedaan." Hermsen nam kort geleden het nationaal voetbalmuseum Voet bal Experience over dat ook op het ZEP was gevestigd. Dat ver huist naar Roosendaal en wordt ondergebracht in het Herstacosta- dion. Volgens Hermsen kreeg hij ook Mini Mundi aangeboden. „Na een eigen onderzoek heb ik besloten het over te nemen." Hij heeft, zo zegt hij, geen marktonderzoek la ten doen naar de toekomstkansen van Mini Mundi. „Daar vertrouw ik niet op." verschaffen zodat de gemeente raad voor de verkiezingen van maart de zaak kon afhandelen. Dat lukt hem 'gezien de vereiste zorgvuldigheid' echter niet. Vol gens de ondernemer moet hij nu heel goed kijken of het nog renda bel is om op basis van de nieuwe voorwaarden verder te gaan. Hij wijst erop dat de gemeente tot nu toe al vier keer heeft getracht de voorwaarden, zoals opgenomen in de overeenkomst van 1 juli 2011, aan te passen. Volgens hem was het laatste voorstel, dat in de cember werd geblokkeerd door de gemeenteraad, 'al ongekend gun stig voor de gemeente'. Kom eens kijken in onze showroom I ZATERDAG 15 FEBRUARI 2014 Boonman: Podium staat met 1 -0 voor door Joeri Wisse door Harmen van der Werf SLUIS - De accijnsverhoging op die sel en Ipg blijft voorlopig gehand haafd, maar het verzet slaat wel aan in Den Haag. Eric Wiebes, de nieuwe staatssecretaris van Financi ën, meldde gisteren dat hij de ge volgen van de maatregel in mei wil evalueren. Dat is iets eerder dan ge pland. i Frans Lievens. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Theaterexploitant Frans Lievens denkt dat hij pas eind april of in de loop van mei weet of hij akkoord kan gaan met de voorwaarden die de Middelburg se politiek stelt aan de exploitatie van de Stadsschouwburg. door Emile Calon MIDDELBURG - Het Middelburgse fa miliepretpark Mini Mundi is overge nomen door zakenman Paul Herm sen. In zijn opdracht wordt momen teel het achterstallig onderhoud zo snel mogelijk weggewerkt. Ook is hij op zoek naar nieuwe attracties. Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. Kortingen tot (7 dagen per week van 11.00 - 18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 121