Liever een knuffelbeer dan een stoere gorilla Gemeenteraad knipt relatie theater en ZEP door I Aandacht voor tweede fase mosselconvenant Dansen tegen geweld 34 SCHOUWEN-DUIVELAND Sluis mag meer salaris geven Politie pakt steekwapen af van Axelaar Gratis parkeren Goes op de tocht _L BP Hoi Sheila, Weet jij hoe lang drie krokodillen er over doen om een nijlpaard te verslinden? Ik wel. Als je een paar keer in de week bij Bodyline in Terneuzen gaat sporten, word je kennis over de natuur namelijk flink verrijkt. Ik weet niet of er een gedachte achter zit om de tele visies in de fitnessruimte stan daard met het geluid uit op de zenders Animal Planet of Natio nal Geographic af te stemmen. Ik kan het mij haast niet voorstellen. Het heeft iets lugubers. Zo stond ik mij vorige week op het num mer 'Eat, Sleep, Rave, Repeat' van Fatboy Slim flink in het zweet te werken op een crosstrainer, ter wijl vlak voor mijn neus een leeuw een zebra streepje voor streepje in reepjes scheurde. Naast mij stond op dat moment kent ze inmiddels vast ook wel; van die kerels met heel gespierde bovenarmen, die in een mouwloos shirtje hun sportuur- tjes voor de spiegel doorbrengen. Hup, even wat gewicht wegdu wen en dan meteen weer terug naar die spiegel. Enfin, een ieder haalt op zijn eigen manier voldoe ning uit sport, denk ik dan maar. Die voldoening haalde ik twee we ken geleden tijdens onze tocht door de Ardennen in mijn eentje. Ik heb het drie kilometer bij je vol gehouden, maar daarna ben ik op mijn eigen tempo verder gegaan. Egoïstisch? Ja, misschien. Maar goed, jij had toch wel steun van een aantal 'burnbabes' die onge veer net zulke korte pootjes als jij hebben. Ik merkte gaandeweg dat het wandelen in mijn eigen ritme dé manier is om het goed vol te houden. Je aan niets of niemand ergeren, maar volledig gefocust zijn op je eigen prestatie. Jeemig, ik begin al als een echte topspor ter te praten! Een topsporter zal ik trouwens nooit meer worden. Een: ik ben te oud. En twee: ik kan niet touwtje springen. Tijdens de wekelijkse groepstraining ondervond ik vori ge week dat ik nog net zo goed over een touwtje hup als op de ba sisschool. Ik kan er nog steeds werkelijk geen ene hout van. Ik moet je trouwens bekennen dat ik de laatste tiid ook wat vaker voor de spiegel sta. Thuis. Het gaat namelijk best lekker. Ik begin het resultaat van het vele sporten te zien. Niet meer zozeer op de weegschaal, maar wel als ik bij voorbeeld mijn broeksriem aan trek. Het wordt allemaal wat strak ker. Natuurlijk, dat buikje is niet zomaar weg. Hoeft ook niet. Niet van mij en niet van mijn vrouw Karin. Zij heeft namelijk veel lie ver een knuffelbeer dan een goril la aan haar zijde. Groeten, Raymond Meer op www.pzc.nl/overdetop OOSTBURC - Gedeputeerde Staten zijn akkoord met 'opclassificatie' van de gemeente Sluis tot en met 20x8. Dat betekent dat burgemees ter, wethouders en raadsleden meer salaris krijgen dan waar ze qua inwonersaantal van de ge meente recht op hebben. Volgens GS rechtvaardigen om standigheden als krimp, opper vlakte, veel dorpen en verhoogde werklast deze uitzondering. HULST - De politie heeft bij een grootscheepse controle in Zeeuws-Vlaanderen twee man nen aangehouden. Een 18-jarige Axelaar bleek in het bezit van een steekwapen. Hij werd geverbali seerd en het wapen werd in be slag genomen. Een 38-jarige auto mobilist uit Zelzate had te veel ge dronken en moest z'n rijbewijs in leveren. De politie controleerde tussen donderdagavond negen uur en vrijdagochtend half vier in Hulst, Axel en Sas van Gent. Het ging om preventieve controles in de strijd tegen inbraken en over vallen. In totaal zijn bij de acties zo'n 125 voertuigen gecontroleerd. Zo ongeveer liggen de grenzen die door de fractievoorzitters van de gemeenteraad van Middelburg zijn vastgesteld en waarbinnen met Lievens wordt onderhandeld. Dat is op te maken uit de toelich tingen van fractievoorzitters. Zij weigeren te vertellen wat die ka ders precies zijn, omdat zij de on derhandelingen niet willen versto ren. „Je moet netjes en zorgvuldig blijven. Eenzijdig dicteren hoe het moet worden, terwijl de ex ploitant respijt heeft gevraagd, dat doe je niet", vindt LPM-frac- tievoorzitter Piet Kraan. „Als we de kaders publiek maken, zetten we'elkaar weer klem en dat is al te vaak gebeurd", zegt CDA-frac- tievoorzitter Jan Zwemer. Hoewel dus niet concreet wordt tot hoever Lievens mag gaan van de raad, zijn wel indicaties te ge ven. Want de raad heeft in decem ber 2013 een amendement aange nomen waarin grenzen zijn ge trokken. Volgens diverse fractie voorzitters blijven de nieuwe ka ders binnen de grenzen van dat amendement. De raad bepaalde toen ook dat Lievens geen subsi die krijgt voor voorstellingen op het ZEP. Bovendien stelde de raad vast dat geen prestatie-afspraak voor 25 jaar gemaakt mag worden, maar dat steeds na 10 jaar geëvalu eerd moet worden hoe het gaat. Zo denkt de PvdA er nu ook over, zegt fractievoorzitter Peter de Doelder. Hij vindt het nog steeds jammer dat de deal met Lievens in december is mislukt. „Iedereen heeft nu water bij de wijn ge daan. Voor ons valt dat wel mee." Dat ZEP geen onderdeel meer uit maakt van de besprekingen, is ook af te leiden uit het feit dat de overeenkomst tussen de gemeen te en Lievens uit 2011 als basis dient voor de nieuwe onderhande lingen. Die overeenkomst bevat geen afspraken over geld en pro grammering voor de music hall. „ZEP is er nu buiten gehouden", beaamt D66-fractievoorzitter Rob van Eijkelenburg. „Als je alles gaat verbinden, kom je er nooit uit", stelt Zwemer. Volgens WD-fractievoorzitter Benno Nieuwenhuis biedt de overeenkomst uit 2011 voldoende ruimte voor een gezonde exploita tie van de schouwburg. Wethouder Saskia Szarafinski is blij dat Lievens bereid is in ge sprek te blijven met de gemeente. „Hij kreeg geen nieuw theater en ook andere voorstellen zijn ge sneuveld. Ik had me kunnen voor stellen dat hij nu was gestopt." EP PROTEST Dat zei ze gisteren, na een werkbe zoek in Yerseke. Dik-Faber sprak met mosselkwekers en -handel aren met name over de proble men rond de uitvoering van het mosselconvenant. Het Kamerlid liet zich aan boord van mosselkweker Jan Sinke bij praten over de problemen die kwekers ondervinden bij het in vangen van zaad met mzi's en het sluiten van delen van de Wadden zee voor bodemvisserij. De Bruse voorman Cees Otte vroeg haar aandacht voor de versnippering die ontstaat doordat er steeds her en der kleine gebieden sluiten. Bij Prins en Dingemanse wees Anton van Oost op het plan van het be drijf om beschikbare hectares voor mzi's beter te benutten. Dik-Faber concludeerde dat het goed is meer rekening te houden met ervaringen van bedrijven. GOES - De proef met gratis parke ren in de Marconistraat in Goes staat op losse schroeven. De raads fracties hebben kritiek op de tus sentijdse evaluatie en daarom heeft wethouder Loes Meeuwisse besloten zich te beraden op voort zetting ervan. De proef met gratis parkeren was in eerste instantie een geste rich ting de winkeliers. Zij stelden dat het betaald parkeren en de stren ge controle daarop klanten weg hield. Maar de Goese fracties - be halve het CDA - vinden dat het te veel geld kost. Het gaat om 6000 euro per maand. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. v,Cl 1 SUUI L van guiilld. Je door Maurits Sep MIDDELBURG - De schouwburg blijft op het Molenwater en wordt ver bouwd. De gemeente betaalt dat zelf of vergoedt de kosten als de exploitant dat doet. Over de loop tijd van de financiering is te praten. Extra parkeerruimte mag niet ten koste gaan van het park. Wat met de music hall gaat gebeuren, wordt later apart besproken met eigenaar en theaterexploitant Frans Lievens. YERSEKE - Tweede Kamerlid Carla Dik-Faber van de Christenunie gaat de zorgen van de mosselsector on der de aandacht brengen bij staats secretaris Sharon Dijksma. ZIERIKZEE - De Zeeuwse Wereldvrouwen dansten gisteren in Zierikzee tegen geweld tegen vrouwen en meisjes. Ze haakten aan bij een internationale actie. De oarre weersomsianuigi icua 1 en m.. Svui»h uk-i.-ataoctnrven binnenstad gaven de actie iets troosteloos, maar het enthousiasme van de meeste deelnemers was er niet minder om. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 120