Garage Kant officieel geopend O www.seacontractors.com OP ZOEK NAAR BEDRIJFSHUIS VESTING? O www.garagekant.nl BOG offshore in monumentaal pand Nieuwe start Offshore srE ZATERDAG 15 FEBRUARI 2014 De hal heeft nog wel een chique bankuitstraling. Een pand met karakter Seacontractors is eind 2013 ver huisd vanuit Vlissingen naar een mooi klassiek pand in het cen trum van Middelburg. Meteen bij binnenkomst valt de luxe op, met onder andere glas in lood, sfeer volle verlichting, een parketvloer en allerhande designmeubelen. In het riante gebouw aan de Gort straat, was in een ver verleden de Nederlandsche Bank gehuisvest Tekst: Henk van de Voorde Foto'S: Ruben Oreel MIDDELBURG- Het uit 1912 date rende pand beschikt over een aantal schitterende originele elementen en jugendstil details die door de jaren heen bewaard zijn gebleven. Jugend stil of art nouveau is een kunststro ming die (tussen 1890 en 1915) een korte maar hevige bloeitijd kende. Het was een reactie op het vormver- vagende impressionisme. De jugend stil kwam vooral tot uitdrukking in gebruiksvoorwerpen (zoals meubels, glaskunst, sieraden), architectuur en schilderkunst. De totale oppervlakte van het monumentenpand, met een beschermde gevel, bedraagt ongeveer 550 vierkante meter, verdeeld over drie verdiepingen. Tweederde van de ze oppervlakte bevindt zich op de be gane grond. Daarnaast beschikt het ge bouw over een geluidsdichte kelder van dertig vierkante meter met bank kluis, die via een lift en trap te berei ken is. De kluis is voorzien van slui zen en bevindt zich in een uitsteken de staat. „We hebben het pand tegen een marktconforme prijs kunnen kopen. We hadden drie panden op één dag bezocht, waarbij de perfecte afwer king van het gebouw in de Gortstraat ons opviel. De stijl is naar onze smaak. Het gebouw heeft een warme uitstraling. Het is een pand met karak ter, dat goed past bij de cultuur van ons bedrijf. We zitten liever in het sfeervolle centrum van Middelburg dan op een industrieterrein. Alle facili teiten en voorzieningen zijn hier vlak in de buurt, met diverse restaurantjes op loopafstand. We zijn echt geset teld hier", aldus Xander Schanssema, directeur-eigenaar van de maritieme dienstverlener. Er werken bij zijn bedrijf honderd mensen, waarvan 15 op kantoor in Middelburg. Daarnaast zijn er 85 werkzaam op de eigen vloot, varië rend van kapitein tot machinist en van stuurman tot matroos. ,,De verhuizing van ons hoofdkan toor van Vlissingen naar Middelburg ging gepaard met een nieuwe start van ons bedrijf. We hebben het hoofdstuk van het maritieme uitzend bureau dichtgeslagen. Daardoor wérd de zoektocht naar een nieuw pand versneld. Na een huwelijkse schei ding blijfje ook niet thuis wonen. Daar komt alleen maar ellende van." De marine contractor, die in 2014 het tienjarig bestaan viert, beschikt over een wereldwijde eigen vloot van acht schepen en heeft zestien schepen onder ship management. Het investe ringsprogramma 2014-2017 is gericht op een verdubbeling van de eigen vloot. „We werken vooral in twee areas: Europa en het Midden-Oosten. In Dubai op de Verenigde Arabische Emiraten was drie maanden geleden de doop van onze shoalbuster de Sea Hotel. Verder zijn we aan het opstar ten in Afrika. In de haven van Poin- te-Noire, de tweede stad van Congo, ligt al een schip van ons. Vervolgens proberen we daar een uitvalsbasis te veroveren." Naast de reguliere activi teiten, voorziet de maritieme dienst verlener in calamiteitenservice. Door het afstoten van de afdeling 'Per sonnel' (het maritieme uitzendbu reau) richt het bedrijf zich nu volledig op 'Marine Contracting', 'Work- boats' en 'Terminals'. Seacontractors ondersteunt terminals in de construc tiefase van projecten (bijvoorbeeld aanleg van een kustmatig eiland) met offshore utility schepen. Daarnaast heeft men ook de focus op de produc tiefase, bijvoorbeeld bij de installatie van een offshore terminal, waardoor de keten verder wordt uitgebreid. Er is ook een verschuiving naar Inspec tion Repair Maintenance (IRM), waardoor de rederij (van origine scheepsmakelaar) ook steeds meer za ken zelf gaat uitvoeren; met grote uti lity schepen die een enorm werkdek hebben om allerlei installatiewerk zaamheden te kunnen verrichten en waar mensen gehuisvest kunnen wor den zoals duikers en surveyors. Momenteel is het bedrijf druk doen de met diverse offshore projecten in het Midden-Oosten, de hele Perzi sche Golf en West-Afrika. Seacontractors in het centrum van Middelburg. De nieuwe huisvesting van KW«Sigp HULST - Aan de Meridiaan op be drijventerrein Hogeweg in Hulst werd de nieuwbouw van Garage Kant geopend. CEO Brigitte Kant bouwt voort op het levenswerk van haar vader Harold (70). 'We zijn blij met onze verhuizing van Heikant naar de historische vestingstad Hulst. Het is de meest bourgondische plaats van Nederland. En nu is Hulst echt volwassen! Voor verkoop en onder houd van Volvo trucks moetje hier nu ook zijn", aldus Brigitte.Op zater dag 8 februari was er een Open Dag, gevolgd door een groot feest voor alle medewerkers. De bijna 50-jarige on derneming is Volvo Trucks hoofd dealer voor heel Zeeuws-Vlaanderen en Noord-België. Tevens is ze Nissan dealer in Antwerpen. De negen be drijven van de Kant Groep leveren Volvo Trucks, Volvo Penta scheeps motoren en Nissan Bedrijfswagens. Ook verricht men reparatie en onder houd van Volvo autobussen. Er werken bij de hele Groep onge veer 120 mensen, verspreid over ze ven vestigingen in Nederland en Bel gië. Vanuit de Marine Industrie ves tigingen in Antwerpen, Nieuwpoort en Oostburg verricht men verkoop van en onderhoud aan Volvo Penta motoren voor binnenvaart, plezier- vaart en industrie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 115