ZEELAND Mes(t)puntje - •- Dodelijk ongeval bij Ovezande almanak 36 en 37 Wonen Emile Roemer blijkt veel fans te hebben bij Orionis. De SP-fractievoorzitter op werkbezoek in Middelburg. Kloetingte en Hoek kruisen de degens HET BEROEP Aannemer MIDDELBURG - In de kantine van Orionis in Middelburg staan twee ronde tafels. Aan de ene tafel zit ten mannen in fluorescerende werkkleding en aan de andere de directeur, bedrijfsleider en andere functionarissen. SP-voorman Emi le Roemer loopt meteen naar de tafel met de fluorescerende kle ding en schuift aan. Hij krijgt wel drie keer een stukje zelfgemaakte boterkoek aangebo den maar wrijft verontschuldi gend over zijn buik. Hij wil van de mannen weten of ze het een beetje naar hun zin hebben en wat voor werk ze doen. Dankzij Roemer krijgen ze een extra lange pauze. Dat halen ze wel weer een keer in. De afdeling Middelburg van zijn partij wilde hem graag eens laten kennismaken met Orionis, om de werknemers een hart onder de riem te steken. De toekomst van de mensen is door de bezuini gingsplannen van het kabinet im mers niet zekerder op geworden. Als je met de mensen praat zie je de paniek en de angst, vertelt SP- afdelingsvoorzitter Petroesja Sterk. Roemer heeft veel fans bij Orio nis. Verschillende van hen willen met hem op de foto. Hij krijgt op gestoken duimen en aanmoedigin gen om in Den Haag goed zijn best te doen. Brigitte Boele staat zakjes zuur tjes in te pakken en ziet haar kans schoon als de leider van de groot ste oppositiepartij aan haar tafel komt staan. Alsof het van tevoren allemaal bedacht was en ingestu deerd. Ze vertelt dat ze zich zor gen maakt over de bezuinigingen die op' hen afkomen. En„dat het schandalig is dat mensen eerder worden gezien als koeien dan als gewone werknemers. „Ik ben daar best wel een beetje boos over. Hier zitten gewoon mensen die willen werken." Vol overtui ging spreekt ze Roemer toe en die is daar best van onder de indruk: „Zij kan het beter vertellen dan de helft van de Tweede Kamer." Het Kamerlid krijgt een onge dwongen en ontspannen indruk van Orionis en de werknemers. Ze zijn ook blij dat hij langskomt. Links en rechts maakt hij een praatje. Roemer: „Je voelt de goede sfeer in het bedrijf. Als de plannen van het kabinet doorgaan moeten 7 van de 10 mensen weg. Die moe ten het dan zelf maar zien te rooien. Dan moeten ze participe ren in het arbeidsproces. Maar dat is precies wat ze hier doen. Dit is een van de meest verschikkelijke bezuinigingsplannen die vanuit Den Haag over het land zijn uitge stort. Dit zijn de meest kwetsbare mensen. Als je die aan hun lot overlaat, jaag je ze de armoede in en naar de dokter. Hier blijf je met je handen van af." Het werkbezoek zit er bijna op. Maar niet nadat er weer een foto gemaakt moet worden. Roemer laat het graag over zich heen ko men. Hij kan blijven lunchen, maar dat hoeft niet. Daarvoor is een afspraak gemaakt bij Kek, de dagbestedingslocatie voor men sen met een beperking. Dat is na melijk het adres waar Roemer 's middags op werkbezoek gaat. Ook daar waart het bezuinigingsspook rond. Hij weet dat maar al te goed, maar wil het graag met ei gen ogen zien. OVEZANDE - Bij een ongeluk op de 's-Heerenhoeksedijk bij Ovezan de is gisterochtend rond 10.30 uur een 34-jarige man uit Sas van Gent om het leven gekomen. Hij raakte met zijn bestelbusje in bot sing met een vrachtwagen, be stuurd door een 44-jarige man uit Budel-Schoot. De vrachtwa genchauffeur raakte gewond. Hééééérlijk, vinden de kinderen de tomatensoep van oma. Of moeders die ook maar een keertje maken wil de. Die voelde, zelf niet bepaald rij kelijk bedeeld met culinaire kwalitei ten, een lichte druk op de schouders. Desondanks haalde ze alle door oma op papier gezette ingrediënten in huis. Het familierecept, een Chine se variant op de soep met ballen waarvan er ontelbare recepten circu leren, vraagt onder meer toevoeging van sambal badjak. Maar hoeveel precies, dat had oma niet genoteerd. Zoonlief deed navraag, maar het antwoord temperde al zijn enthou siasme. „Ik heb oma gesproken, maar ik heb niet meer zo'n honger. Er moet een mestpuntje sambal in de soep. Hoe góór is dat?" 'Best wel een beetje boos' door René Schrier Karin Sijs (links) en Brigitte Boele van Orionis praten Emile Roemer even bij. foto Ruben Oreel ne\ftLeïl- DEZE UNIEKE AANSIEDtNG GELDT ALLEEN VOOR BE BRUIDEGOM, ZIJN VADER £8 SCHOONVADER Tip? redactie@pzc.nl VRIJDAG 14 februari 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21