Pils met Poetin DELTA IN CIJFERS Enquête: handen af van Delta mflMECO4 Gedeputeerden worden in debat aan de tand gevoeld over einde WCT commentaar ZEELAND 23 Four Freedoms Award voor Jordaanse prins Jeroen Wijsman lector aquacultuur deltagebieden HZ Financiën Netto omzet 2,2 miljard Nettoresultaat 81 miljoen Schu,d 538 miljoen Banen Staf Delta NV 50 Energie en Multimedia 650 Delta Netwerkgroep 650 Afvalbedrijf Indaver 1491 ElectriciteitsproducentEPZ 636 Waterbedrijf Evides 683 Totaal 4160 Tel je de inleenkrachten en deeltijdmedewerkers erbij dan zijn het 4558 werknemers. Binnen Zeeland zijn 1600 medewerkers werkzaam. Door bezuinigingen zal hetpersoneelbestand verder krimpen. S3 MIDDELBURG - Delta moet - ongesplitst en wel - in Zeeuwse handen blij ven. Bijna 59 procent van de deelnemers aan de enquête Macht in Zeeland van de PZC en het University College Roose- MIDDELBURG - Prins El Hassan bin Talal van Jordanië ontvangt zater dag 24 mei in Middelburg de Four Freedoms Medal voor Vrijheid van Godsdienst. De Jordaanse prins heeft zich in zijn werkzame leven hard gemaakt voor weder zijds begrip tussen de islamiti sche en de westerse wereld en het bevorderen van de dialoog tussen moslims, christenen en joden. Hij is initiatiefnemer, oprichter en ac tief lid van verschillende interna tionale instituten die de interreli gieuze dialoog en waardigheid van mensen bevorderen. Dit is de derde Four Freedoms Award die bekend is gemaakt. velt is het oneens met de stelling dat energiebedrijf Delta zo snel mogelijk moet worden gesplitst en verkocht. Daarentegen vindt 28 procent dat het bedrijf - in de len - van de hand moet wqrden gedaan. De enquête is gehouden onder vierhonderd bestuurders, politici en directeuren en toezichthou ders uit het bedrijfsleven en in stellingen. De respons: 72 procent. Fractievoorzitter Johan Robesin wil duidelijkheid over de 'politie ke relevantie' van de mededeling die ze doen in een interview met de PZC in het kader van het twee honderdjarig bestaan van de pro vincie. In het verhaal, dat woens- De meeste voorstanders van split sing en verkoop zijn te vinden on der bestuurders en politici (51 pro cent). In de non-profit sector (62 procent) en in het bedrijfsleven (55 procent) worden meer twijfels over zo'n ingreep uitgesproken. Onder de deelnemers aan de en quête die hebben aangegeven bij de Statenverkiezingen volgend jaar maart waarschijnlijk WD te gaan stemmen is de animo om dag werd gepubliceerd, geven bei de gedeputeerden aan dat het col lege de realisatie van een WCT niet meer als een beleidsuitgangs punt ziet. Dat streven staat nog wel als expliciet punt genoemd in het collegeprogramma (2011) van WD, PvdA, CDA en SGP. Verschillende Statenfracties, waar onder coalitiegenoot WD, heb ben verbaasd gereageerd op die kennelijke koerswijziging. Ze voe len zich 'overvallen' omdat zij niet de gelegenheid hebben ge had mee te praten over de achter grond en wenselijkheid van het gewijzigde beleid op dit punt. De PvZ en de Christenunie hebben Delta te splitsen en te verkopen het grootst: 34 procent. Bij CDA- stemmers kan zo'n besluit om de steun van 22 procent rekenen. On der de PvdA-stemmers krijgt de stelling van 31 procent steun. De meeste tegenstand tegen split sing en verkoop van Delta is te vinden onder wethouders en ge deputeerden (67 procent). Onder raads- en statenleden is er geen meerderheid tegen (46 procent). het dagelijks provinciebestuur ook in schriftelijke vragen om op heldering gevraagd. Groenlinks begrijpt daarentegen niets van al le ophef. Volgens fractievoorzitter Leen Harpe heeft de provincie uit sluitend een faciliterende rol door een WCT planologische mogelijk te maken. Het daadwerkelijke ini tiatief moet van havenbedrijf Zee land Seaports komen, voert Harpe aan. Vanaf 2000 is in totaal 32 mil joen euro uitgegeven aan de voor bereiding voor een containerha ven in Vlissingen-Oost. Daarvan drukt nog zo'n 13 miljoen euro (goeddeels bestemd voor natuur compensatie) op de begroting. Een koning die uitbun dig meeleeft met de Winterspelen. Een ko ning die ongedwon gen een pilsje drinkt met Vladi mir Poetin. Kan dat? Wel zeker. Willem-Alexander doet wat hij beloofde. Neder land krijgt in een andere tijd ook een andere koning. Willem-Alexander gaf altijd al enthousiast steun aan de Ne derlandse sporters. Het zou vreemd zijn als hij zich ineens afstandelijk zou gedragen. Ook met de soepele benadering van Poetin houdt de koning zich aan een lijn: die van het kabi net Rutte-II dat geen heil ziet in verzuurde verhoudingen met Rusland. Willem-Alexander is goed als vriendelijke en toegankelijke vorst. Maar hij Iaat sinds zijn aantreden ook zien dat hij zo nodig stijfjes het protocol kan volgen. Binnen deze uitersten heeft Willem-Alexander ver schillende rollen, met maar weinig ruimte voor een eigen stijl. Dat beetje lucht is de ko ning der Nederlanden gegund. VLISSINGEN - Jeroen Wijsman wordt vrijdag aangesteld als lec tor bij de Delta Academy van de HZ in Vlissingen. Hij gaat zich be zig houden met aquacultuur in deltagebieden. Hij richt zich daarbij op innovatie en duurzame vormen van aqua cultuur. De HZ werkt hierin sa men met Imares, Deltares, Neder lands Instituut voor Onderzoek der Zee (NIOZ). Wijsman is geboren in Zierikzee en studeerde biologie in Wagenin- gen. Hij combineert zijn baan als lector met een baan als senior on derzoeker delta ecologie bij Ima res in Yerseke. Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 -2700 00 DONDERDAG 13 FEBRUARI 2014 Gegevens uit 2012 Infographic Kees lammers - foto Ruben Oreel door Ben Jansen door Marcel Modde MIDDELBURG - De Partij voor Zee land (PvZ) wil in een interpellatie debat in Provinciale Staten de gedeputeerden Kees van Beveren (CDA) en Ben de Reu (PvdA) aan de tand voelen over hun uitspra ken omtrent de Westerschelde Container Terminal (WCT). In de graphic bij het verhaal over de topinkomensnorm in deze krant van 11 fe bruari is een misverstand geslopen. De be dragen bij de verschillende gesubsidieerde instellingen zijn niet de salarissen van de di recteuren, maar het jaarloon inclusief werk geverslasten. De feitelijke verdiensten lig gen 35 procent lager. Voor Terra Maris geldt bovendien een dienstverband van 25 procent. Daardoor verdient de directeur geen 113.000 maar 20.200 euro. PLAFONDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59