Boer zorgt voor primeur met brons op 500 meter sochiniru ZOIl| III) 1 PZC Huwelijk afgelast Rechtbank veroordeelt neuroloog lansen Steur tot drie jaar cel. Nabestaanden opgelucht. Windstoten, 7° WOENSDAG 12 februari 2014 ALMELO - Het bikkelharde vonnis van de rechtbank Almelo tegen oud-neuroloog Ernst Jansen Steur is van grote betekenis. De drie jaar cel komt tegemoet aan de wens tot vergelding die begrijpe lijk leefde bij de slachtoffers, die hem aanklaagden voor het zware lichamelijke en psychische letsel dat hij hen toebracht. De algemene betekenis is dat een arts niet boven de wet verheven is. Een medicus mag niet sjoeme len met testen om medicijnen te kunnen voorschrijven. Er is in een ziekenhuis geen plek voor ei gengereide artsen die wars zijn van collegiaal overleg. De rechters houden niet-functio- nerende artsen volledig verant woordelijk voor de blunders die ze maken. Een gebrek aan toe zicht of een slap ziekenhuisbe stuur, is geen verzachtende om standigheid. Het vonnis is uniek. Voor het eerst gaat een arts langdurig de cel in voor zijn medisch hande len. De gang naar de gevangenis kan alleen worden uitgesteld door een hoger beroep dat er zeer waar schijnlijk komt. Na het tuchtcollege heeft nu ook de strafrechter gehakt gemaakt van Jansen Steur. Opvallend was dat de rechters letterlijk uitspra ken overnamen van de professo ren Scheltens en Snoek. Hun af keer van Jansen Steur die een schande werd voor de neurologie, is van grote invloed op het von nis. Termen als 'hapsnap gestelde diagnoses' en 'pseudo-weten- schap over de ruggen van patiën ten' namen de rechters letterlijk over. Hoogleraar gezondheidsrecht, Jo- han Legemaate, vindt het vonnis terecht. Hij ziet het als een sig naal naar artsen dat zij kritisch naar zichzelf moeten zijn: ben ik nog in staat mijn patiënt te behan delen? „Zij hebben een bijzonde re zorgplicht." Legemaate stelt dat de affaire de afgelopen jaren al tot veel verbeteringen heeft geleid in ziekenhuizen. SOTSJI - Margot Boer heeft met haar derde plaats op de 500 meter voor een olympische primeur ge zorgd. Nog nooit won een Neder landse schaatsster op die afstand een medaille. De zege ging zoals verwacht naar de Zuid-Koreaanse Lee, Olga Fatkoelina uit Rusland werd tweede. De andere drie Ne derlandse deelneemsters speel den een bijrol. Nederlanders in actie: Schaatsen, 1000 meter mannen, vanaf 15.00 uur met Mark Tuitert, Koen Verweij, Michel Mulder en Stefan Groothuis. LONDEN - De 50-jarige Ann Duffy is dinsdag tot 8 weken celstraf veroordeeld, omdat zij het huwe lijk van haar broer zonder diens medeweten annuleerde. Duffy deed zich voor als haar toekom stige schoonzus en belde om het huwelijk te annuleren. DE STELLING UW MENING 306 reacties 8 71 161 5553C Zeeuwse groep 8-leerlingen werken zich drie dagen lang in het zweet: dinsdagochtend begonnen ze aan de Cito-toets. Diego Arissen (12) uit Zierikzee (foto) maakte als voorbereiding thuis oefenopgaven. Toch viel de eerste ochtend niet mee. De leerling van openbare basisschool 't Kofschip in Zierikzee vond de opgaven 'best wel moeilijk'. „Vooral de procenten en breuken waren lastig." foto Dirk-Jan Gjeltema Reportage en analyse op pagina 26 en 27 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 36 Los nummer 1,S5 Abonneeprijs 1,07 Medicus staat niet boven wet door Frank Timmers en Lucien Baard zie pagina 34/37: Olympische Spelen Advies school is belangrijker dan Cito-toets Reageer op pzc.nl De Olympische Winterspelen zijn nu al geslaagd ONEENS 14% r 1 Word ook abonnee! Ga naar www.pzc.nl/abonneren L.. U JU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1