Gekidnapte activist niet naar Nederland Eerste 'moedermelkbeurs' oogst kritiek Duitsers effeweg.nl supervoordelige busreizen BUITENLAND 7 Een man mailde haar: 'Het is een schande, jij en je smerige, met hiv-geïnfecteerde moedermelk!' Een paar dagen heeft ze 'alleen maar gehuild', bekent Müller. Haar idee voor een ruilbeurs voor moedermelk komt voort uit haar persoonlijke ervaringen. Haar eer ste kind kon ze niet zelf voeden. Bij haar tweede kind produceerde ze te veel melk, maar die mocht ze van het ziekenhuis niet met an dere moeders delen. Uiteindelijk gooide ze 'too flesjes moeder melk' door de gootsteen, met be zwaard gemoed omdat ze weet dat moedermelk het immuunsys teem van baby's beter opbouwt dan vervangende babymelk en zelfs het leven van te vroeg gebo ren kinderen kan redden. Müller besloot om vrouwen, die geen of weinig moedermelk pro duceren, te helpen. Ze zette mut- termilch-boerse.de op. „Om moe ders die te veel melk hebben in contact te brengen met anderen die moedermelk zoeken." Op haar website bieden zo'n veer tig vrouwen, die zich aanprijzen als 'gezonde veganiste' of'tand arts', moedermelk aan voor ge middeld 5 euro per 100 ml. Artsen en wetenschappers verwijten haar de handel in schadelijke melk - besmet met hepatitis, syfi lis of hiv - mogelijk te maken. „Er wordt op internet allang 'wild' ge handeld", zegt Müller. „Zonder enige informatie over de risico's. Ik vertel juist hoe je de melk moet koelen, dat het wenselijk is als de moeders elkaar leren ken- Artsen verwijten haar de handel in mogelijk besmette melk te hebben opgezet nen, dat het beter is om eerst te testen op ziektes. Maar de critici kijken niet eens op m'n site." Müller vertrouwt erop dat de vrouwen betrouwbaar zijn en geen ziektes of verslavingen ver zwijgen. Haar critici is dat een doorn in het oog. „Het is mis schien goedbedoeld, maar de op zet van de moedermelkbeurs is verontrustend", zei Andrea Loui van ziekenhuis Charite in Berlijn. In de VS en Groot-Brittannië be staat het fenomeen al langer. Hier beklagen officiële moeder- melk-banken zich over de concur rentie door commerciële bedrijf jes, die soms duizenden dollars per maand verdienen. Hierdoor gaat moedermelk naar gezonde zuigelingen, terwijl te weinig overschiet voor prematuur gebo ren baby's. Ook wordt moeder melk soms gekocht uit buitenissi ge overwegingen, bijvoorbeeld om er seksuele lusten mee te be vredigen. Een ijsje uit moeder melk, 'Baby Gaga', was in Londen ondanks de prijs (16,50 euro) eni ge tijd een attractie, tot de gezond heids-autoriteiten ingrepen. In die poedermelk-industrie gaan miljarden om, weet Müller. „Die bedrijven sponsoren ziekenhui zen en klinieken. Die zijn zo machtig." Ze vermoedt dat in de kritiek op haar initiatief ook die 'lobby' een rol speelt. De bekende Pakistaanse activist die volgende week in Den Haag een ontmoeting met Kamerleden zou hebben, is door onbekenden gekidnapt. Volgens zijn advocaat is de nachtelijke ontvoering uitge voerd 'door een overheidsinstan tie'. De SP had Khan gevraagd als spre ker bij een hoorzitting. SP-Kamer- lid Harry van Bommel: „Hij zou zijn opgepakt door 'mannen in uniform', maar was dat politie of niet?" De sinds 5 februari vermiste Khan werd volgens zijn vrouw en kinderen inderdaad van zijn bed gelicht in hun huis in Islamabad door een groep mannen waaron der acht personen met politie-uni- formen aan. Die laatsten weiger den zich te identificeren. Pas gisteren maakte de advocaat van de activist de verdwijning be kend. „We zijn heel erg geschrok ken, daarom hebben we een paar dagen gewacht," zegt Shazad Ak- bar die met nog twee dro- ne-slachtoffers en Karim Kahn aanstaande vrijdag naar Neder land zou vliegen. „Maar we zijn bang dat ons nu ook iets over komt", aldus advocaat Akbar. De Pakistanen zouden de Neder landse parlementariërs inlichten over de drone-aanvallen van de CIA op de Pakistaanse regio Wazi- ristan, waar veel Taliban zit. De nu gekidnapte Khan komt uit het noorden van Waziristan. Hij ver loor eerder een zoon tijdens een aanval van een CIA-drone. Na hun bezoek aan Nederland zouden de anti-drone-activisten doorreizen naar Duitsland en het Verenigd Koninkrijk voor gesprek ken met parlementariërs. Advocaat Akbar is het duidelijk dat de Pakistaanse overheid 'een signaal' wil afgeven. Sinds de ver dwijning van Karim zijn de twee andere activisten ook bang om ontvoerd te worden. Akbar weet niet of ze vrijdag durven afreizen. In de loop der jaren zijn honder den Pakistanen ontvoerd door le den van hun eigen politie- en in lichtingendiensten. Het gaat in de meeste gevallen om Talibansym- pathisanten, mensenrechtenacti visten of journalisten die als 'las tig' bekend staan. De meeste ont voerde Pakistanen worden vastge houden in onbekende verblijven van de inlichtingendienst ISI. Sommigen komen na een paar da gen weer boven water, anderen pas na jaren. Een onbekend aantal Pakistan is tijdens hun verdwij ning vermoord. €669, wèl'-hêx* jp ,1 GRATIS BROCHURE 2014 JA, ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Excursiereizen o Fietsreizen o Stedenreizen De mooiste busreizen voor de beste prijs! effeweg.nl Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 DINSDAG 11 FEBRUARI 2014 door onze correspondent Wierd Duk BERLIJN - Tanja Muller (37) is over donderd. Kortgeleden begon de Hamburgse de eerste 'moedermelk beurs' in Duitsland. Dat heeft ze ge weten. Sommige reacties zijn rond uit vijandig. foto Judith Dekker/HH door onze correspondent Harald Doornbos ISLAMABAD - De ontvoering van de Pakistaanse anti-drone-activist Ka- rim Kahn heeft tot Kamervragen geleid. De SP vindt de zaak 'zorg wekkend' en wil dat minister Frans Timmermans van Buitenlandse Za ken (PvdA) om opheldering vraagt bij zijn Pakistaanse collega. Rondreis Kroatië, Dubrovnik vanaf 17 mrt Gegarandeerd vertrek! 14 mrt Gegarandeerd vertrek! Stedentrip Berlijn Estland, Letland en Litouwen Rome, Florence en Venetië Andalusië: Granada, Sevilla en Córdoba Andorra en Barcelona s*r i" v. 10 daagse busreis Vertrek o.a.: 11, 26 apr, 9 mei, 2 jun Inclusief: 9 hotelovernachtingen 9x ontbijt 9x diner Stadsrondrit Barcelona o.l.v. Nederlands sprekende gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar 15 daagse busreis Vertrek: 7, 21 apr, 29 sep, 20 okt Inclusief: 14 hotelovernachtingen 14x ontbijt 14x diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar 4 of 5 daagse busreis Vertrek: diverse data Inclusief: Hotelovernachtingen Ontbijtbuffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar 11 daagse busreis Vertrek o.a.: 11 apr, 9 mei, 13 jun,18 jul Inclusief: 9 hotelovernachtingen 1 overnachting op een boot 10x ontbijt en 10x diner Bootovertocht Rpdbyhavn - Puttgarden Stadsrondrit en -wandeling Vilnius, Riga en Tallinn o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Naam AdresPostcode. Zonder postzegel opsturen naar effeweg.nl, Antwoordnummer 778,7700 VG Nieuwleusen dhr/mevr Plaats. 14 mrt in prijs verlaagd! Van cjsST voor €379,- 17 mrt in prijs verlaagd! Van €p99,T voor €669,- 8 daagse busreis Vertrek o.a.: 14 mrt, 11, 26 apr, 9 mei Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt 7x diner Stadsrondrit- en wandeling Rome o.l.v. Nederlands sprekende gids Stadswandeling Florence o.l.v. Neder lands sprekende gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar 15 daagse busreis Vertrek o.a.: 17 mrt, 7, 28 apr, 19 mei, 9 jun Inclusief: 14 hotelovernachtingen 14x ontbijt 14x diner Stadsrondrit Barcelona en Madrid o.l.v. een gids Stadswandeling Sevilla en Córdoba o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Supervoordelige busreizen Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7