Feisal Yamoun spoorde tientallen jongeren uit België aan te gaan vechten. Jihadisten wonen in wijk met villa's van gevluchte rijken Beruchte pedofiel niet vrij na vondst kinderporno in zijn cel 6 BUITENLAND MOSLIMSTRIJDERS ANTWERPEN - Hij ronselde tiental len moslimjongeren om in Syrië te vechten voor de islamitische staat en zelf vocht Feisal Yamoun (30) - ook wel bekend als Abu Faris - de laatste anderhalf jaar ook mee. Tot afgelopen weekeinde. Op radi cale websites werd gisteren ge meld dat Yamoun is omgekomen. De Belgische jihadist zou in een vuurgevecht een omvergeschoten elektriciteitspaal op zijn hoofd hebben gekregen. Volgens mede strijders is hij 'als martelaar naar het paradijs vertrokken'. Yamoun was met Fouad Belka- cem de oprichter van Sharia4Bel- gium. Hij werd beschouwd als de echte leider van deze radicale moslimorganisatie, terwijl Belka- cem meer de spreekbuis was. De gesneuvelde jihadist wordt gezien als een van degenen die de rellen in Sint-Jans-Molenbeek en Borger- hout aanjoegen. In de eerste plaats liep in juni 2012 een beto ging uit de hand. Er ontstond on rust na de arrestatie van een vrouw in nikaab. Jongeren be stormden daarna het politiebu reau, waarbij agenten gewond raakten. In Borgerhout kwam het in sep tember 2012 tot rellen nadat zo'n tweehonderd moslimjongeren de straat opgingen om te protesteren tegen de anti-islamfilm Innocence of Muslims. De politie werd beko geld en jongeren richtten vernie lingen aan. Belkacem zit sinds april vorig jaar in de gevangenis omdat hij wordt verdacht van lid- maatschap van een terroristische organisatie, Sharia4Belgium, en het ronselen van jongeren voor de strijd in Syrië. Justitie beschouwt Yamoun als een belangrijke ronselaar die tien tallen jongeren aanspoorde in Sy rië te gaan strijden. Van hen zijn er naar schatting twintig omgeko men. In zijn jonge jaren stond Yamoun volgens Belgische media al be kend als 'de schrik van de Seef- hoek'. In deze Antwerpse arbei derswijk joeg hij de bewoners angst aan met zijn twee pitbulls en veroorzaakte hij overlast met luide hiphopmuziek. Zijn bestem ming vond hij in Sharia4Belgium. Deze moslimorganisatie ijverde voor een islamitische staat. De vertegenwoordigers van Sha- ria4Belgium veroorzaakten veel ophef door hun extremistische standpunten over de islam en hun oproepen tot haat tegen niet-moslims. Ook werden politi ci met de dood bedreigd. In oktober 2012 kondigde Sha- ria4Belgium aan zichzelf te ont binden. Dat weerhield Justitie er niet van om in april 2013" huiszoe king te verrichten bij leden van de organisatie omdat ze verdacht werden van het ronselen van strij ders voor Syrië. Houssien Elouas- saki, een van de leiders van Sha- ria4Belgium, was vorig jaar op een filmpje te zien van de ont hoofding van een gevangen geno men Syrische soldaat. Elouassaki kwam vorig jaar om het leven. Ook is de dood gemeld van Nour- redine Abouallal, die in 2012 woordvoerder was van Sharia4Bel- gium. KAFR HAMRA - Veel Belgische ji- hadstrijders zijn terechtgekomen in Kafr Hamra. Bij deze plaats is Feisal Yamoun gesneuveld. Kafr Hamra is een grote woonwijk met villa's, niet ver van Aleppo. De jihadisten wonen er in groe pen van een man of twintig in de huizen van gevluchte bankdirec teuren en andere rijke Syriërs. Een teruggekeerde jihadist, Mi chael 'Younes' Delefortrie, be schreef dat het villa's waren met zwembad en vier of vijf badka mers. Hij meldde ook dat het le ven iets minder luxueus was dan het beschrijven van de onderko mens doet vermoeden. Soms is er gedurende enkele dagen geen elektriciteit en warm water is er sowieso amper. Delefortrie - ook lid van Sharia4Belgium - keerde gedesillusioneerd terug uit Kafr Hamra. Hij zei naar deze plek te zijn ge gaan om als een goede moslim te leven in een bevrijde stad. Hij trof echter bij aankomst allerlei ri valiserende groepen aan die el kaar dwarszaten en probeerden zwart te maken. Dat liet hij tij dens interviews merken. Lijk wandelaar gevonden in Ierland Ierse reddingswerkers hebben gisteren een lijk in zee gevon den tijdens de zoektocht naar twee vermisten. Volgens Ierse media ging het om een Neder lander en een Duitser. Het is nog niet duidelijk van wie het lichaam is. De mannen maak ten zaterdag een wandeling langs de kust op een schier eiland in het zuidelijke graaf schap Cork, maar kwamen niet meer terug. De vrees bestaat dat ze langs de kust zijn veron gelukt tijdens het noodweer met zeer harde wind en hoge golven. Er werd met helikop ters naar de vermisten gezocht. Alles wees erop dat de kinder moordenaar Mariusz Trynkie- wicz (51) vandaag vrij zou komen. Maar op het allerlaatste moment is in zijn cel kinderporno gevon den. De mogelijke vrijlating van Trynkiewicz heeft in Polen veel losgemaakt, en alles werd uit de kast getrokken om dat tegen te gaan, zowel politiek als juridisch. Iedere keer weer wist Trynkie wicz de dans te ontspringen. Zijn doodstraf werd in 1989 al omge zet naar 25 jaar cel. Een nieuwe wet die vorig jaar door het Poolse parlement is aangenomen werd zo laat van kracht dat vrijlating dreigde. Maandag heeft de rechter al beslo ten dat Trynkiewicz de procedure van de 'beestenwet' in relatieve vrijheid mag afwachten, ondanks protest van het gevangenisbe- stuur. De plotselinge vondst van tekeningen en foto's van minder jarigen is voor de Poolse autoritei ten dan ook een cadeautje. Maar meerdere experts vinden het alle maal iets té toevallig. Schoonzoon Spaanse koning wacht zware eis Aanklagers in Spanje overwegen 10 tot 19 jaar celstraf te eisen te gen de schoonzoon van de Spaan se koning Juan Carlos, de hertog van Palma, Iftaki Urdangarin. De aanklagers beschuldigen hem er van als voorzitter bij een liefdadig heidsstichting 6 miljoen euro overheidsgeld te hebben verduis terd. Daarnaast wordt hij beschul digd van valsheid in geschrifte, fraude en misdrijven met betrek king tot de belastingen. De straf eis kan veel minder worden, wan neer de verdachten in deze zaak, vooral Urdangarin en zijn ex-za kenpartner Diego Torres, snel weggesluisd geld terugbetalen. Tienduizenden eisen vertrek 'giraffebeul' In Denemarken wordt massaal het aftreden geëist van Bengt Holst, de directeur van de die rentuin van Kopenhagen. Die heeft zondag de gezonde giraf fe Marius laten afmaken. In het fokprogramma van de Europe se Associatie van Dierentuinen en Aquaria (EAZA) waar ook de zoo van Kopenhagen lid van is, zouden al veel giraffes met dezelfde genen zijn. Ruim 27.000 mensen eisten op inter net de 1,5 jaar oude Marius te sparen. Holst hamert erop hij ervoor moet zorgen dat zijn dierentuin een gezonde giraf- fenpopulatie blijft houden. Ronselaar dood in Syrië door onze redactie buitenland Feisal Yamoun, ofwel Abu Faris (rechts), met Faoud Belkacem (midden) in februari 2012. foto Patrick de Roo/HH WARSCHAU door onze correspondent Michiel van Blommestein CORK PALMA DE MAJORCA KOPENHAGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6