ZEEUWS-VLAANDEREN Koffie almanak Schapen terug op Zwindijk Drugsverkoper in Axel opgepakt B en W van Sluis vragen de raad 1,25 miljoen beschikbaar te stellen voor de ontwikkeling van de Breskense haven. BRESKENS - Opening begin vol gend jaar is waarschijnlijk té am bitieus, maar de Sluise wethouder )an Schaalje verwacht dat de eer ste paal voor de Visserij-Experien- ce, inclusief nieuwe vismijn en visserijmuseum, nog dit jaar de grond in gaat. De gemeenteraad moet het college deze maand dan wel opdragen verder te gaan met de uitwerking van de Breskense havenplannen én akkoord gaan met (voor)financiering voor een bedrag van 1,25 miljoen euro. Sluis overlegt al jaren met de pro vincie, Rijkswaterstaat, jachtha ven, vismijn, havenbedrijven, KNRM, projectontwikkelaars en visserijmuseum over het op de schop nemen van het havenge bied. De kaarten werden eerst ge zet op uitbreiding van de vismijn met een 'belevingsmuseum', waarin tevens allerlei producten zouden worden verkocht. Op het dak zou een echte viskotter als uit hangbord fungeren, ook voor het visserijmuseum. Jachthaven Breskens BV ziet ech ter de beste (financieel haalbare) uitbreidingsmogelijkheden in de huidige vissershaven. Na veel ge praat zijn alle partijen uiteinde lijk akkoord gegaan met verhui zing van de hele Visserij Experien ce naar de Handelshaven. Vismijn en visserijmuseum krijgen een nieuw onderkomen, de kotter is direct vanaf het Spuiplein te zien én de band tussen haven en dorp wordt steviger. Medewerkers van het visserijmu seum gooiden eind vorig jaar hun kont tegen de krib, omdat ze niet gekend waren in de plannen. Vol gens wethouder Schaalje is de kou uit de lucht. „Ze dachten dat de pap al was gestort, maar ze kunnen zelf meepraten over de in richting van een nieuw mu seum." Bewoners van De Remise uitten onlangs kritiek op de 'ma gere financiële onderbouwing'. Schaalje denkt dat de onmin voor al voortvloeit uit angst voor uit zicht op een torenflat. Maar, bena drukt de wethouder, het apparte mentengebouw op de Kaai - me de nodig om geld in de gemeente kas terug te laten vloeien - krijgt niet meer dan drie woonlagen. Hoewel enkele raadsleden de fi nanciële risico's en inzet van een projectleider van buiten aan de or de zullen stellen, vertrouwt Schaalje er op dat de raad deze maand groen licht geeft. BECRAZING AXEL - In Axel is afgelopen week end in het kader van een interna tionale actie tegen drugshandel de eigenaar van een 'drugspand' opgepakt. Al eerder was daar bij een onderzoek drugs gevonden. De politie hield naast de pandeige- naar drie kopers van harddrugs aan. Zij zijn na verhoor vrijgela ten, de eigenaar is vastgezet. Ook in Terneuzen was een inval in een drugspand waar vaker sprake was van overlast. De politie trof 460 gram gedroogde henneptop- pen aan en een kwekerij met 98 planten. De bewoner is gearres teerd. Na verhoor mocht hij gaan. De achtjarige David is goed op de hoogte van de voorkeuren van zijn vader, zo bleek onlangs weer. Na een bezoek aan een nieuwe klant, arriveerde de man des huizes thuis. Het was wat later geworden en zijn familie zat al aan de warme maal tijd. Hij was nog maar net aange schoven, toen zijn echtgenote vroeg hoe het was gegaan. „Wel goed" antwoordde hij, „het is een goed bedrijf." „O, en wat vind je dan zo goed aan dat bedrijf', was de vervolgvraag van mama. Terwijl vader nog aan het nadenken was over het ant woord, was zoonlief David hem al voor. „De koffie!" DINSDAG 11 februari 2014 Snel door met haven Breskens door René Hoonhorst Tip? redactie@pzc.nl zingsblokken' bestaat die uit het aanleggen van nieuwe broedeilanden en het verbreden en verdiepen van de Zwingeul. Met dat laatste wordt volgend jaar begonnen. Parallel eraan wordt bij Knokke ook een nieuw bezoekers centrum en -park aangelegd. Het loslaten van de schapen in hun nieuwe omgeving ge beurde onder toeziend oog van enkele leden van de Euro pese Commissie. De Italiaanse Laura Minniti mocht de die ren 'loslaten' (foto), foto Mark Neelemans KNOKKE - Vijf schapen houden sinds gisteren het gras van de dijken en duinen bij natuurgebied Het Zwin, tus sen Knokke en Cadzand, kort. De dieren werden overge bracht van de westelijker gelegen Zwinweide, waar ze al jaren verblijven, naar de rand van het getijdegebied. De verplaatsing van de dieren is niet uniek: ook in het ver leden graasden er schapen op de dijken. De rentree van de dieren is wel een mijlpaal in de grondige opknapbeurt van Het Zwin. Naast het terugbrengen van nieuwe 'begra-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59