66 Onze ouders hadden niets met de sport voordat wij ermee begonnen 32 SPORT Ruben en Annelien Boutens begonnen als recreatieve karters, maar zijn uitgegroeid tot wereldtoppers. In juni gaan ze naar het WK in Brazilië. MIDDELBURG - Ruben en Annelien Boutens zijn twee grote namen binnen het Nederlandse en inter nationale indoorkarten. Ruben reed tijdens zes van de zeven WK's waarop hij acteerde in de top tien en zijn zus werd afgelo pen jaar wereldkampioene. In juni staat er weer een WK op het programma, in Brazilië. „Dit jaar ga ik voor de wereldti tel", zegt de 21-jarige Ruben vast beraden. „Het is altijd al mijn ul tieme doel geweest om de beste van de wereld te worden, maar tot nu toe heb ik dat helaas nog niet kunnen bereiken. Mijn beste prestatie is een tweede plaats in 2010 tijdens het WK in Phoenix. Dit jaar hoop ik dat te overtref fen." Zijn twee jaar jongere zus heeft de taak" om er komende zomer froor te zorgen dat de wereldtitel een jaartje langer bij haar in het bezit blijft. „Maar dat gaat niet makkelijk worden", blikt ze voor uit. „Het niveau van de Braziliaan se indoorkarters ligt erg hoog en het deelnemersveld bij deze toer nooien bestaat vaak voor een groot gedeelte uit mensen uit het gastland. Dus het wordt pittig, maar ik ga mijn best doen." Met een broer en zus die dusda nig goed presteren op mondiaal niveau zou je verwachten dat zij voortkomen uit een echte kartfa- milie. Maar niets is minder waar. „Onze ouders hadden niets met de sport voordat wij ermee begon nen", vertellen de Middelburgers, die doordeweeks in Rotterdam wonen en studeren. „Ik ging ooit met mijn kin derfeestje karten en dat vond ik ontzettend leuk. Toen heb ik me ingeschreven bij de kartbaan om te gaan trainen en wedstrijden te rijden. Dat beviel zo goed, dat ik ben blijven hangen", vertelt Ru ben over het begin van zijn car rière uit. Ook zijn zus is door hetzelfde kin derfeestje aan het rijden geslagen. „Maar wel wat later dan Ruben", vertelt ze. „Mijn broer is vrij snel na dat feestje al gaan karten, maar bij mij duurde het wat langer. Op een gegeven moment ging ik sa men met een vriendin wat rond jes rijden hier in Middelburg en daarna heb ik toch besloten om me ook in te schrijven. Ik ben er nu zo'n vijf jaar serieus mee be zig." In de beginjaren van hun car rières behoorden de twee niet di rect tot de uitblinkers. Maar in middels zijn ze niet meer weg te denken van het erepodium. „Mis schien willen wij nog liever win nen dan onze tegenstanders of zijn we tactisch beter", zegt Anne lien, terwijl ze hardop nadenkt over de oorzaak van hun goede presteren. „Of het feit dat we te gen veel coureurs van hoog ni veau hebben gereden en op veel verschillende banen kunnen rij den." „Ik denk dat het plezier ook heel belangrijk is", zegt haar broer. „Om goed te kunnen presteren, moet je de sport wel leuk vinden. En door het winnen van prijzen groeit het plezier. Het is een soort wisselwerking." Binnen het karten wordt onder scheid gemaakt tussen twee ver schillende vormen: indoor en out door. De Middelburgse broer en zus hebben voor de eerste vorm gekozen. Hier zijn verschillende redenen voor, geeft Ruben aan. „De belangrijkste daarvan is geld. Bij het outdoorkarten rijd je altijd in je eigen kart. Deze kun je zo snel maken als je wilt, maar dan moet je wel onderdelen kopen." „Indoorkarten is veel eerlijker", neemt zijn zus het woord van hem over. „Er wordt door ieder een in dezelfde karts gereden. Dit zijn meestal wagens van de kart baan waar de wedstrijd wordt ge organiseerd. Voorafgaand wordt er geloot in welke kart je moet rij den, omdat iedere kart wel eens iets kan mankeren. Het lot be paald welke wagen je krijgt. En op deze manier is het geld niet door slaggevend voor je prestaties. Het gaat vooral om tactisch inzicht en ervoor zorgen dat je het maximale uit de wagen haalt die aan jou is toegewezen." Maar om wereldkampioen te worden bij het indoorkarten heb je ook nog aardig wat poen nodig. „Je moet veel reizen en dat kost natuurlijk geld", geven beide coureurs aan. „Neem nu Brazilië. Je moet daar je hotel betalen, we moeten vliegtickets kopen en we willen ook graag een weekje eerder gaan, zodat we alvast op het parkoers kunnen trainen en aan de baan kunnen wennen. Daarnaast rijden we ook nog eens internationale wedstrijden om het tegen de beste rijders van de wereld op te kunnen nemen. Dat is nodig om op niveau te blijven." Dergelijke reizen worden voor een groot deel mogelijk gemaakt door sponsors. „We hebben een aantal bedrijven dat ons helpt. Eén daarvan is de kartbaan in Mid delburg. Deze bedrijven hebben wij allemaal zelf benaderd, we moeten alles zelf doen. Dat is vaak heel lastig. Een bedrijf wil na tuurlijk naamsbekendheid in ruil voor het geld dat ze geven. Maar daar hebben wij weinig ruimte voor. Het enige dat we kunnen doen is een logo op ons pak laten borduren. Maar dat zie je nauwe lijks. We moeten het daarom voor al van de gunfactor hebben", ge ven de broer en zus aan. Naast het bedrijfsleven zijn de ouders van de twee Middelburgse karters ook ontzettend belangrijk. „Zij staan ons altijd bij, zijn er altijd voor ons. Waar we ook heen gaan/we zijn nooit alleen. En ook geven ze ons financiële hulp als dat nodig is. Zonder hen hadden we nooit kunnen bereiken waar we nu staan", besluit het tweetal. Reserves Groene Ster verliezen opnieuw 4 De zaalvoetballers van Groene Ster 2 verkeren niet in hun bes te vorm. Na de 7-4-nederIaag van vorige week tegen FM Sra- nang gingen de Vlissingers ook onderuit tegen Be'79: 6-5. Na dat een van de verdedigers van de thuisclub in eigen doel had geschoten, scoorde Nicky van Merrienboer voor de rust twee keer. In de tweede helft waren Menancio Weeda en Roniël Uranie de doelpuntenmakers voor Groene Ster 2. De Nooijer is in beeld bij Oranje onder 17 Bradley de Nooijer is opgenomen in de voorlopige selectie van Oran je onder 17. De zoon van oud-prof Gérard de Nooijer speelt sinds dit seizoen bij Sparta, waar zijn vader en oom Dennis in het verleden onder contract stonden. Bradley de Nooijer, een linksbeni ge verdediger, hoort half februari of hij is opgenomen in de defini tieve selectie van 22 spelers. Die groep neemt van 23 februari tot en met 3 maart in Portugal deel aan een vierlandentoernooi. De Fretes scoort voor Oranje onder 15 jaar Nazario de Fretes heeft met het Nederlands elftal onder vijftien jaar heeft het drielandentoernooi in Turkije gewonnen. De Middel burger, die bij Sparta speelt, had een belangrijk aandeel in de 2-i-zege op Turkije. De Fre tes maakte in de veertiende mi nuut uit een vrije trap de 1-0. Leandro Fernandes benutte hier na een penalty. In blessuretijd deed Turkije nog iets terug. Dat was op een moment dat De Fretes al was gewisseld. Succes voor Zeeuwse jeugdtafeltenissers De tafeltennissers Jonathan Claus (TTCM) en Jim van Acker (SAR'72) hebben zich ge plaatst voor de finale van de na tionale jeugdmeerkampen. Dit deden zij zondag tijdens de hal ve finales van het meerkamp- toernooi in Assen. De twee Zeeuwen komen uit bij de welpen, de categorie tot elf jaar. De finale staat gepland in het weekend van 31 mei en 1 juni en wordt gehouden in Pan- ningen. Emma Sophie Peters maak naar het NK Emma Sophie Peters mag Zee land in de klasse Zi pony's cate gorie DE vertegenwoordigen bij het Nederlands kampioen schap. De nationale titelstrijd wordt 15 maart in Ermelo ge houden. Emma Sophie Peters, die voor De Kleppertjes in Axel uitkomt, haalde bij het ZK in Nieuw- en Sint Joosland met Pol's Esme respectievelijk 203 en 205 punten. Dat was goed voor een totaalscore van 60 procent. Het begon met een kinderfeest) e door Daniel Vervelde Ruben en Annelien Boutens BERKEL-ENSCHOT ZEIST ANTALYA ASSEN AXEL Ruben en Annelien Boutens richten zich beiden op het WK van komende zomer, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52