wereldkampioenschap van 2016 in Qatar SPORT 3f Trio Kerkwerve redt het niet Delta Sport-duo in halve finale NK Vreeke winnaar in Graanbeurs Verlies Mevo'80 vlakke Ronde van Qatar (van Tour-organisator ASO) op het pro gramma en volgende week kan er geklommen worden in de Tour van Oman (ook ASO). „Nu veel koersen rond de Middellandse Zee het lastig krijgen om hun wedstrijd overeind te houden, tref je hier onder heel goede weersom standigheden en prima alterna tief. Er wordt - net als vandaag - ook nog eens op niveau gestre den", schetst Boven de behoefte waarin de wedstrijden in het Mid den-Oosten voldoen. In de tweede rit liet Omega Phar- ma Quick Step, de ploeg van lei der (en winnaar van de eerste etappe) Niki Terpstra zien wat koersen in Qatar inhoudt. De wind en het vlakke land lenen zich voor waaierrijden en dat is precies waar OPQS op aanstuurde. Met zes man in de kopgroep van achttien werd Tom Boonen naar de ritzege geleid. Terpstra be houdt daarnaast de leiderstrui. Vandaag staat een tijdrit op pro gramma. Daarin kan Lars Boom van Belkin proberen Terpstra van de troon te stoten. Giant won vorige week in Dubai met Marcel Kittel drie ritten. „Voor ons was het de ideale wed strijd voor onze sprinttrein. In Qa tar en Oman zijn we er jammerge- noeg niet bij", zegt ploegleider Ru- di Kemna. De ploeg kreeg geen uitnodiging voor beide koersen. Voor Kemna zijn de wedstrijden in het zand zeker geen trainingsrit- ten of voorbereidingskoersen. „Het zijn serieuze wedstrijden. Ze veranderen het wielrennen in die zin dat een ploeg het hele seizoen van januari tot en met oktober zijn piekmomenten moet hebben. Aan de andere kant worden ren ners tegenwoordig gewoon een keertje moe. Dat betekent dat na iedere wedstrijdfase er ook weer een rustperiode volgt voor de vol gende wedstrijdreeks van een ren ner begint." Jan Boven gelooft dat de nieuwe, goed georganiseerde, financieel sterke koersen in het Midden-Oos ten de opmaat zijn naar een sei zoen dat twaalf maanden duurt: „Ook omdat er in deze periode in Australië en Zuid-Amerika nieu we wedstrijden zijn bij gekomen." Een WK in Qatar blijft echter een bijzonder iets, weet Boven. „Dit land leent zich bij uitstek voor de ploegentijdrit." Zo vlak is het en zo mooi, breed en recht zijn de wegen. „En ga er maar vanuit dat ze voor de wegwedstrijd gewoon een berg aanleggen. Omdat hier nu eenmaal alles gemaakt kan worden." KERKWERVE - De tafeltennissers van Kerkwerve, spelend met inval ler Jos Lindeman, hebben in de vierde klasse met 6-4 verloren van Big Smash 2. Stoffel van der Wekken kon alleen winnen van Klaas de Buck, al waS het moeizaam met 5-11 in de vijf de game. Bart de Bruine klopte De Buck eveneens; hij had er vier ga mes voor nodig: 7-1111-7 8-11 4-11. Jos Lindeman won van De Buck met vrijwel dezelfde cijfers als De Bruine. De Big Smash-spelers Bet- sie Stroo en Jan Koene bleven on geslagen. De winst in de dubbel betekende het vierde punt voo? Kerkwerve; De Bruine en Van der Wekken wonnen in vijf games van Stroo en Koene. Het tweede team verloor in een andere vierde klasse met 1-9 van Reijnaert 1. BREDA - De turnsters Quinty van Oeveren en Noah de Ruiter van Delta Sport plaatsten zich in Bre da voor de halve finale van het NK in de derde divisie, categorie pupil 1. Met een score van 49.300 en een zesde plaats turnde Van Oeveren een uitstekende meerkamp. De balkoefening won ze zelfs. De Rui ter kwam tot 48.225 punten en een negende plaats. Iris Ruiten beek werd twaalfde. Daphne Rot te (jeugd, derde divisie) eindigde op de elfde plaats. Juniore Joyce Papeveld (derde divisie) eindigde als zesde met 40.725 punten. Bij de eerste voorrondewedstrijd in Breda eindigden Emy Bleijs- wijk (zevende), Heping Harsveldt (achtste) en Franka Sleicher (ne gende) in de top tien van de pupil 1 en 2 vierde divisie. ZIERIKZEE - De zestiende editie van het driebandentoernooi om de Graanbeurstrofee is gewonnen door Cees Vreeke uit Middelburg. Hij versloeg Ron Speijer uit Dreischor na een spannende fina le. Het was vier jaar geleden dat een niet-Schouwenaar de zege opeis te. Vreeke werd de opvolger van zijn stadgenoot Arnold Sloot- mans, die in 2010 het toernooi op zijn naam schreef. Onopvallend maar degelijk overleefde Vreeke drie ronden en hij bleek op de slotdag de sterkste van de acht overgebleven deelnemers. De finale tegen Speijer ging lang gelijk op, maar in de slotfase pak te Vreeke na series van zes en vier met 25-15 de trofee. GOES - De basketballers van Me- vo'8o hebben in Goes met 58-51 verloren van Volharding 2. Het Schouwse team blijft wel koplo per in de tweede klasse. Mevo'Sb keek de hele wedstrijd tegen een achterstand aan. Na de pauze kwam de ploeg terug tot 34-29, maar kleiner werd het verschil nooit. y DINSDAG 11 FEBRUARI 2014 Jesse Huta Galung realiseert zich dat hij het niet gaat redden in de eerste ronde van het World Tennis Tournament, foto Henk Seppen/VI Images y.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51