Rabobank wil graag betrokkenheid tonen Parkeerverbod rond scholen in Haamstede SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Scaldis Jazzband bij viering pril jubileum Jazzclub Ondernemersplein Op Schouwen-Duiveland leidde die verandering tot de sluiting van twee Rabobankkantoren. Het derde, in Zierikzee, verhuisde naar de Grachtweg buiten het stadscentrum. Op 21 februari opent de nieuwe locatie officieel haar deuren. „Ons oude kantoor in Zierikzee, met een grote bank- hal en een paar spreekkamers, vol deed niet meer", vertelt Ad de Korte, directievoorzitter van Ra bobank Oosterschelde. „Naast het feit dat bijna alles online gebeurt, gaan onze zakelijke en private banking adviseurs vaak naar de klant toe. De klanten die ons nog wel bezoeken komen vooral voor verzekeringsadvies of het afslui ten van een hypotheek. Het nieu we pand is daarop uitgerust." Op Schouwen-Duiveland heeft de Rabobank van oudsher een hoog marktaandeel. De Korte: „Wij verstrekken ongeveer een derde van de hypotheken op dit eiland. En het blijkt dat we in 2013 zo'n vijf procent meer zakelij ke financieringen verstrekten in vergelijking met 2012." Dit komt volgens de directievoorzitter voor al door de grote betrokkenheid bij de klant en diens leefomgeving. Toch is de bank ook weieens on derwerp van de lokale discussie. Toen onlangs bleek dat een pinau tomaat in de Zierikzeese Grevelin- genstraat zou verdwijnen, gingen buurtbewoners de straat op om handtekeningen te verzamelen te gen de opheffing. Hun actie mocht niet baten. „We zoeken nu naar een geschikte, goed bereikba re plaats in het centrum. Graag zouden we de wijkbewoners op Wij verstrekken ongeveer een derde van de hypotheken op dit eiland een andere manier blij maken. Door een bijdrage aan de bouw van een speelplaats bijvoorbeeld of een andere wens uit de wijk." De Rabobank is een coöperatieve bank, wat betekent dat zij geen winst hoeft te maken voor aan deelhouders. Het geld dat daar door 'overblijft' wordt groten deels gestoken in steun aan projec ten, met geld maar ook met ken nis of menskracht. Op dit mo ment steunt de bank zo'n 85 stich tingen en uiteenlopende projec ten op Schouwen-Duiveland. Van een bijdrage aan de aanleg van toi letten in de een kerk, tot donaties aan het visserskoor en de ouderen- sociëteit. „We willen laten zien dat betrokkenheid erg belangrijk is voor ons", vertelt De Korte. „Dat brengen we in de praktijk door in ieder dorp een ambassa deur aan te stellen. Nu zijn er ze ven ambassadeurs, maar de bedoe ling is dat er in ieder dorp een komt." Daar kunnen twintig auto's in. De rest moet naar het parkeerter rein van van het dorpshuis of bij het oude postkantoor aan de Bern- hardstraat. De verplichting geldt alleen tijdens schooltijd: maan dag tot en met vrijdag van 7.30 tot 16.30 uur. Na die tijd mag ook op de weg, naast de vakken worden geparkeerd. „Zo hebben de bewo ners van de Julianastraat 's avonds en in het weekeinde geen last van de beperking", licht verkeersamb- tenaar Peter de Winter toe. De maatregel is genomen voor de veiligheid van de schoolkinderen. Omdat de weg doodloopt, ont staat bij aanvang en eind van de schooldag een chaos van voor- en achteruitrijdende auto's. Er wordt op de weg en op het trottoir gepar keerd. Kinderen slalommen daar op de fiets tussendoor. Verzoeken van de school aan ouders die hun kind met de auto naar school brengen, hebben niet geholpen. De dorpsraad van Burgh-Haamstede is, volgens De Winter, blij met de verkeersmaat regel. ZONNEMAIRE t In Proeflokaal d' Ouwe Smisse in Zonnemaire vindt zondag een feestje plaats ter ere van het feit dat de zondagse 'Jazzclub' een jaar bestaat. De Scaldis Jazzband die al dertig jaar een band heeft met d' Ouwe Smisse, treedt deze middag vanaf 14.30 uur op. Later dit jaar ver wacht uitbater Evert van Dilst on der meer Naomi Adriaansz, Champagne Charlie, Nuages en 'huis-jazzpianist' Martijn Wijs man op de Jazz-clubmiddagen. De middagen kunnen worden af gesloten met een hapje eten. Meer informatie en reserveren kan via ouwesmisse.nl DINSDAG 11 FEBRUARI 2014 Directievoorzitter Ad de Korte van Rabobank Oosterschelde wil de bewoners van Poortambacht compenseren voor het verlies van de pinautomaat, foto Mechteld Jansen door Sharon van Oost ZIERIKZEE - Bankkantoren worden lang niet meer zo druk bezocht als zo'n tien jaar geleden. Een simpele transactie en het aanvragen van een nieuwe pas doe je tegenwoor dig in een paar minuten via het in ternet. Ad de Korte Drukte bij het uitgaan van de scholen in Burgh-Haamstede. Binnenkort mag alleen nog in de vakken worden geparkeerd, foto Dirk-Jan Gjeltema BURGH-HAAMSTEDE - Bij de twee ba sisscholen aan de Julianastraat in Burgh-Haamstede mag binnenkort alleen nog worden geparkeerd in de vakken van het parkeerterrein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49