Knegt faalt als hij te veel nadenkt 'Dit is een k-sport' Jt O SPORT 29 Uiterst koel lijkt Sjinkie Knegt in zijn allereerste optreden over het ijs te schaatsen. Hij ligt vierde. Niet genoeg voor een plaats in de halve finale. Maar Knegt dringt niet aan. Het bekende, vernieti gende eindschot komt niet. Dan heeft hij kennelijk gezien dat er iets is gebeurd voor hem. Een dis kwalificatie waardoor hij op schuift in de uitslag en toch ver der mag. Hoe koel kan iemand zijn. Maar schijn bedriegt. „Sjin kie bakte er niets van. Hij reed met geknepen billen rond", zegt coach Jeroen Otter. Knegt knikt. De 1.500 meter zou hem op het lijf geschreven moeten zijn. Kne gt was veel te gespannen, zegt Ot ter. „Dat wil ik niet zeggen", coun tert Knegt. „Ik dacht te veel na." De nasleep van het in januari ver reden EK heeft toch meer impact op Knegt dan gedacht. De opgesto ken middelvingers en de trappen de beweging gingen de hele we reld over. In het shorttrackwereld je wordt er volop over gepraat. Ook door de scheidsrechters. Juist de gedachte dat alles wat Knegt doet onder een vergrootglas ligt, werkt op deze eerste rit verlam mend. Knegt: „Ik hoef maar wat uit te vreten en dan word ik met de grond gelijk gemaakt. Dat zit tenminste in mijn hoofd." Drie kwartier sluit Knegt zich in de kleedkamer af. Hij kijkt 'zich zelf via de spiegel een paar keer diep in de ogen. Nu ontsnapt hij nog, maar zo'n misser mag beslist niet nog een keer. In de halve finale heeft Knegt de kop er aardig bij. Alleen durft hij de aanval niet te openen op de uit eindelijke olympisch kampioen Charles Hamelin. Knegt blijft zit ten waar hij zit en wordt verrast door de Brit Jack Whelbourne, die binnendoor komt. Met een volgens Knegt onreglementaire ac tie. Knegt ligt eruit. Te lang treurt hij niet. De B-finale zorgt er in ie der geval voor dat hij met een goed gevoel terugkeert naar het olympisch dorp. Knegt heeft er vertrouwen in voor de rest van het toernooi. Ook al is zijn beste afstand nu al geweest. Höfl-Riesch beste op super combinatie Maria Höfl-Riesch heeft gisteren haar olympische titel op de super combinatie geprolongeerd. De Duitse wisselde een sterke afdaling af met een razendsnelle slalom. Dat was voldoende voor haar derde gouden medaille op de Spelen. De 29-jarige Höfl-Riesch kan vandaag op de afda ling geschiedenis schrijven door als eerste Duitse skiester vier olympische gouden plakken te winnen. „Ik kan het haast niet geloven", stamelde de dolgelukkige Höfl- Riesch. Goud voor Canadees Charles Hamelin De Canadees Charles Hamelin heeft gisteren het eerste shorttrackgoud opgehaald bij de Olympische Spelen in Sotsji. Hij won in het met 12.000 toeschouwers gevulde Iceberg Skating Palace de finale van de 1.500 meter. De Chinees Han Tianyu greep het zilver, de Russische pu bliekslieveling Victor An pakte brons. Voor de 29-jarige Hamelin is het zijn derde gouden olympische plak. In Vancouver won hij vier jaar geleden individueel de 500 meter en met het Canadese team de aflossing. hoogten in de pijp. Tot Pearce tij dens de training naar beneden knalde en voor White de weg naar het goud in Vancouver wijd open lag. Vandaag gaat hij voor zijn derde olympische zege. De slopestyle liet hij er dit weekein de voor lopen. Dat risico liep hij liever niet. ste moeite met het stoere, vrijblij vende imago van het freestylen. Aanvankelijk wilden de boarders vooral op uitstraling beoordeeld worden. Als het er maar vet en cool uitzag. Uiteindelijk moest men mee in een jurysysteem waarbij de moeilijkheidsgraad van sprongen een grote rol speelt. Pearce vocht in de aanloop naar Vancouver een koude oorlog uit met zijn grote concurrent Shaun - The Flying Tomato - White. Ze stuwden elkaar letterlijk tot grote klap op de rand of op de bodem van de pipe. De toppers van nu zijn er van overtuigd dat de gren zen van wat mogelijk is nog lang niet zijn bereikt. Ook omdat het een jonge sport is die de laatste ja ren pas echt professioneel wordt beoefend. In het begin heerste vooral het vrijheid-blijheid-beginsel. Het was Jackass - de tv-serie vol spec taculaire en levensgevaarlijke stunts - op een snowboard. De sportbonden hadden de groot- De 26-jarige Van Kerkhof heeft een chronische rugblessure en stopt na dit seizoen. „Maar dat wil je ook niet op deze manier." Voor haar zus Yara van Kerkhof en kopvrouw van de ploeg Jorien ter Mors was de klap iets minder groot. Zij hebben vanaf donder dag nog drie individuele afstan den te rijden. Beiden plaatsten zich gisteren voor de halve finale van de 500 meter. „Ik zal dan ook zeker niet wakker liggen van deze uitschakeling", zei Ter Mors. „Dit hoort erbij: you win some, you lose some. Maar het was niet terecht, denk ik." Bondscoach Jeroen Otter koos voor 'c'est la vie'. „Ik heb de beel den teruggezien en het had ook de andere kant op kunnen vallen. Ik weet niet of het zo teleurstel lend is. Dat ze met één been in de finale stonden, is heel knap." De knop gaat snel om bij Otter en Ter Mors. Die voelt zich prima: „Ik schaats goed, ben ontspannen en heb vertrouwen." Vandaag is de eerste olympi sche dag dat Nederland geen topfavoriet heeft voor goud. Op de 500 meter voor vrouwen ligt die plak te wachten op de Zuid-Koreaanse Sang-Hwa Lee, zo is de algemene verwachting. „Zelfs als ze niet in haar aller beste vorm is, zou ze de wed strijd moeten kunnen winnen", zei haar coach Kevin Crockett. Margot Boer is wel een me daillekandidaat en natuurlijk, op de sprint weet je het maar nooit. Laurine van Riessen, Mar rit Leenstra en Lotte van Beek zijn om 13.45 uur de overige drie Nederlandsen aan de start. In de sneeuw komen vanaf 11.00 uur Dolf van der Wal en Dimi de Jong in actie op de half pipe. De snowboarders mikken op een plaats in de finale, die in de avond wordt verreden. Bij de vrouwen worden voor het eerst olympische medailles uitgereikt aan de schanssprin gers. Het is sowieso een dag van de vrouwen: ook op de on derdelen slopestyle (freestyle- skiën), rodelen, biatlon (achter volging) en langlaufen (sprint) worden vandaag beslist. Sjinkie Knegt tijdens de 1.500 meter. Hij haalde de finale niet. foto Soenar Chamid/VI Images door johan Stobbe Het idee dat zijn acties na het middelvingerincident op het EK onder een vergrootglas lig gen, werkte gisteren verlammend op shorttracker Sjinkie Knegt. Hij haalde de finale niet. OLYMPISCHE TITEL van de Spelen SHORTTRACK DINSDAG 11 FEBRUARI 2014 Sergei Tarasov uit Rusland tijdens een training op de halfpipe vorige week in Sotsji. foto Ramil Sitdikov/VI Images Sanne van Kerkhof komt ten val tij dens de halve finale, foto VI Images SPOORBOEKJE /sotsji Actueel alles over de Spelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29