Onder water op de tast zoeken naar auto 'Contract over bouwput Heijmans bijna rond' 66 We gaan nu niet meer uit van de beperking, maar vanuit de kracht van de leerling maaskant WALCHEREN 21 Door passend onderwijs te bieden kunnen kinderen veel vaker op een 'gewone' middelbare school blijven. Onderzoek naar afwijkend licht van vuurtoren in Westkapelle Maakt er meer vakantie van. MIDDELBURG - In augustus komt een bus vol gehandicapte kinde ren voorrijden en die moet je in je toch al drukke werk op de mid delbare school óók nog eens op vangen. Dat, schetst Inge Maarten- se, is het schrikbeeld van veel do centen over passend onderwijs. Onterecht en dus niet nodig, be nadrukt zij. Er kómt natuurlijk geen bus vol gehandicapten voorrijden. „Boven dien, docenten letten nu ook al op hun leerlingen: hoe ze het doen, wat ze wel en niet kunnen, of ze extra hulp en aandacht no dig hebben. Dat gaan we wel doen vanuit een andere denkwij ze: we gaan niet meer uit van de beperking, het probleem, maar vanuit de kracht van de leerling. Een kind dat heel creatiefis maar in de les voor onrust zorgt, moet je misschien de ruimte geven zich voor de les te uiten zodat het daarna wel goed gaat. Alleen wa ren er nu te weinig structuren binnen de scholen voor voortge zet onderwijs om leerlingen ook echt te helpen. Die mogelijkhe den breiden we nu uit." Maartense is coördinator van het passend onderwijs op Walcheren. Met ingang van het nieuwe schooljaar gaan de Walcherse scholen meer en betere hulp bie den aan kinderen die om verschil lende redenen minder goed mee kunnen; of dat nu komt door een leerstoornis, sociale of emotione le problemen of een lichamelijke dan wel verstandelijke handicap. „Het gaat om twintig procent van het aantal leerlingen in het voort gezet onderwijs op Walcheren dat iets extra's nodig heeft", zegt Maartense. Verdeeld over CSW, Nehalennia en Scheldemond zijn dat pakweg 1200 kinderen. Aan het automatisme om kinde ren door te sturen van het regu lier naar het speciaal onderwijs of een speciale voorziening als Re bound of het opdc Griffioen moet een einde komen. „We gaan zo veel mogelijk hulp aanbieden bin nen de school zelf. Dan kunnen de kinderen op hun eigen school blijven, bij hun vrienden en vrien- MIDDELBURG - Binnenkort kan be gonnen worden met het vullen van de Middelburgse bouwput met zand en het opknappen van de bestrating rond de put. Volgens het college van burge meester en wethouders is er over eenstemming met bouwbedrijf Heijmans, de eigenaar van de put aan de Zuidsingel en Korte Noord straat. De contracten zijn in ont werp klaar. Die worden nu door de gemeente en Heijmans nageke ken en kunnen vervolgens wor den ondertekend. Dit schrijft het college in antwoord op vragen van SGP-fractievoorzitter Chris Dekker. dinnen. Dan voelen ze zich ook minder 'anders' dan nu." Op elke school komt een onder- steuningspunt. Vanuit dat lokaal bieden hulpverleners, begelei ders, maatschappelijk werkers en speciale docenten ondersteuning aan leerlingen, of aan docenten zo dat die in hun lokaal kinderen extra kunnen begeleiden. Welke hulp geboden gaat worden? Dat hangt meer dan nu af van de leer ling en de ouders, zegt Maartense. „Meer dan tot nu toe laten we het kind zélf vertellen wat hij of zij nodig heeft. Kind en ouders moe ten het eens zijn met de onder steuning die we bieden." Als het passend onderwijs goed functioneert, hoeven veel leerlin gen niet meer definitief en volle dig naar het speciaal onderwijs. En omgekeerd kunnen meer kin deren vanuit het speciaal onder wijs lessen gaan volgen op 'gewo ne' middelbare scholen. Maarten se: „We gaan hulpverlening op an dere plekken inzetten. Zo ont staan flexibele arrangementen." Dat kan doordat de scholen voor speciaal voortgezet onderwijs meedoen aan de samenwerking. Dat ook alle gewone middelbare scholen meedoen heeft als voor deel dat ook zij elkaar kunnen hel pen, zegt Maartense. „Als CSW geen ruimte heeft voor een groep leerlingen die in een kleinere klas les moet krijgen, kan die groep misschien terecht op Nehalennia. Of omgekeerd. En als het gaat om specifieke doelgroepen, hoogbe gaafde autistische kinderen bij voorbeeld, dan is het aanbod te klein om op elke locatie een groep te hebben." Geen ongeluk dus, hoewel daar op internet wel over werd gespe culeerd. Niet dat de massaal uitge rukte hulpdiensten nog iets voor de bestuurder hadden kunnen doen als dat wel het geval was. Door complicerende omstandig heden nam de bergingsoperatie namelijk uren in beslag. De hulpdiensten kwamen rond 6.40 uur in actie. In de eerste mel dingen werd gesproken over Ring baan-Oost, maar het ging om de Oosthavendijk, waar de banden sporen waren gezien van een voer tuig dat in het water was gereden. „Het was bij de melding inder daad niet duidelijk waar de auto te water was geraakt", zegt woord voerder Aart van Oosten van de Veiligheidsregio Zeeland. Dat het vervolgens tot het mid daguur duurde voordat de auto met daarin de bestuurder uit het water kon worden getakeld, is vol gens Van Oosten verklaarbaar. Voor de duikers van de brand weer was het zeer lastig om het voertuig te lokaliseren. „We heb ben hier geen Middellandse Zee waar je tot de bodem kunt kijken, je werkt feitelijk op de tast. Het waaide bovendien behoorlijk, dus je hebt te maken met stroming. Een auto die te water raakt blijft eerst even drijven, gaat vervol gens onder water zweven en komt dan op de bodem terecht." WESTKAPELLE - Rijkswaterstaat laat onderzoek doen naar het licht in de vuurtoren van Westkapelle. „We krijgen signalen dat het an ders schijnt dan normaal", beves tigt een woordvoerdster van Rijks waterstaat. Bewoners van wat ver der weg gelegen huizen klagen sinds enkele dagen dat het vuurto renlicht sterker is dan normaal, of wel meer dan voorheen bij hen naar binnen schijnt. Inspectie bij daglicht leverde gisteren geen oor zaak op. Rijkswaterstaat huurt nu een aannemer in om de situatie bij avond te bekijken. Au'i De bouwput werd ruim tien jaar geleden aangelegd als parkeergara ge die tevens zou dienen als fun dering voor een nieuw theater. Toen de wanden bleken te lekken werd de bouw in 2005 stilgelegd en uiteindelijk afgeblazen. De Walcherse Bouw Unie, tegen woordig Heijmans, kocht de put en repareerde de wanden. Een plan om er appartementen te bou wen liep spaak door de financiële crisis. Sindsdien wacht de put op een de finitieve bestemming. Als voorlo pig invulling wil men de put vul len met zand en inrichten met gras of ander tijdelijk groen. Rondreis Griekenland Corfu Romantisch Wenen Ierland, de Titanic en Schotland Schilderachtig Toscane H&t 4®' m maaskantreizen.nl DINSDAG 11 FEBRUARI 2014 Leerling blijft speciaal maar is minder anders door Maurits Sep Inge Maartense, coördinator Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 6 februari 2014, is op verzoek van de openbare rechtspersoon GEMEENTE MIDDELBURG, zetelende te Middelburg, gedagvaard in kort geding MARLON RANDOLPH PAPE (geboren 27-2-1955), zonder bekende woon- en verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, althans niet ingeschreven in het GBA, om op donderdag 20 februari 2014 om 14.00 uur te verschijnen, al dan niet vertegenwoordigd door een advocaat, ter terechtzitting van de Voorzieningenrechtervan de rechtbank Zeeland-West-Brabant, alsdan aldaar zitting houdende aan de Kousteense- dijk 2, teneinde te doen horen eisen en concluderen als in die dagvaarding nader omschreven. Betrokkene kan een afschrift van het exploot verkrijgen op onderstaand adres. DIELEN GERECHTSDEURWAARDERS Schuttershofweg 1,4538 AA Terneuzen T: 0115-612797 F: 0115-694824 E: info@dielengerechtsdeurwaarders.nl door Luc Oggel WILHELMINADORP - Het is al tra gisch genoeg: een dertigjarige man uit Terneuzen besloot afgelopen za- terdagochtendvroeg een einde aan zijn leven te maken door met zijn auto het Kanaal Goese-Goese Sas bij Wilhelminadorp in te rijden. Z mx:' 15 dagen vanaf 999 15-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Olympia, Athene. Delphi. Epidaurus. Kalambaka Corfu. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half- pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 26 april, 17 mei, 13 september e.a. 8 dagen vanaf 499 8-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Baden, Wienerwald. Schönbrunn. Prater en Donauturm. Verblijf in hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 23 maart, 27 april, 11 mei, 8 juni e.a. 9 dagen vanaf 699 9-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Titanic Belfast. Inverness. Fort William, Loch Ness en Eiland Skye. Verblijf in hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 3 mei, 20 juni, 19 juli, 4 augustus e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse rondreis per Comfort-Class touring car. Met o.a. Pisa, Siëna. Florence. Volterra. Lucca San Gimignano! Verblijf in hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 20 maart, 18,25 april, 5,19 mei, 9,30 juni e.a. 2K Maaskant Reizen organiseert ai bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21