I Elke school krijgt steunpunt voor ondersteuning I bologna madrid istanbul Valencia lissabon en meer...! tronsoviQ.com Week/ y op=°P 20 WALCHEREN Webshop van de Drvkkery opnieuw gehackt Politie verbaasd over klacht van stagiair Leila ONDERWIJS daar word je vrolijk van MIDDELBURG - De webshop van boekhandel De Drvkkery in Mid delburg is zondagavond weer en kele uren uit de lucht geweest. Op het scherm verscheen de naam van een Palestijnse actiegroep. En kele weken eerder overkwam de Drvkkery hetzelfde. Toen werd ook de webshop van De Koperen Tuin in Goes gehackt en kwam een Marokkaanse groepering om de hoek. Volgens directeur Dick Anbeek van de Drvkkery zijn de aanval len gericht op een Frans-Belgisch automatiseringsbedrijf dat de hos ting van de websites verzorgt. Hij ziet geen reden waarom actiegroe pen het specifiek op zijn boekhan del hebben gemunt. „Sowieso hoeft het geen politieke actie te zijn. Het kan gewoon fake zijn." De Koperen Tuin bleef het onge mak zondag bespaard, mogelijk doordat die boekhandel een ander dienstverleningscontract heeft met het Frans-Belgische bedrijf. Om te voorkomen dat het nog eens gebeurt, houdt de Drvkkery de eigen website zelf in de lucht. GOES - De politie is verbaasd dat Leila Kallal uit Yerseke haar klacht over de behandeling van haar aangifte in het politiebureau van Roosendaal heeft doorgezet. De klacht wordt formeel in behan deling genomen. Leila wilde don derdag bij de politie aangifte doen van discriminatie vanwege geloof bij haar sollicitatie naar een stageplek. De politiemede- werkster gaf daarop haar persoon lijke mening over de Islam. In het gesprek zaterdag tussen de poli tie, Leila en PvdA-Tweede Kamer lid Ahmed Marcouch verontschul digde de medewerkster zich. Toch zette Leila zondag de klacht door. „Een politiebeambte hoort de per soonlijke mening voor zich te houden", reageert woordvoerster Jiske van Pelt. Volgens haar zijn er twee lezingen over het voorval. De aangifte ligt bij het Openbaar Ministerie; dat beslist of er onder zoek en vervolging komt. W Deelnemers zijn de middelbare scholen CSW, Nehalennia en Scheldemond en de scholen voor speciaal onderwijs van Stichting De Korre en Stichting Respont. Sa men willen zij een 'dekkende on dersteuningsstructuur' bieden op Walcheren. Dat betekent dat zij door samen te werken ervoor willen zorgen dat alle leerlingen gebruik kun nen maken van dezelfde voorzie ningen en dezelfde hulpverle ning, zegt Inge Maartense, coördi nator van PVOW. Of kinderen nou naar de CSW, Nehalennia of naar Scheldemond in Vlissingen willen, elke school heeft een 'ondersteuningslokaal' van waar uit hulp geboden wordt. „Alleen op de locatie Kruisweg van Nehalennia zijn we dat nog aan het opzetten, alle andere vesti gingen van de drie scholen heb ben al zo'n centrale post", vertelt Maartense. De ideeën over hoe het passend onderwijs op Walcheren inge richt moet worden, zijn klaar en vastgelegd in de samenwerkings overeenkomst. De komende maanden wordt het personeel er bij gezocht. Dat komt uit de be staande organisaties. De onderwijsinstellingen hebben voor PVOW ook een nieuwe web site opgezet: www.pvow.nl. Daar op staat uitgelegd wat passend on derwijs inhoudt, wat de scholen daarvoor gaan doen. Van 24 tot en met 28 maart is de landelijke week van het passend onderwijs. PVOW zal ouders en leerlingen dan ook meer uitleg geven over de plannen op Walcheren. Docente Margreet den Besten van Nehalennia geeft extra hulp aan een leerling tijdens de les. foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - Vijf onderwijsinstel lingen slaan de handen ineen om het onderwijs aan kinderen met moeilijkheden te verbeteren. Ze hebben daarvoor het samenwer kingsverband Passend Voortgezet Onderwijs Walcheren (PVOW) op gericht. Gisteren hebben zij hun handtekeningen gezet onder deze overeenkomst. www.pvow.nl wfÊÊÊmm ■MM plus €5 boekingskosten prijs obv enkele reis vanaf eindhoven, ga voor alle voorwaarden cj: naar www.transavia.com. wijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20