O PZC Cappadocië - Turkije Gouden start schaatsers ■m Overval mislukt Schokkende ingrediënten in Brits voedsel. Een op de drie producten is deugt niet. Dat zou in Nederland net zo kunnen zijn. Sport AMSTERDAM - Een op de drie voed selproducten in Engeland is niet wat het belooft te zijn of heeft een misleidend etiket. Dat blijkt uit een onderzoek van de Britse voedsel- en warenautoriteit. Ne derlandse organisaties en deskun digen sluiten niet uit dat dat in Nederland net zo is. Dagblad The Guardian publiceer de zaterdag uit een rapport van de overheidsdienst die toeziet op de voedselveiligheid in West- Yorkshire. De resultaten waren schokkend: drank met verboden vlamvertragende toevoegingen er in; mozzarella die voor minder dan de helft uit echte kaas be stond. Een van de meest schok kende uitkomsten was een pro duct dat werd aangeprezen als af- slankkruidenthee, maar dat geen thee of kruiden bleek te bevatten. Wel glucosepoeder met een verbo den medicijn tegen obesitas, in dertien keer de normale dosis, zo meldt de krant. De lokale, Britse tegenhanger van de Nederlandse Voedsel- en Wa renautoriteit (NVWA) testte ne genhonderd producten. De test wordt gezien als representatief voor heel Groot-Brittannië. De Nederlandse NVWA wil niet ingaan op de vraag hoe groot de kans is dat de situatie in Neder land hetzelfde is. „Wij hebben er geen onderzoek naar gedaan", al dus een woordvoerder. De dienst zegt ook zich vooral te richten op voedselveiligheid, zoals het goed aangeven van allergie-informatie. In oktober van vorig jaar conclu deerde de Consumentenbond ech ter al dat er ook met etikettering in Nederland veel mis is. Tiny van Boekei, hoogleraar voed selkwaliteit aan de Wageningen Universiteit, vindt het Engelse rapport 'verontrustend'. „Ik denk dat de gevallen die nu in Enge land zijn gerapporteerd, ook in Nederland zouden kunnen voor komen, maar of dat ook voor een derde van de gevallen geldt, durf ik niet te zeggen." Kras.nl/72852 of bel 0900-9697^ VOORSCHOTEN - Een 17-jarige jon gen heeft zaterdagavond voorko men dat een gewapende overval ler met een bivakmuts op zijn huis binnen kon komen. De over valler eiste de telefoons van de be woners. De jongen smeet daarop de deur dicht. DESTELLING UW MENING 359 reacties Word ook abonnee! 8 71 68 555530" MAANDAG 10 februari 2014 Herfstweer houdt aan 7° Bekerduel met ASWH is voor Kloetinge al na kwartier verloren I Hoofdstad van Bosnië I onder hoogspanning OLYMPISCHE SPELEN Etiketten op voeding misleidend door Cyril Rosman pagina 2 en 3: Etiket vertelt de waarheid niet altijd; tandenloze waakhond dagen v.a Indrukwekkende rondreis met bezoek aan o.a. Alanya, Tarsus en Cappadocië met grot- woningen, rotskloosters en de Vallei van Göreme met talloze verscholen grotkerkjes. Gegarandeerd vertrek Inclusief ontbijt en diner Klahtbeoordeling 8,3 Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. pagina 29 tot en met 35: Meer nieuws over Olympische Winterspelen SOTSJI - Ireen Wüst (foto) is gisteravond in het Holland Heineken House gefeli citeerd door de Russische president Poetin. Hij bracht een onverwacht be zoek. „Ik heb zelfs een knuffel van hem gehad", zei de Brabantse schaatster la chend. Wüst greep eerder op de dag goud op de 3000 meter. „Ik heb hem ge feliciteerd met Olga Graf, die brons pakte voor Rusland." Zilver was er voor de Tsjechische Sablikova. Zaterdag was er een compleet Nederlands podium op de 5000 meter voor mannen. Sven Kramer (foto) pakte het goud, Jan Blok- huijsen het zilver en Jorrit Bergsma het brons, foto's Sander Chamid/HH (links) en Vladimir Smirnov/ Itar Tass Ik vertrouw de voedingsindustrie niet meer Reageer op pzc.nl Ik kijk tijdens de Winterspelen alleen naar schaatsen EENS 22% ONEENS 78% Ga naar www.pzc.nl/abonneren -T— Editie: Walcheren 256e jaargang nr, 34 Tos nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1