WONEN 7 Met haar geld sponsorde ze veel expedities van plantenzoekers, zo als de beroemde E.H. Wilson (van onder meer Magnolia wilsoniana). Wilson ontdekte in China Cerato- stigma willmottianum en noem de de plant naar zijn bescherm vrouw. Met Willmott liep het tra gisch af. Het grootste deel van haar geld was geïnvesteerd in Duitse waardepapieren en bij het uitbreken van de Eerste Wereld oorlog - in 1914 - was ze alles in één klap kwijt. Ze moest haar tui nen en haar huis verkopen. Ze ein digde arm en ziek in een tuin manswoning in haar vroegere ei gen tuin, die niet meer onderhou den werd en langzaam overgroeid raakte. Warley Place bestaat nog, maar het enige dat aan Miss Will mott herinnert, zijn de verwilder de bolgewassen in het bos. HEBBEN Handige stekkerdoos krijgt een kleurtje Een vlechtwerk voor onder de tafel te etaleren. „Een piramidevormige tulpen- tenland vooral gecharmeerd is van geel. vaas kan mooi zijn, maar ik vind het Volgens Wietse Mellema, veredelaar van mooier ze als boeket te verkopen. Dan kun tulpen van kwekersvereniging Mellflower, je ze in elke gewone vaas zetten." zijn de enkele tulpen nog altijd het popu- Handig zijn de opvouwbare vazen van het lairst. Dubbele tulpen (meer dan twaalf merk Hendrik (hendrik.nu). Ze zijn be- blaadjes per bloem) maken echter een op drukt met bekende schilderijen of een foto mars. „We letten op veel aspecten: van de van Beatrix. Ook mooi en betaalbaar: zet di- sterkte van de bol tot de tijd waarin de bol verse kleuren en soorten tulpen in schone, tot bloei komt. Over het algemeen geldt glazen jam- en groentepotjes in verschillen- dat alle tulpen die je in Nederland koopt, de formaten en maak er een groepje van. van goede kwaliteit zijn. Ze staan minstens Zo'n glazen potje kan eventueel worden be- een week, ook die uit de supermarkt." Het kleed met een jas van papier. Of omwikkel is volgens Mellema lastig te zien of je een ze met draden wol. kwaliteitstulp koopt. Het gewicht van het Jaarlijks vinden meer dan 1,6 miljard tul- bosje is een indicatie. Een standaard boeket pen van achthonderd tulpenkwekers in Ne- van tien tulpen weegt zo'n 250 gram, kwali- derland via de veilingen wereldwijd de teitstulpen wegen al snel 1 kilo. weg naar de vaas. En we hebben keuze te De ontwikkeling van een tulp is tijdro- over, want er zijn dit jaar liefst duizend ver- vend. Het kan 25 jaar duren voor een va- schillende tulpensoorten. Dat waren er riant in de winkel ligt. In veel gevallen ha- twintig jaar geleden nog 'slechts' driehon- len nieuwe soorten de Nederlandse vaas derd. Tulpen zijn tegenwoordig verkrijg- niet eens, omdat ze in verhouding te duur baar in zo veel kleuren en vormen, dat het zijn op de veiling. De luxere soorten vin moeilijk is een favoriet aan te wijzen. den veel vaker hun weg naar het buiten- De afgelopen jaren zijn parkiettulpen met land. gefranjerde bloemblaadjes (die bijna niet Mellema veredelde de eerste nieuwe soort groeien in de vaas) en donkere, bijna zwar- van dit seizoen: tulp Man. „We hebben te tulpen populair. De rode tulp is in Ne- hem onlangs gedoopt. Het is een mooie, derland nog het populairst, terwijl het bui- sterke, dieprode tulp. Die kleur is nog al tijd populair. Al letten wij daar als veredel aars eigenlijk niet op. We zijn constant be zig met het verbeteren van het tulpenaan bod. Maar de klant moet vooral kiezen wat hij zelf mooi vindt. Dat is voor iedereen weer anders. Wij willen een bloem die mooi uit de bladeren komt, maar de klant heeft misschien liever hangende tulpen. Ach, als ze er maar van genieten." En genieten kan nog volop. Want de tulpentijd duurt tot en met eind april. Wij zijn als veredelaars constant bezig met verbetering van tulpenaanbod INSPIRATIE TIPS HINTS VRIJDAG 7 FEBRUARI 2014 ,K.cO»o Stekkerdozen, tja, echt oogstrelend zijn ze doorgaans natuurlijk niet. En ook lang niet altijd even handig. Zit de ene stekker erin, blokkeert die de toegang voor een andere. Dat moet anders kunnen, dachten de creatieven bij Allocacoc. En het kan ook anders, bewees het Nederlandse bedrijf. Met een stekkerdoos in de vorm van een kubus, met maximaal vijf aansluitin gen. Netsnoeren hoeven elkaar met de PowerCube voortaan niet meer in de weg te zitten! Er bestaan verschillende ontwerpen van de PowerCube; met normale stek kers, usb-aansluitingen of een combi natie van de twee. De PowerCube kan Ovalen tafel van Enrico.foto's PR 12,95 euro, de Extended 'doet' 14,95 euro. De Original USB en de Extended USB moeten respectievelijk 18,95 en 24,95 euro opbrengen. Info en bestellen: www.allocacoc.com en www.powercube.nu Een ovalen tafel om aan te eten, te werken, de krant te lezen? Ach, daar van zijn er voldoende zou je denken. Dat is ook zo. Maar te midden van al die soortgenoten, is de tafel van Enri co Maatmeubelen toch bijzonder te noemen. Het aparte aan de tafel van deze Schijndelse meubelmaker zijn de poten. Die bestaan uit twee dooreen gevlochten w-vormen. De tafel is er in massief eiken en in massief noten. Goedkoop zijn ze niet: respectievelijk 3.500 en 4.300 euro, met de afmetin gen 250 x 120 centimeter. Andere af metingen zijn in overleg mogelijk. Info: www.enricomaatmeubelen.nl PowerCube. rechtstreeks in een stopcontact of hij is via een verlengsnoer op een strate gische plek neer te zetten. Handig. En vanwege de kleur die er op is aange bracht, is het visueel ook al een stuk aantrekkelijker dan een gewone stek kerdoos. De PowerCube Original kost Wietse Mellema reageren? wonen@depersdienst.nl Zet tulpen in een ruime en schone vaas. Met koud water en eventueel een beetje voedsel voor bolbloemen. Zet tulpen uit de zon en niet bij de verwarming. Vermijd rijpend fruit in de buurt van tulpen. Laat tulpen na aankoop een paar uur in de verpakking in de vaas staan, zodat ze zich vol kunnen zuigen met water. Vanaf 27 februari vindt bij de Lentetuin in Breezand (in de kop van Noord-Holland) een grote bloemententoonstelling plaats. Hier zijn fraaie decoraties met tul pen te zien. Thema: Down Under. Informatie: www.lentetuin.nl Meer inspiratie? Kijk op: Dubbele tulpen zijn momenteel flink in www.mooiwatbloemendoen.nl opkomst, foto DesignPress

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51