Belgische wegpolitie strenger geen geld is voor je zieke kat of chihuahua Spanje Rondreizen IN HET NIEUWS 3 'Partner Visser trok wapen' HÊbf/p? Nu met extra korting 8 dagen al v.a Hf fc sen met een minimum inkomen nog te betalen zijn. Dat geldt niet alleen voor uitkeringsgerechtig den, maar ook voor werkenden wier inkomen niet boven de bij standsnorm uitkomt. „Natuurlijk was ik naar een normale dieren- We zijn kleinschalig begonnen, met één operatietafel en wat medicijnen arts gegaan als dit er niet was ge weest, het is toch een kindje van je. Maar ik vind het fantastisch dat het zo kan", zegt ze. „Minoes heeft een bijzondere be tekenis voor mij. Op mijn 34e kreeg ik een CVA. Na drie maan den revalideren mocht ik naar huis. Ze zeiden dat ik nooit meer zou lopen, maar ik heb lopend het centrum verlaten. Toen kreeg ik haar van mijn broer. Ze was nog zó klein, ik heb haar zindelijk moeten maken. Maar ze is zó lief, ze zal nóóit krabben of bijten." Minimax Dierendokters is in 2007 ontstaan vanuit het dierena siel, dat naast de praktijk zit. „We zijn kleinschalig begonnen met één operatietafel en wat medicij nen", zegt praktijk-manager Mara van Dongeren. „Veel mensen brachten hun dieren naar het asiel, omdat ze geen geld meer hadden om ervoor te zorgen." De behandelingen worden deels betaald door de cliënten, deels door Dierenbescherming Rijn mond. Subsidie van de gemeente is er niet. Reclame heeft de kli niek nooit hoeven maken. „Van begin af aan liep de praktijk vol." Om misbruik te voorkomen, zijn wel enkele regels ingesteld. Zo krijgt poes Chanel van 6,5 maand oud deze morgen na haar sterilisa tie direct een identificatiechip. „Dat is verplicht", zegt Van Don geren. „We willen voorkomen dat mensen met de hond of kat van de buren langskomen," Ook geldt een maximum van twee huisdie ren. Wie in aanmerking wil ko men voor het gereduceerde tarief, moet officieel uit het werkgebied van Dierenbescherming Rijn mond komen. „Dordrecht, Spijke- nisse en ook de Zuid-Hollandse eilanden vallen onder ons werkge bied. We krijgen ook wel eens ver zoeken van verder weg. Alleen weegt het voordeel van de kor ting niet .op tegen de extra reiskos ten." Maar zelfs hier, waar het dieren artsentarief gunstiger is dan el ders, ziet Minimax dat mensen soms te lang dralen om naar de dierenarts te gaan. „Ze proberen het kwaaltje eerst op te lossen met huis-tuin-en-keukenmidde- len. Als ze dan hier komen, den ken we vaak: 'verdorie, was nu drie weken eerder gekomen, dan hadden we het nog met iets een voudigs kunnen oplossen'." MURCIA - Een van de Roemeense verdachten van de, moord in Zuid-Spanje op het Nederlandse stel Ingrid Visser en Lodewijk Se- verein heeft de Spaanse justitie gisteren verteld dat Severein een vuurwapen trok in een discussie met onder anderen hoofdverdach te Juan Cuenca. Toen zou een Oost-Europeaan die Danikovich of Danko zou heten het vuur heb ben geopend. De Roemeense ver dachte Valentin Ion voert met Danko een nieuwe verdachte op als de echte dader. Ion wordt er sa men met zijn landgenoot Con- stantin Stan van beschuldigd de moord op het stel te hebben ge pleegd in opdracht van Cuenca. BRUSSEL - Snelheidsduivels moe ten in België voortaan extra op hun tellen passen. De Belgische wegpolitie zet sinds een tijdje een nieuw wapen in en dat heeft in korte tijd al meer dan 17.000 boetes opgeleverd. Het nieuwe systeem dat de poli tie gebruikt, heet speedoperatie. Daarbij plaatst de politie op een stuk van een snelweg meerdere controleposten na elkaar. Vaste flitspalen en mobiele camera's wisselen elkaar af. De politie zet het systeem zelfs in op plekken waar trajectcontrole is. „Automobilisten kunnen zich op die manier wel vier tot vijf keer in de prijzen rijden", zegt Mi- chaël Jonniaux. Hij is hoofd van de wegpolitie. Sinds een half jaar houdt de poli tie dergelijke controles. Van de in totaal 495.035 gecontroleerde voer tuigen gingen er 17.069 in de fout. Jonniaux: „Automobilisten den ken na één keer geflitst te zijn dat ze het gehad hebben en trappen het gas nog wat dieper in. Met als resultaat nog meer boetes." De Belgische politie hoopt op de ze manier te bereiken dat de auto mobilisten hun snelheid gaan ma tigen. 8 dagen 15 dagen VRIJDAG 7 FEBRUARI 2014 door Romain van Damme Mara van Dongeren Poes Chanel van 6,5 maand oud onder het mes bij Minimax Dierendokters. Na de sterilisatie krijgt ze, verplicht, een identificatiechip, foto Peter Hilz/HH Inclusief vliegreis, hotels, vele maaltijden, fantastische excursies, entree Athambra bij bezoek aan Granada, Nederlandssprekende reisleiding en 100% vertrekgarantie. Karakteristiek Andalusië Afwisselende rondreis met o.a. Jerez de la Frontera, Ronda, Sevilta, Córdoba en Granada. Laatste plaatsen vertrek 20 februari Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/35682 Klassiek Spanje Complete rondreis met o.a. Madrid, Segovia, Salamanca, Sevilla, Córdoba en Toledo. Bezoek het ongerepte Extremadura NP Klantbeoordeling 8,0 Zie: Kras.nl/35617 Grand Tour Andalusië Alle hoogtepunten met o.a. Cadiz, Gibraltar, Granada en vrije dagen aan de Costa del Sol. Extra veel voordeel op 19 februari Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/38125 en/38126

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3