EME Anthony van Assche maakt na elf maanden zijn rentree 38 SPORT BEKERAVONTUUR RIA W. Groene Ster oefent tegen Antwerpen Ondo kan kampioen worden Trainingsrit Middelkamp Scheldesportloop en Zwaarste Tien Trampolinespringen bij Tlirn'87 Egbert Audenaerdt, assistent-trainer van RIA W., speelde met de club al eens in de beker tegen een hoofdklasser. Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda VRIJDAG 7 FEBRUARI In sporthal Baskensburg in Vlissingen spelen de zaalvoetballers van Groene Ster vanavond een oefenwedstrijd tegen de Belgische topploeg Futsal Topsport Antwerpen. Deze ploeg, waar voor de Nederlandse international Mo Attaibi ook uitkomt, is momenteel koploper in de Bel gische competitie. Het duel begint om 21.30 uur. Wie de wedstrijd bij wil wonen wordt ge adviseerd om op tijd aanwezig te zijn. Vanuit veiligheidsoverwegingen mogen de thuiswedstrijden van de Vlissing- se zaalvoetbalploeg nog maar bezocht worden door maximaal 850 toe schouwers. Als de hal vol zit mag er niemand meer naar binnen. ZATERDAG 8 FEBRUARI Met een zege in de derby tegen Togo kunnen de korfballers van Ondo morgenavond (19.50 uur) het kampioenschap in derde klasse G binnenha len. De voortekenen zijn gunstig voor de Mid delburgers die nog geen enkel verliespunt le den. Toch wordt er in sporthal De Sprong een derby verwacht die minstens even spannend is als de eerdere confrontatie in Goes. Op 7 decem ber beleefde Ondo de benauwdste zege van het seizoen: 14-15. Een aderlating voor underdog To go is de absentie van Marcel Joziasse, die dit seizoen door een kniebles sure niet meer in actie komt. Zaterdag wordt de derde trainingsrit van wieler vereniging Theo Middelkamp gehouden in na tuurgebied Den Inkel nabij Kruiningen. Deze rit wordt tevens beschouwd als de club kampioenschappen van de beide Zeeuwse wie lerverenigingen, Theo Middelkamp en de wie lervereniging Zeeuws-Vlaanderen. Alle categorieën, met uitzondering van de jeugd van beide clubs, kunnen daarbij strijden om de hoogste eer van hun vereniging. De start voor alle categorieën is om 13.30 uur. Deelnemers kunnen inschrijven in de Brasserie van camping Den In kel. AV Scheldesport houdt zaterdag de Schelde sportloop. De jeugd start om 14.45 uur voor een ronde van 1000 meter. De senioren kunnen kie zen uit 2.8, 6.7 en 12.9 kilometer en beginnen om 15.00 uur. De start is bij het sportpark van AV Scheldesport in Terneuzen. AV Delta Sport houdt zaterdag in samenwer king met de Schouwen-Duiveland runners de Zwaarste Tien van Zeeland in de boswachterij van Westerschouwen. De start is om 14.00 uur. Er is naast de loop over tien kilometer ook een trimloop over 6.5 kilometer. De opbrengst komt geheel ten goede aan de Roparun WESTDORPE - Hoe ga je als vierdek lasser uit Westdorpe een hoofd klasser te lijf in-de beker? Die vraag is actueel voor de spelers van RIA W. nu zaterdag het beker duel met Dosko wacht. Bij Egbert Audenaert kunnen ze terecht voor een antwoord. De assis tent-trainer van RIA W. speelde in mei 1980 in de kwartfinale met de club tegen een andere hoofd klasser, Desk. Bescheiden als hij is, heeft Aude naerdt er de afgelopen weken niks over verteld in de spelers groep. Maar hij is er stiekem toch best trots op dat hij destijds met zijn voetbalmaten voor wat schok ken zorgde in de beker. Gekende bolwerken als Vlissingen en Alli ance werden door de Zeeuws-Vlaamse dorpsploeg rücksichtlos opzij gezet. „De wedstrijd tegen Desk was een hoogtepunt", herinnert Aude naerdt zich moeiteloos. „Rinus Polderman speelde bij Desk. Hij kwam uit Terneuzen en was via Willem II bij Desk terechtgeko men. Er was daarom ook behoor lijk wat aanloop uit Terneuzen voor onze bekerwedstrijd. Zes-, zevenhonderd man was er wel. Dat zijn aantallen die je nu niet makkelijk meer bereikt." De wedstrijd ging met 0-3 verlo ren. „Maar we speelden een rede- DESK VERSLOEG OOK ARNEMUIDEN lijke partij. En als ik die straf schop niet op de paal maar bin nen had geschoten... Volgens mij stond het toen nog maar 0-1. Ik zie die strafschop zo voor me. Jam mer hoor. Nee, nachtmerries heb ik er niet van. Ik was de vaste ne mer en dan mis je er ook wel 's één." Audenaerdt was de aanvalsleider van RIA W. Hij scoorde makkelijk en veel. Hij droeg zes goals bij aan het bekersucces van dat jaar. „We hadden een goede ploeg. Frank Lammens kwam van HW'24 en Staf Martens van Axel, maar ver der waren het allemaal jongens van het dorp die elkaar van jongs- af aan kenden. Dat was een goede lichting." Op één jaar na bleef Audenaerdt zijn leven lang trouw aan RIA. „Eind jaren zeventig ben ik naar Kemzeke gegaan. Dat was een mislukking. Ik werd gezien als een buitenlander en daar kon "ik zelf niet zo goed mee omgaan. Ik had ook voetbalheimwee. Ik had het idee dat ik mijn club in de steek had gelaten. En dat voor een paar francjes. Dat was het niet waard." Met zijn terugkeer kwamen de knoppen in Westdorpe tot bloei. In de competitie ontpopte RIA van degradatiekandidaat tot titel- pretendent en in de beker maakte de club ook buiten de provincie naam. Nadat RIA eerst vier Zeeuwse clubs had geëlimineerd, volgden de Brabantse opponen ten. Eerst Alliance en daarna Desk. „De wedstrijd tegen Alliance, een tweedeklasser, heeft eigenlijk de meeste indruk op me gemaakt. We speelden doordeweeks, op een donderdag. De bus vertrok om half zes, maar iedereen moest die dag gewoon werken. We moesten dus vliegensvlug naar HDe Zeeuwse turnvereniging Turn'87 uit Oost burg organiseert zaterdag de eerste landelijke voorronde voor het Nederlands kampioenschap dubbele minitrampoline. De twee volgende voorrondes zijn in maart in Den Bosch en Sliedrecht. De finale vindt in juni plaats in sportpaleis Ahoy in Rotterdam. De wedstrijd van zaterdag begint om 10.00 uur met inspringen voor de jongste turnertjes en wordt in de middag afgesloten met de senioren. Zij beginnen om 16.00 uur aan hun wedstrijd. Van Turn'87 zullen elf springers meedoen, onder wie Guitho de Wolff. De wedstrijden zijn in sporthal de Eenhoorn in Oostburg. „Ik voel me fit", zegt Van Assche. „Anders zou ik hier niet aan mee doen. Ik kan nu zo'n 80 tot 85 pro cent van de oefeningen voor de EK-kwalificatie. Alleen sprong en vloer doe ik nog niet." Dat hij die onderdelen nog over slaat is niet uit angst. „Nee hoor, maar voor het herstel staat negen tot twaalf maanden. Ik zit nu op een maand of negen, dus doe ik liever nog even voorzichtig aan. Bij de afsprong doe ik ook nog geen schroeven. Wel oefen ik dat soort dingen al in de kuil." Van Assche raakte april vorig jaar ernstig geblesseerd aan zijn knie. Na een eerste (kijk)operatie in april, waarbij zijn knie werd schoongemaakt, volgde in mei een ingreep waarbij een nieuwe kruisband in zijn knie werd ge zet. Een lange weg van revalidatie Ik kan nu zo'n 80 tot 85 procent van de oefeningen voor de EK-kwalificatie. volgde. „Vanaf mei drie keer per week naar de fysiotherapeut. En in november kon ik weer voor zichtig gaan oefenen op de toestel len." Of plaatsing voor het EK in april haalbaar is, waagt Van Assche te betwijfelen. „Dat wordt lastig, om dat ik de vloer en sprong niet doe. Dan moet ik gaan concurreren met Yuri." Maar het WK staat wel rood om cirkeld in zijn agenda. „Dan ben ik weer een paar maanden verder en kan ik meer. Daarbij komt dat er naar het WK een man meer meegaat." Bij het Sterrentoernooi in Tilburg staan nog geen belangen op het spel. „Het is voor mij nu elf maan den geleden dat ik een wedstrijd turnde. Dus dan is dit een prima gelegenheid om mezelf eens te testen." De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Alle ballen gejat na bekersucces door Rudy Boogert RIA W. reikte in het seizoen 1979/1980 tot de kwartfinale van het bekertoernooi. Het betrof de zondagbeker, het toernooi waaraan alle Nederlandse zondagclubs, uitkomend in KNVB-verband, deelna men. RIA W. overleefde vijf rondes voordat Desk de stuntploeg een halt toeriep. ronde eerste ronde tweede ronde derde ronde 1/16 finale 1/8 finale tegenstander (klasse) Jong Ambon (3e) Steen (3e) Vlissingen (2e) Vosmeer (4e) Alliance (2e) 1/4 finale Desk (hoofd) score 3-0 0-1 2-1 3-2 0-4 0-3 doelpuntenmakers RIA W. Frank Lammens (2), Jack Wille Egbert Audenaerdt Eddy Vink, Frank Bouwens Egbert Audenaerdt (3) Egbert Audenaerdt (2), Staf Martens (2) Desk won de zondagbeker door een overwinning in de finale op Volendam. Ook de landelijke beker werd een prooi voor Desk. In die landelijke finale werd Arnemuiden, winnaar van de zaterdagbeker, met 2-1 verslagen. Oud- Terneuzenaar Rinus Polderman maakte beide doelpunten voor Desk. infographic Donja Odijk bron Rudy Boogert door Willem Adriaansens MIDDELBURG - Turner Anthony van Assche maakt zondag na een lange afwezigheid weer zijn opwachting bij een turnwedstrijd. De uit Sas van Gent afkomstige turner doet mee aan het Sterrentoernooi in Til burg. Anthony van Assche

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38