Bedoeld of niet, Cheryl Maas maakt statement sochi zoiu SPOR1 35 m Na twee mislukte runs in de kwa lificatierace stak ze haar 'regen booghandschoen' uit richting de camera aan de finish. Sinds eind jaren zeventig fungeert een regen- boogvlag als symbool van de ho mobeweging. Het duurde een uur tje, maar de rel die toen op de so ciale media losbarstte was fors. Sa mengevat: het eerste homostand punt was al gemaakt terwijl de Spelen nog niet eens waren geo pend. Omdat het onderaan de slopesty- le-piste niet duidelijk te zien was geweest, vroeg niemand Cheryl Maas na haar runs wat er was voorgevallen. De geboren Brabant se baalde als een stekker van haar teleurstellende rijden en kwam met een vrij technisch verhaal over 540's, 720's en de werking van agressieve kristallen in de sneeuw. Haar uitleg over het al dan niet zo bedoelde statement houden we dus nog even tegoed. Later op de dag probeerde chef de mission Maurits Hendriks de zaak klein te houden. „Cheryl rijdt al jaren met deze handschoenen. En regen boogkleuren zie je overal in het snowboarden. Ze was gewoon ge frustreerd over haar runs en baalt nu ook van de uitleg die eraan wordt gegeven." Hendriks gaf aan nog geen vragen vanuit de organi satie te hebben gehad over het voorval. Het sportieve verhaal van Maas werd erdoor naar de achtergrond gedrukt. Dat vindt Maas wellicht niet erg, want ze stelde teleur. In beide runs kostte een slechte lan ding haar veel punten. Ze werd negende van de twaalf en plaatste zich daarmee niet rechtstreeks voor de finale. Via de halve finale moet ze zon dag proberen alsnog een plek voor die eindstrijd te bemachti gen. Terwijl Maas als een medail lekandidaat werd gezien. Daags voor de wedstrijd werden de kwalificatienormen aangepast. Aanvankelijk zouden er atleten af vallen, maar toen ontdekte het IOC dat het helemaal geen spor ters naar huis mag sturen voordat de Olympische Spelen officieel zijn geopend. „Daarom kon ik wel volle bak voor een finaleplaats gaan. Als je wel had kunnen afVal- len, was ik meer op veilig gegaan, maar dat hoefde nu dus niet", ver klaarde Maas haar strategie. Ze vertelde vooral moeite te heb ben gehad met haar snelheid. Om dat ze alleen in de ochtenduren had kunnen trainen, waren de sneeuwcondities anders dan gis termiddag bij de wedstrijd. „Ik had nu te veel snelheid en dan is het lastig om precies het juiste te doen om af te remmen. Daar baal ik van. De trainingen liepen al niet goed. Daardoor kwam ik met de nodige twijfels naar beneden." Het was er dus eigenlijk het mo ment niet naar om haar 'My little pony'-handschoenen te laten spre ken. Waarom ze dat toch deed? Dat blijft nog even de vraag. Op de Engelstalige website white- lines.com werd na de actie van Maas gesproken over een 'klein maar krachtig gebaar'. Veel twitte- raars noemen het een 'statement'. Eerste autozege Max Verstappen Max Verstappen heeft al op zestienjarige leeftijd zijn eer ste race in de autosport be haald. De zoon van voorma lig Formule i-coureur Jos Verstappen won in het Ame rikaanse Palm Beath de der de race van de tweede ron de in de Florida Winter Se ries. Het was pas het tweede raceweekend van de Limbur ger, die de afgelopen jaren heer en meester was in het karten. „Ik ben dolgeluk kig", liet Verstappen weten. Braziliaanse club opent restaurants De Braziliaanse club Gremio gaat een eigen restaurantke ten openen om extra geld te genereren om nieuwe spe lers te kopen. De komende vijfjaar wil de formatie maar liefst negentig franchi- serestaurants openen. De eerste eetgelegenheid moet in april klaar zijn. Fans heb ben hun voorkeur uitgespro ken voor een naam: Hambur- gueria 1903.1903 is het jaar waarin Gremio is opgericht. Marcel Kittel wint etappe in Dubai Marcel Kittel heeft de Neder landse wielerploeg Giant-Shimano gisteren de etappezege bezorgd in de tweede rit van de Ronde van Dubai. De Duitse sprin ter troefde na een rit van Du bai naar Palm Jumeirah de Slowaak Peter Sagan en klas sementsleider Taylor Phin- ney afin de sprint. In de Ster van Bessèges moest Kit- tels ploegmaat John Degen- kolb de zege aan de Frans man Nacer Bouhanni laten. Weer wereldrecord voor Dibaba Atlete Genzebe Dibaba heeft voor de tweede keer binnen vijf dagen een we reldrecord indoor op haar naam gebracht. De hardloop ster uit Ethiopië zette gister avond tijdens een gala in Stockholm op de 3000 me ter een tijd neer van 8.16,60, zeven seconden sneller dan de oude toptijd van Meseret Defar. Dibaba (22) liep zater dag een wereldrecord op de 1500 meter (3.55,17)- De Bruijn vlot naar achtste finales In de eerste Grand Prix van het jaar heeft driebander Jean Paul de Bruijn uit Hulst zich met drie overwinnin gen in de poulefase ge plaatst voor de achtste fina les. Na een sterke eerste par tijwinst op Peter Berndsen speelde De Bruijn een wis selvallige partij tegen Bert van Manen, maar hij won wel. De derde partij tegen Jo hn Brouwers was een forma liteit: 40-18 in 28. VRIJDAG 7 FEBRUARI 2014 Ajacied Joël Veltman en Michael de Leeuw van FC Groningen vechten een verbeten duel uit. foto VI Images door Rik Spekenbrink SOTSJI - Snowboardster Cheryl Maas vertelde onlangs dat ze tij dens de Olympische Spelen best een statement zou willen maken. Maas, getrouwd met een Noorse vrouw, stak haar mening over de Russische antihomowetgeving niet onder stoelen of banken. Maar wat er gisteren gebeurde zal toch niet de bedoeling zijn geweest. PALM BEACH SAO PAULO DUBAI STOCKHOLM AMSTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35