Molens in zee k was bang moes Mé heeft «MM /ai anae Zelfstandig Zeeland zoekt steun bij Euregio Luchtkwaliteit voldoet commentaar tailmejtj van ZEELAND 23 niets meèrtÊlmaKen üfii nie Dertien jaar cel serieverkrachter uit Roosendaal 27 mei 2012 OOSTEI 'jong persoon' van rond de twin tig jaar die daar voor verantwoor delijk zou zijn. Sol schroomde niet om L. als de schuldige aan te wijzen. Zijn cliënt kan niet voor de branden verantwoordelijk wor den gehouden, aldus Sol, 'omdat hij toen nog niet in Oosterland woonde'. Ook haalde hij een in woner aan die in de nacht van 7 op 8 mei L. over een schutting zag klimmen waarna een schuur in de brand ging. Ook zei de raads man dat L, tijdens een verhoor, aangaf dat hij de schuld op een an der zou steken om zelf niet als ver dachte in de schijnwerpers te staan. Ook somde hij de kenmer ken van een pyromaan op. „L. ver toont die kenmerken terwijl mijn cliënt juist niet voldoet aan het beeld van een pyromaan. Sol noemde een celstraf met tbs 'vol strekt niet aan de orde'. Uitspraak 27 februari. Gedeputeerde Staten schrijven dat in een antwoord op vragen van de GroenLinks-fractie in de Staten van Zeeland. Die infor meerde onder meer naar de effec ten van fijn stof op de luchtkwali teit. Uit de antwoorden blijkt dat er BRANDEN IN OOSTERLAND nog wel het een en andere verbe terd kan worden als het gaat om de luchtkwaliteit in Zeeland. Zo geven GS aan dat er geen inter nationale samenwerking is om verbetering van luchtkwaliteit te bevorderen. Bestrijding van de vervuiling door de uitstoot van schepen op de Westerschelde blijkt geen taak van de provincie te zijn. Maar het is niet bekend wat de exacte grensoverschrijden de effecten van fijn. stof in Zee land zijn. Niet duidelijk wordt uit de ant woorden van GS, wie daar dan wel op toeziet. In de antwoorden wordt een overzicht aangekon digd van de uitstoot en de bijdra ge. aan de luchtvervuiling door een aantal Zeeuwse bedrijven. Robesin wijst op het standpunt van gedeputeerde George van Heukelom donderdag in deze krant. In zijn reactie op het zeven- provinciënplan van Plasterk, zei de gedeputeerde dat de Zeeuwse Club van 15 (gemeenten, provin cie en waterschap) nadrukkelijk inzet op 'grenzeloze samenwer king' met de omliggende provi des en Vlaanderen. In een nieu we constellatie met Zuid-Holland raakt Vlaanderen buiten beeld, vreest Van Heukelom. Robesin deelt die vrees en vindt dat de Eu regio bij voorbaat bezwaar moet maken tegen ideeën in die rich ting. De Statenfracties van SGP en Groenlinks vinden dat het da gelijks provinciebestuur Plasterk om opheldering moet vragen. Waar de SGP aangeeft zwaar te hechten aan de eigen Zeeuwse identiteit, acht Groenlinks de tijd rijp dat Zeeland opgaat in een nieuwe Deltaprovincie. Het kabinet beslist binnenkort over de bouw van windmo lens voor de kust. Tot zover geen probleem. Meer windenergie is een stap in de goede richting. Maar om de kos ten te drukken, overweegt Den Haag de windparken al op ruim vijf kilometer van de kust te zetten. Daar dreigt het mis te gaan. Want molens in het zicht van de badgast zijn vol- gens de kustgemeenten een ri sico voor de toeristische sector. In een brandbrief schetsen ze ernstige gevolgen voor de eco nomie. De Noordzee wordt in hoog tempo volgebouwd met wind molenparken. De meeste ver uit de kust. Voor de afvoer van al die energie moeten hoe dan ook dure netwerken worden aangelegd, ook op het land. Die paar windmolens dichter bij de kust, dus met lagere kosten voor het transport van de stroom, gaan het verschil niet maken. Daarom moet het kabi net het belang van het toeris me zwaarder laten wegen. DEN BOSCH - Het gerechtshof in Den Bosch heeft de straf voor een Roosendaalse serieverkrachter ver hoogd van negen tot dertien jaar. De 28-jarige man is schuldig be vonden aan twee verkrachtingen en vier pogingen tot verkrachting van jonge vrouwen en meisjes uit Roosendaal. Het hof spreekt bij een van de vol tooide verkrachtingen van een bij zonder gewelddadig feit, waarbij het slachtoffer onder bedreiging van een mes zeer verregaande sek suele handelingen moest onder gaan, wat tot zeer ernstig (geeste lijk) letsel bij het slachtoffer heeft geleid. CDA-stemmers zijn over het alge meen tégenstanders van een pro vinciale herindeling. In deze krant stond gisteren dat vooral onder CDA-kiezers veel steun te vinden is voor herindelen. Dat is onjuist. De antwoorden op een vraag met deze strekking in het onderzoek Macht in Zeeland zijn verkeerd gelezen. Van de geënquêteerden die aan gaven waarschijnlijk CDA te stemmen bij de Statenverkiezin gen in maart 2015, onderschrijft 21 procent de stelling dat bestuur lijke schaalvergroting door mid del van een provinciale herinde ling onontbeerlijk is voor de slag kracht van Zeeland; 77 procent is het ermee oneens. De voorstan ders zijn te vinden onder WD- en PvdA-stemmers: respectieve lijk 52 en 49 procent. VRIJDAG 7 FEBRUARI 2014 22 en 28 februari 2013 15 maart 2013 21 april 2013 3 mei 2013 Steengrachtstraat Schuurtjes 11 oktober 2012 Leeuwenburg Schoorsteenbrand traat 11 april 2013 Burg. v.d. Havestraat Caravan 30 april 2012 8 mei 2012 Koninginneplein Containers J Sint Joostdijk Container 16 maart 2013 18 augustus 2012 Groene Poort f sint Joostdijk Schuurtje Slooppand 27 oktober 2012 Lage Maireweg Buitenbrand raphic Rolant Quist bron Brandweer Schouwen-Duiveland en www.112meldingen.nl nd 20 april 2013 Van den Abeelestraat Schuur 28 april 2012 Molenweg Leegstaand huis maart 2012 kker :huur 8 april 20 15 maart 8 mei 201 Lange Ach Schuren door René Schrier MIDDELBURG - De luchtkwaliteit in Zeeland voldoet aan de wettelijke grenswaarden. Maar de kwaliteit van de lucht is nog niet zodanig dat mensen op langere termijn hoog stens een verwaarloosbaar risico lo pen door luchtvervuiling in Zee land. Dit is een hoger ambitieniveau dan de wettelijke grenswaarden waaraan in Zeeland wordt voldaan. De brande in Oosterl. sinds april 2012. i MIDDELBURG - Zeeland zoekt steun bij de Euregio Scheldemond tegen het plan van minister Ronald Plas- terk om de provincie bij Zuid-Hol land te voegen. In een brief roept Johan Robesin als lid van de Schel- demondraad op een brandbrief te sturen aan de regering en Tweede Kamer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23