ZEELAND ■IK Leila met hoofddoek niet welkom Kennelijk gefilmd almanak 28 en 29 34 en 35 De bouw van een windpark op de Noordzee binnen de 12 mijlszone kost in Zeeland honderden banen. Van Soest tekent storyboards voor film Michiel de Ruyter Statement Cheryl Maas via handschoen Het sollicitatiegesprek verliep af gelopen woensdag aanvankelijk goed, maar Judith van Aalst van het uitzendbureau begon volgens Leila opeens over haar afkomst en geloof. Ook stelde Van Aalst haar de vraag of Leila van plan was een hoofddoek te gaan dragen, omdat ze van een collega, die de Yersek- se kende, had gehoord dat ze dit wel eens deed. „Ik zag die vraag totaal niet aankomen", zegt Leila. „Ik begon me ongemakkelijk te voelen en vertelde dat ik dat niet dacht te gaan doen, maar dat ik een trotse moslim ben." Toen ze daarop zelf vroeg hoe er gerea geerd zou worden als één van de vaste medewerkers plotseling een hoofddoek zou gaan dragen, ant woordde Van Aalst volgens Leila dat dat niet geaccepteerd zou wor den, omdat 'het niet past' binnen het bedrijf. 'We werken met uit zendkrachten en we willen hen niet laten schrikken', zou Van Aalst volgens Leila hebben ge zegd. De Yersekse bleef na het gesprek een rotgevoel houden en daarom belde ze aan het eind van de mid dag terug. In het door Leila opge nomen gesprek, in bezit van deze krant, stelt ze Van Aalst nogmaals expliciet de vraag of ze niet wel kom is met een hoofddoek. Van Aalst antwoordt bevestigend. „Ik mag dat eisen van werknemers." Van Aalst lijkt het te willen af schuiven op het feit dat de uit zendkrachten het niet zouden ac cepteren als een intercedent een hoofddoek draagt. Van Aalst wil de gisteren niet reageren. ZIERIKZEE - De bouw van een windpark op de Noordzee bij Zee land gaat de Zeeuwse economie maximaal 21 miljoen euro op jaar basis kosten. Daarbij staan ook 355 banen op het spel. Landelijk is een bestedingsverlies van maxi maal 210 miljoen euro becijferd als windmolenparken dicht op de kust worden gebouwd en verlies van bijna 6000 banen. De cijfers zijn gebaseerd op een onderzoek dat de kustgemeenten hebben laten uitvoeren om de ef fecten van windmolenparken bin nen de 12 mijlszone op toerisme en kustvisserij te onderzoeken. Het kabinet besluit in maart waar voor de Nederlandse kust wind- parken komen. Voor de kust van Schouwen-Dui- veland ligt een van de mogelijke locaties. „Bij ons ligt de zoekloca- tie zeven kilometer uit de kust", zegt wethouder Ad Verseput van Schouwen-Duiveland. „En dan ga je die molens wel heel goed zien." Om hoeveel molens het gaat, hangt af van de hoogte. Als er 'ge- Die oude vriendin te Kortgene en die Ritthemmer gaan samen jaren terug. Er is weinig in beider gedrags patronen wat de ander nog kan ver rassen. Maar toen hij haar laatst op belde, kreeg ze dat toch voor elkaar. Met de telefoonbeantwoorder, waar op ze een boodschap had ingespro ken. Die ontregelde haar vriend da- wone' molens van 115 meter wor den gebouwd, komen er 200 te staan. Worden er super grote mo lens van 250 meter neergezet, dan komen er 60. Uit een onderzoek van het ministerie van Economi sche Zaken blijkt dat 17 tot 20 pro cent van de toeristen afhaakt als het vrije uitzicht over de zee wordt verstoord. Het onderzoek van de kustgemeenten bevestigt dat toeristen de zon niet achter windmolens in zee willen zien zakken. De effecten op de econo mie en werkgelegenheid zullen op Schouwen-Duiveland en in de gemeente Veere het grootst zijn. Daar zijn de molens het beste te zien. Óp Schouwen-Duiveland scheelt dat in het slechtste geval tussen de 600.000 en 800.000 overnachtingen per jaar. Schou wen-Duiveland heeft nu 4,3 mil joen toeristische overnachtingen op jaarbasis. Ook het banenverlies zal op Schouwen-Duiveland het grootst zijn. „Maar de rest van Zeeland zal het ook merken. Als de toerist niet meer op Schou wen-Duiveland komt, gaat deze ook niet winkelen in bijvoorbeeld Goes", aldus Verseput. De negatie ve effecten van een windpark op zee nemen af, naarmate de mo lens verder uit de kust staan. Door de afstand in combinatie met de ronding van de aarde wor den ze steeds slechter te zien. Het kabinet onderzoekt de bouw van molens binnen de 12 mijlszone (dat is 22 kilometer). Dat scheelt aanzienlijk in de kosten. De kust gemeenten zetten daar nu tegen over dat de economische schade veel groter is. nig. „Het gaat volgens mij helemaal niet goed daar", bromde hij, met de hoorn nog in de hand, ongerust te gen zijn vrouw. „Ze zegt dat ze de telefoon niet kan opnemen omdat ze in kennelijke staat is!" Nu ja. Het lag even anders. Ze was, zoals ze had gezegd, 'kenne lijk niet in staat'. VRIJDAG 7 februari 2014 Van Snp Verzet tegen windpark dichtbij kust In ópn T*1lt VLISSINCEN - De meeste films worden stukje bij beetje opgenomen en ont- 1 ÜJV staan daarna in de montageruimte. Studenten van de HZ University of Ap plied Sciences, Scalda, Scheldemond en Nehalennia deden het gisteren voor het project Filmstarz the Movie Experience in één lang, ononderbroken shot. Onder begeleiding van professionals als filmmaakster Wietske de Klerk, came raman Rieks Soepenberg en actrice Escha Tanihatu verzorgden ze - na een voorbereidende workshop - in één klap special effects, spel, muziek, belich ting en titels. De film gaat over de schoonmaker van een school die op zijn ver jaardag op de gekste manieren wordt verrast, foto Ruben Oreel door Luc Oggel YERSEKE - De 18-jarige Leila uit Yer- seke heeft gisteren bij de politie aangifte gedaan van discriminatie. Het Roosendaalse uitzendbureau All In, waar ze stage wilde gaan lo pen, gaf te kennen dat zij met hoofddoek niet welkom zou zijn. door Melita Lanting Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21