Londenaar houdt last van chaos in metro jM. 1 M 11 ii i, 11 Kritiek van VN op mores ergert Vaticaan Alcoholspelletje wordt II 8 BUITENLAND KINDERMISHANDELING Dakloze Hongaar wint 2 miljoen Een Hongaarse dakloze heeft naar eigen zeggen in september 2 miljoen euro ge wonnen in een loterij. Hij heeft inmiddels een huis en een auto gekocht en geld ge geven aan zijn broers. Ver der wil hij het zuinig aan doen. Wel wil hij een zus in Canada bezoeken en een keer op vakantie naar Italië. 'Japanse Beethoven' bedot de boel De componist Mamoru Sa- muragochi, die vanwege zijn doofheid de Japanse Beethoven wordt genoemd, heeft toegegeven dat hij ai bijna 20 jaar geen stukken maakt. Dat betekent dat de werken waarmee hij furore maakte, zoals zijn bejubelde Hiroshima Symfonie no 1, door een ander zijn geschreven. Reddingsactie voor mijnwerkers Ten westen van de Zuid- Afrikaanse stad Johannes burg zijn woensdag acht mijnwerkers gered die op cir ca 1700 meter diepte in een goudmijn geïsoleerd raakten door een brand in de mijn. Het lot van negen mijnwer kers is nog steeds niet duide lijk. De brand zou een gevolg zijn van een aardbeving. Belgische fiscus zet Facebook in De Belgische Belasting dienst gaat proberen om wanbetalers via Facebook over te halen hun achterstal lige betalingen te verrich ten. De fiscus heeft door tele fonische benadering de laat ste 1,5 maand ruim 11 mil joen euro aan achterstallige inkomsten geïnd van schul denaars. China heeft grote militaire ambities China heeft grote ambities op defensiegebied. Dat staat in het jaarlijkse rapport The Military Balaijce 2014 van het Britse Internationaal In stituut voor Strategische Stu dies (IISS). De Chinese uitga ven aan defensie zijn sinds 2008 met 40 procent geste gen. De VS geven wel nog al tijd vijf keer meer uit. Met snoeischaar in vagina geknipt Omdat hij met een snoei schaar in de vagina van zijn vriendin had geknipt, heeft een 35-jarige man uit Lom mei (België) een boete van 300 euro gekregen. Ook kreeg hij een halfjaar voor waardelijk celstraf. De man knipte tijdens een ruzie in dronken toestand zijn vrien din tweemaal in de vagina. EP Voor de enkele lijnen die wel be perkt reden, stonden immense wachtrijen, waar geregeld ge drang ontstond. Op enkele sta tions, waaronder Waterloo, wa ren agenten aanwezig om de rust in de mensenmassa te bewaren. Veel grote stations in de Britse hoofdstad bleven gesloten on danks de verwachting dat er be perkt vervoer mogelijk zou wor den op deze haltes. Van de metro lijnen die gisteren nog wel reden, sloegen veel treinen stations over. Er werden 100 extra bussen inge zet, maar dat bleek niet genoeg om de naar schatting 3 miljoen fo renzen te vervoeren. Het personeel protesteert tegen plannen om loketten en 950 ba nen te schrappen. Volgens de au toriteiten zouden de maatregelen nodig zijn om te moderniseren en te bezuinigen. De Conservatie ve partij van premier David Came ron studeert op een maatregel waarbij het metrovervoer in de hoofdstad wordt geclassificeerd als een 'essentiële dienst'. Dan kunnen stakingen illegaal worden verklaard. De maatregel zal niet di rect worden genomen omdat coa litiegenoot Liberal Democrats er niet veel voor zou voelen. Cameron noemde de staking 'schandelijk', omdat deze miljoe nen Londenaren 'ellende' brengt. Burgemeester Boris Johnson be stempelde de actie als 'zinloos'. Hij liet weten de rechten van de vakbonden te respecteren maar dat modernisering van het metro netwerk vooropstaat. De leiders van beide vakbonden wijten de staking aan de weigering van Johnson om met hen in gesprek te gaan over het sluiten van de lo ketten. Mocht er geen oplossing komen, dan willen de vakbonden vanaf 11 februari opnieuw 48 uur staken. LONDEN - Het Vaticaan heeft gepi keerd gereageerd op een uiterst kritisch VN-rapport over kinder misbruik binnen de katholieke kerk. Het instituut benadrukt dat de kerk 'zich inzet om de rechten van kinderen te verdedigen en be schermen', maar stelde ook dat de VN zich niet moet bemoeien met morele leerstellingen. Deskundigen van het kinderrech tencomité van de VN stellen in hun rapport dat de kerk nog altijd te weinig doet om kindermis bruik te voorkomen en schuldi gen te straffen. Daarnaast bekriti seren de opstellers van het rap port de opvattingen van het Vati caan op het gebied van anticon ceptie, abortus en homoseksuali teit. Het comité is 'uiterst be zorgd' omdat het Vaticaan de om vang van het misbruik niet zou er kennen. Noodzakelijke maatrege len blijven uit, waardoor het mis bruik verder kan gaan, stellen de onderzoekers. Ze roepen het Vati caan op openbaar onderzoek te verrichten, verdachte geestelijken direct van hun taak te ontheffen en justitie over hen in te lichten. Een eigen onderzoek naar het mis bruik binnen de kerk loopt nog. Paus Franciscus riep eind vorig jaar daartoe een commissie in het leven. Neknomination begon vorige maand op een campus in Austra lië: jongeren drinken in één teug een halve liter bier leeg, bij voor keur terwijl ze een stunt uitha len, filmen het tafereel om het via Facebook en Twitter te delen, en nomineren daarna hun vrienden om binnen 24 uur 'de ketting' voort te zetten. Het fenomeen heeft zich snel naar andere Engelstalige landen verspreid. Vooral in Ierland, dat bekendstaat als land van notoire drinkebroers, heeft het extreme vormen aangenomen. Online vi deo's tonen jongeren die een hal ve liter of meer sterkedrank in een keer naar binnen gooien, waarna ze naakt door een super markt rennen of de zee induiken, strippen bij de drukste tramhalte in hartje Dublin, van bruggen af springen, hoofden van dode kip pen afbijten of drinken op het dak van een rijdende auto. Eén video toont een jongeman en zijn moeder die met elkaar wedij veren om het snelst tien shots wodka te drinken. Een reality-tv- ster haalde zondag de voorpagi- BOEDAPEST TOKIO JOHANNESBURG BRUSSEL LONDEN HASSELT LONDEN - Miljoenen reizigers in Londen kampten gisteren de hele dag met chaos op het netwerk van de metro, Medewerkers van de ver- voersbonden RMT en TSSA gingen dinsdagavond in staking, waardoor een groot deel van het metronet plat kwam te liggen. Ook vandaag zal het moeilijk worden. ?lML v II I Op een kruis gespijkerde poppen symboliseren mishandelde kinderen tijdens een protest tegen de slechte behan deling van jongeren in kindertehuizen in Duitsland, foto Panos Pictures/HH door onze correspondent Mario Danneels GALWAY - Een online 'drankspelle tje' dat sinds twee weken een hype veroorzaakt in de Engelstalige we reld, heeft dit weekend minstens één slachtoffer gemaakt in Ierland, waar drankmisbruik verder toe neemt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 8