Premier Mark Rutte spreekt in Sotsji met mensenrechtendubs Freddy Heineken was geen echte Heineken Groeiend aantal hypotheekaanvragen Topcruises tot 167% korting! Schoonheden van de Middellandse Zee****+ Naar o.a. Italië, Griekenland Turkije! stipreizen.nl ...grensverleggend! (S) BINNENLAND 7 Het is de tijd van jaarcijfers en bedrijven zetten het personeel weer met duizenden tegelijk op straat. Wanneer houdt het op? De Nederlandse ambassade in Moskou is nog bezig met de orga nisatie van de ontmoeting, maar die gaat er volgens Timmermans zeker komen. Rutte praat de dag ervoor met de Russische presi dent Vladimir Poetin over men senrechten. Rutte, die morgen en zaterdag bij de Olympische Win terspelen is, heeft in de afgelopen weken herhaaldelijk gezegd dat Nederland zich zorgen maakt over de positie van homoseksue len en andere minderheden in Rusland. De dialoog met landen als Rus land over mensenrechten is en blijft volgens Timmermans de beste manier om op de lange ter mijn verandering tot stand te brengen. Op die manier 'kunnen we vertellen waar het ons echt om gaat'. Zo heeft Timmermans zijn Russi sche collega Lavrov gezegd dat al le mensenrechten gelden voor ie dereen, ongeacht iemands geaard heid. „We eisen geen Gay Pride", aldus Timmermans en ook niet dat Rusland het homohuwelijk mogelijk maakt. Volgens Timmer mans zal de tijd na Sotsji moeilij ker worden dan de periode voor de Winterspelen. We eisen van Rusland echt geen Gay Pride of homohuwelijk UTRECHT - 2014 is net een maand oud, maar bij de grote werkgevers staat de achterdeur alweer wagen wijd open. KPN: 1500 tot 2000 man er uit. Rabobank: 1000 tot 2000 mensen verliezen hun baan. Gisteren schrapte bouwbedrijf Ballast Nedam 150 banen. Alles voor de aandeelhouder, die waarde hecht aan een slank en ef ficiënt bedrijf, met een hoog divi dend als resultaat. De gemiddelde werknemer zal zich echter afvra gen hoe lang dit nog zo doorgaat. Het voelt heel oneerlijk: veel winst, toch reorganiseren. In prin cipe is het geen verrassing dat er ook in 2014 weer veel ontslagen vallen. Het is ons al maanden gele den voorspeld. Uitkeringsinstan tie UWV kwam maandag met een precieze schatting. Het baan- verlies komt dit jaar uit op 66.000, denkt het UWV. De vraag is of de recent aangekon digde massa-ontslagen hierbij in gecalculeerd waren. Ze komen in veel gevallen (KPN, Rabo) boven op eerdere reorganisaties, die nog niet eens zijn afgerond. De eerde re ingrepen blijken dus niet vol doende. Toch stelt het UWV dat de nieuwe feiten geen aanleiding zijn om de schatting bij te stellen. „Het is niet zo dat wij voorspel den dat het bij KPN en Rabo zou gebeuren, maar het is geen verras- - sing dat het zich in deze sectoren uit", zegt Rob Witjes, hoofd ar beidsmarktinformatie. De snelle opeenvolging van slecht nieuws, en de bijbehorende on rust, kan ook niet los worden ge zien van de tijd van het jaar. Het jaarcijferseizoen is in volle gang, en dat is altijd een tijd vol jobs tijdingen. Het langetermijnbeeld wordt daardoor vertroebeld, maar is feitelijk weinig anders dan vijf weken geleden. De economie krabbelt overeind, maar de groei is niet sterk genoeg om de werkge legenheid een impuls te geven. Exportgerichte bedrijven profite ren wel, maar in de sectoren die écht veel mensen werk bieden (overheid, zorg, detailhandel) is de situatie onverminderd slecht. Pas als deze sectoren de weg naar boven weer inzetten, zal ook de werkgelegenheid groeien. In feite is de werkloze de laatste die iets merkt van economisch herstel. Freddy's vader Henry Pierre Hei neken zou een buitenechtelijk kind zijn van Julius Petersen en Mary Tindal, de vrouw van Ge rard Heineken. Gerard zou aan vankelijk geweigerd hebben het kind als het zijne te erkennen, maar was na een paar dagen als nog overstag gegaan. Gerard en Mary gingen intensief om met Julius Petersen, die eind 19e eeuw gold als een van de be kendste figuren van het Amster damse uitgaansleven. Na de dood van Gerard in 1893 trouwde Mary met de vier jaar jongere huisvriend. Freddy Hei neken leek volgens Van der Zijl al jong op de hoogte te zijn van 'het verhaal', zoals de Heineken-Peter- sen-kwestie binnen de familie werd genoemd. Het zou hem heb ben aangespoord zijn naam eer aan te doen en Heineken uit te bouwen tot een wereldmerk. 'Freddy zette het werk voort van de grootvader van wie hij mis schien niet de genen, maar wel de ondernemingslust en het zakelij ke instinct had meegekregen. Net als Gerard bleek hij een uitgespro ken talent te hebben voor de com merciële kant van het brouwers vak'. In de biografie Gerard Heineken - De man, de stad en het bier - gaat Van der Zijl dieper in op de stich ter van het bierimperium, over wie weinig bekend is. Zo bleek hij ook een van de drijvende krachten te zijn achter de econo mische en culturele wederopbloei van Amsterdam. Van der Zijl had voor het boek vrije toegang tot de familiearchie ven. De organisatie regelt het elektro nisch verkeer tussen adviseurs en aanbieders en registreert onge veer 65 procent van alle hypo theekaanvragen. Volgens Dorine van Basten, directeur van HDN, ondersteunen de cijfers het voor zichtige herstel in de markt. HDN ziet het aantal aanvragen op jaar basis al sinds juni groeien. Met meer dan 19.000 aanvragen werd in december zelfs het hoogste maandaantal in 2 jaar gemeten. In totaal zijn er vorig jaar circa 157.000 hypotheekaanvragen via HDN verzonden, tegen 158.000 in 2012. HDN schat in dat de hypo theekmarkt dit jaar zo'n 10 tot 15 procent groeit. De Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) en andere orga nisaties in de branche stellen al langer dat het vertrouwen in de woningmarkt langzaam terug keert. De stijgende lijn in de ver kopen heeft zich in de eerste maand van dit jaar doorgezet, zo liet NVM vorige week nog weten. Brochureprijs vanaf €2i8q> 67% |Zomerspeciats^ gegarandeerd vertrek! Werkloze is de klos DONDERDAG 6 FEBRUARI 2014 DEN HAAC - Premier Mark Rutte spreekt in Sotsji behalve met presi dent Poetin zaterdag ook met men senrechtenorganisaties. Dat heeft minister Frans Timmermans van Buitenlandse Zaken gisteren de Tweede Kamer gemeld. Frans Timmermans ANALYSE MASSAONTSLAGEN door Sander van Mersbergen AMSTERDAM - Freddy Heineken (1923-2002) was in biologische zin geen echte Heineken. De opa van de biermagnaat was Julius Peter sen, een huisvriend van de familie. Dat blijkt uit een biografie van An- nejet van der Zijl over Gerard Hei neken, de grondlegger van het bier concern 150 jaar geleden. AMSTERDAM - Het aantal hypo theekaanvragen blijft stijgen. Het Hypotheken Data Netwerk (HDN) registreerde in januari ruim 12.700 aanvragen, 37 procent meer dan in januari vorig jaar. HDN maakte dat woensdag bekend. 12-daagse cruisevakantie per Costa neoRomantica Vertrek: alléén 8,19 en 30 april Vaar met het intieme 4-sterren-plus cruiseschip Costa neoRomantica mee naar maar liefst 5 landen voor nog geen 71 per dagl De eerste bestemming is Civitavecchia, waarvandaan u eenvoudig de historische stad Rome bereikt. Vervolgens vaart u naar het Siciliaanse Messina en Piraeus, de haven van Athene. Verder heeft u de mogelijkheid om vanuit Izmir de beroemde tempelstad Efeze te bezoeken. Na een stop op La Valetta op Malta, meren we aan in Marseille. Tot slot komen we aan in de haven van Savona. Uw zeervoordelige en onvergetelijke cruisevakantie zit er weer op! Inclusief: vliegreis, transfers en cruise per 4-sterren-ptus Costa neoRomantica met alle maaltijden aan boord. Zie stipreizen.nl/crcsz Tot wel V.Q. Vkorting ®r°c/iure Oostzee St. Petersburg Noorse fjorden Noordkaap 12- en 13-daagse cruise Vertrek mei t/m aug. Naar o.a. Helsinki, St. Petersburg (2 dgn), Visby, Stockholm en Kopenhagen. 13-daagse cruise Vertrek jun. t/m aug. Naar o.a. Trondheim, Noordkaap, Tromsp, Lofoten, Geiranger en Bergen. Noorwegen Spitsbergen 15-daagse cruise Vertrek alléén 7 juli. Naar o.a. Alesund, Noordkaap, Spitsbergen, Tromso. Geiranger en Bergen. Zie stipreizen.nl/crcoo Zie stipreizen.nl/crcnk Zie stipreizen.nl/crcsn Let op: enkele vertrekdata wijken af van het programma vertoond op de kaartjes. Voor meer informatie zie onze website. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. boek online of bel met 020 - 66 22 222

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7